Foto: īsta pasaku valstība Latgalē – pārsteidzošā leļļu karaļvalsts Preiļos

0 Komentāru
Foto: īsta pasaku valstība Latgalē  – pārsteidzošā leļļu karaļvalsts Preiļos
Ekrānuzņēums

”Izrādās, no lellēm var nebaidīties,” ceļojumā pa Latgali atzina aktrise Zane Dombrovska. Viņa kopā ar raidījuma “Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” vadītāju aktieri un mūziķi Kristapu Rasimu viesojās Preiļu leļļu muzejā un Latvijas stikla galvaspilsētu – Līvānos.

Šajā raidījumā pie Kristapa Rasima Latgalē viesojās aktrise Zane Dombrovska. Viņi apmeklēja Latvijas stikla galvaspilsētu – Līvānus. Līvānu stikla muzejā abi uzzināja stikla pūšanas vēsturi un attīstību Līvānos.

Līvānu stikla fabrika Līvānos pastāvēja 121 gadu. Tā tika dibināta 1887. gadā, kad uzņēmīgs tirgonis Jūliuss Fogess no Dinaburgas (tagadējās Daugavpils) ieradās Līvenhofā (tagad Līvānos) un izpētīja, ka tur ir labvēlīgi apstākļi stikla ražošanai.

Šodien Līvānu stikla muzejā iespējams iepazīt stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un aplūkot vairākus tūkstošus Līvānu stikla fabrikā tapušu stikla izstrādājumu.

Nākamā pieturvieta bija īsta pasaku valstība Preiļos – leļļu muzejs.

”Kopumā pa desmit gadiem, kamēr es strādāju, tika izveidotas 940 lelles. Pašreiz galerijā ir 144,” pastāstīja leļļu meistare Jeļena Mihailova.

Pagājušā gada aprīlī Preiļu leļļu muzeju apmeklējis arī grupas ”A-ha” solists Mortens Harkets, kurš Jeļenas lelles bija ievērojis pasaules skaistāko leļļu katalogā.

Lelles tiek gatavotas no ģipša. Kā stāsta Jeļena, ātrākais laiks, kas jāveltī lelles izgatavošanai, ir divas dienas. Visilgāk gājis ar bruņurupuča izgatavošanu, kas aizņēmis 10 dienas.

Arī raidījuma varoņi ne vien apskatīja godalgotās lelles, bet pielika roku arī kādas lelles tapšanā.

Video: septītais raidījums

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” pēdējā epizodē pārsteidzošo Latgali atklās aktieris Andris Bulis.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izspēlē šo spēli un atklāj latgalieti sevī!

[atklajlatgalieti]

0 Komentāru