Komentāri

”Izrādās, no lellēm var nebaidīties,” ceļojumā pa Latgali atzina aktrise Zane Dombrovska. Viņa kopā ar raidījuma “Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” vadītāju aktieri un mūziķi Kristapu Rasimu viesojās Preiļu leļļu muzejā un Latvijas stikla galvaspilsētu – Līvānos.

Šajā raidījumā pie Kristapa Rasima Latgalē viesojās aktrise Zane Dombrovska. Viņi apmeklēja Latvijas stikla galvaspilsētu – Līvānus. Līvānu stikla muzejā abi uzzināja stikla pūšanas vēsturi un attīstību Līvānos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līvānu stikla fabrika Līvānos pastāvēja 121 gadu. Tā tika dibināta 1887. gadā, kad uzņēmīgs tirgonis Jūliuss Fogess no Dinaburgas (tagadējās Daugavpils) ieradās Līvenhofā (tagad Līvānos) un izpētīja, ka tur ir labvēlīgi apstākļi stikla ražošanai.

Šodien Līvānu stikla muzejā iespējams iepazīt stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu.

Nākamā pieturvieta bija īsta pasaku valstība Preiļos – leļļu muzejs.

”Kopumā pa desmit gadiem, kamēr es strādāju, tika izveidotas 940 lelles. Pašreiz galerijā ir 144,” pastāstīja leļļu meistare Jeļena Mihailova.

Pagājušā gada aprīlī Preiļu leļļu muzeju apmeklējis arī grupas ”A-ha” solists Mortens Harkets, kurš Jeļenas lelles bija ievērojis pasaules skaistāko leļļu katalogā.

Lelles tiek gatavotas no ģipša. Kā stāsta Jeļena, ātrākais laiks, kas jāveltī lelles izgatavošanai, ir divas dienas. Visilgāk gājis ar bruņurupuča izgatavošanu, kas aizņēmis 10 dienas.

Arī raidījuma varoņi ne vien apskatīja godalgotās lelles, bet pielika roku arī kādas lelles tapšanā.

Video: septītais raidījums

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” pēdējā epizodē pārsteidzošo Latgali atklās aktieris Andris Bulis.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izspēlē šo spēli un atklāj latgalieti sevī!

1/15

Kuru no šiem karogiem uzlūkojot, Tava sirds sāk sisties straujāk?

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl