“Eirovīzijas” alternatīvajā balsojumā Latvijai panākums

4 komentāri
“Eirovīzijas” alternatīvajā balsojumā Latvijai panākums
LAURIS VĪKSNE

Šogad atceltā starptautiskā “Eirovīzijas” dziesmu konkursa faniem patīkamu alternatīvu sarūpējusi vietne “ESCToday”, kur šonedēļ ikvienam “#EurovisionHomeContest” ietvaros iespējams par savu mīļāko priekšnesumu nobalsot no mājām.

Ceturtdienas, 26. martā, tiešsaistē  “Facebook” norisinājās otrais balsojums, kurā piedalījās “Eirovīzijas” otrā pusfināla dalībnieki, un tajā ar 2398 balsīm pirmajā vietā izvirzījušies Islandes pārstāvji.

Alternatīvajā balsojumā augstajā ceturtajā vietā ierindojusies Latvijas pārstāve Samanta Tīna ar kompozīciju “Still Breathing”, un tas ļāvis viņai kvalificēties “Eirovīzijas mājas konkursa” lielajam finālam.

“Mēs esam finālā. Paldies!” visiem atbalstītājiem sociālajos tīklos pateikusies dziedātāja. Tāpat viņa atzīst, ka, ja konkurss notiktu, kā tam jānotiek, “es zinu, ka finālā mēs noteikti būtu desmitniekā”.

Kā ziņo”ESCToday”,”#EurovisionHomeContest” lielais fināls notiks sestdien, 28. martā, un tajā sacentīsies 26 valstis – pa desmit uzvarētājvalstīm no katra pusfināla: Lietuva, Krievija, Malta, Norvēģija, Kipra, Azerbaidžāna, Izraēla, Rumānija, Zviedrija, Ziemeļmaķedonija, Islande, Gruzija, Šveice, Latvija, Grieķija, Polija, Armēnija, Albānija, Igaunija, Austrija, kā arī tā sauktais “lielais piecinieks” – Spānija, Itālija, Vācija, Francija, Lielbritānija un konkursa rīkotājvalsts Nīderlande.