Komentāri
TV3 atklāj lielo svētdienas šovu Es mīlu tevi, Latvija! ar Duļevskas komandas uzvaru!
Foto: Toms Norde

21. februāra vakarā TV3 atklāja pavasara lielo svētdienas šovu Es mīlu tevi, Latvija!, kura vadīšana uzticēta Dailes teātra aktierim Artūram Skrastiņam, bet komandu kapteiņu lomās iejūtas Jana Duļevska un Valters Krauze. Atklāšanas raidījums soli pa solim ļāva labāk iepazīt Latviju, par kuru skaistākas zemes pasaulē nav. Pēc draudzīgas un karstas cīņas uzvarēja Janas komanda.

Es mīlu Tevi, Latvija! pirmajā reizē Jana pretī zināšanām un atklājumiem veda komandu, kuras sastāvā bija Bermudu divstūris solists un slavenu Latvijas hitu autors Emīls Balceris, dziedātāja Aija Andrejeva un radio personība, pasākumu vadītājs Andris Freidenfelds. Šarmantā Valtera komandā vakar bija Bez Tabu: Dzīves smalkumi vadītāja, žurnāliste Baiba Runce, aktieris un mūziķis Kristaps Rasims un leģendārs dziedātājs Žoržs Siksna.

Dalībnieki iesildījās ar jautājumiem par vēsturiskām latviešu filmām Limuzīns Jāņu nakts krāsā, Vajadzīga soliste un Sprīdītis, bet šova starplaikos bija muzikāli uzdevumi un dalībnieki pēc melodijas minēja tādas dziesmas kā Zemeslodes, Laternu stundā, Bēbīšu maršs un daudzas citas. Šosezon ģeogrāfijas spēle ieguvusi jaunas vēsmas – pilsētu nosaukumi jāuzmin pēc fotogrāfijās attēlotā. Dalībnieki Latvijas kartē atzīmēja tādas vietas kā Aizpute, Zilupe, Olaine un Smiltene. Viennozīmīgi īpaši aizraujoša izvērtās kluso telefonu spēles daļa, kad komandas dalībnieki viens otram pārstāstīja jeb pārrakstīja, kā tas nereti šajā spēlē gadās, Latvijā zināmu personību biogrāfiju. Janas komanda stāstīja faktus par pasaulslaveno basketbolistu Kristapu Porziņģi, bet Valtera komandas biedri par Andri Biedriņu.

Foto

Viens no šīs sezonas jaunumiem ir vārdnīcas spēle, kurā tika pārbaudīts, cik komandas labi pazīst vecvārdus vai reti lietotos vārdus latviešu valodā. Dalībniekiem nācās lauzīt galvu par vārdiem, kurus viņi pirmoreiz dzirdējuši, piemēram, spīzmane – variantu bija daudz un smieklīgu, taču pareizais skaidrojums izrādījās: spītīga saimniecības daļas vadītāja. Arī vārds valdzinātājs, kura nozīme: tāds, kas sasien kādu virvē – dalībnieku un skatītāju vidū izraisīja īstu smieklu lēkmi!

Savukārt spēles noslēgumā sekoja aizraujošā sprāgstošās dāvanas spēle, uz kuru dalībnieki bija saposušies ne pa jokam – galvā bija spilgtas cepures, bet ap kaklu apsietas lielas bantes – nu gluži kā uz dzimšanas dienas ballīti, kas vakar bija iekritusi Kristapam Rasimam. Pirmajā reizē dāvana uzsprāga Aijas rokās! Spēles turpinājumā dalībnieki dziedāja, atbildēja uz intelektuālajiem jautājumiem, kā arī grieza lielo laimes ratu.

Šovā ir gan uzvarētāji, gan zaudētāji, jo savā starpā zināšanās un atjautībā par Latviju sacenšas divas slavenību komandas, kurām uzdevumi tiek sagatavoti gana uzjautrinoši un arī izzinoši. Atklāšanas raidījuma noslēgumā uzvaras laurus plūca Janas komanda, atstājot Valteru otrajā vietā.

Ar ko tiksieties nākamajā reizē?!

Nākamajā svētdienā, 28. februārī, būs iespējams uzzināt daudz jaunu un interesantu faktu par Latviju. Janas komandā varēs ieraudzīt čellistu Valteru Pūci, aktierus Mārtiņu Eglienu un Raimondu Vazdiku. Savukārt Valtera komandā rosīsies aktieris Juris Jope, aktrise Iveta Pole un žurnāliste Elita Veidemane.

Lasi vēl