Dons bruģē ceļu uz Latgales meiteņu sirdīm, nodziedot latgaliski ”Susuriņu”

6 komentāri
Dons bruģē ceļu uz Latgales meiteņu sirdīm, nodziedot latgaliski ”Susuriņu”
14.07.2017. Dona (Artūrs Šingirejs) lielkoncerts "Tepat" Arēna Rīga. (Lauris Aizupietis / f64)

Latvijā pazīstamais mūziķis Dons, īstajā vārdā Arturs Šingirejs, nesen viesojās Latgalē, kur viņam nācās uzklausīt novada meiteņu lūgumu – izpildīt kādu savu dziesmu latgaliešu mēlē. Izvēle krita uz dziesmu “Pēdējā vēstule”, kas tautā zināma kā ”Susuriņš”.

Viena no vietām, ko raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” vadītājs vēlējās prezentēt Donam, bija Rēzeknes novadā esošais Lielā Liepu kalna skatu tornis, kas ir augstākais skatu tornis Latvijā. Tikmēr pats Lielais Liepu kalns ir Latgales augstākā un Latvijas trešā augstākā virsotne.

”Es nezināju, ka man ir bail no augstuma. Man pat it bail skatīties apkārt,” atklāsmē dalījās Dons. ”Tik augstu, kā es esmu šobrīd, es neesmu bijis nekad savā dzīvē. Es izjūtu diskomfortu, skatoties lejā.”

Līdz šim Dons domājis, ka viņam ir bail tikai no zirnekļiem un čūskām.

Spītējot bailēm no augstuma, mūziķis tomēr atzina, ka aina, kas paveras no skatu torņa, ir patiešām skaista: ”Ļoti skaista mums tā Latvija.”

Ceļojuma laikā Rasims vērsās pie Dona ar īpašu lūgumu: ”Te, Latgalē, daudzas meitenes man palūdza, vai tu varētu vienu savu dziesmu nodziedāt latgaliski.”

Sacīts – darīts, un kopā ar agrāk slavenās grupas ”Borowa MC” mūziķi un filoloģijas doktoru Ingaru Gusānu Dons steidza apgūt dziesmu ”Pēdējā vēstule”, lai uz Latgales vēstniecības ”Gors” skatuves tā skanētu latgaliešu valodā.

Video: Dons ”Pēdējo vēstuli” nodzied latgaliski

Pilnu epizodi skaties šeit!

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” turpmākajās epizodēs pārsteidzošo Latgali atklās dziedātājs Miks Dukurs, aktrise Zane Dombrovska, dziedātāja Elza Rozentāle, aktieris Andris Bulis un dziedātājs Goran Gora.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izspēlē šo spēli un atklāj latgalieti sevī!

[atklajlatgalieti]

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl