6 komentāri

Latvijā pazīstamais mūziķis Dons, īstajā vārdā Arturs Šingirejs, nesen viesojās Latgalē, kur viņam nācās uzklausīt novada meiteņu lūgumu – izpildīt kādu savu dziesmu latgaliešu mēlē. Izvēle krita uz dziesmu “Pēdējā vēstule”, kas tautā zināma kā ”Susuriņš”.

Viena no vietām, ko raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” vadītājs vēlējās prezentēt Donam, bija Rēzeknes novadā esošais Lielā Liepu kalna skatu tornis, kas ir augstākais skatu tornis Latvijā. Tikmēr pats Lielais Liepu kalns ir Latgales augstākā un Latvijas trešā augstākā virsotne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es nezināju, ka man ir bail no augstuma. Man pat it bail skatīties apkārt,” atklāsmē dalījās Dons. ”Tik augstu, kā es esmu šobrīd, es neesmu bijis nekad savā dzīvē. Es izjūtu diskomfortu, skatoties lejā.”

Līdz šim Dons domājis, ka viņam ir bail tikai no zirnekļiem un čūskām.

Spītējot bailēm no augstuma, mūziķis tomēr atzina, ka aina, kas paveras no skatu torņa, ir patiešām skaista: ”Ļoti skaista mums tā Latvija.”

Ceļojuma laikā Rasims vērsās pie Dona ar īpašu lūgumu: ”Te, Latgalē, daudzas meitenes man palūdza, vai tu varētu vienu savu dziesmu nodziedāt latgaliski.”

Sacīts – darīts, un kopā ar agrāk slavenās grupas ”Borowa MC” mūziķi un filoloģijas doktoru Ingaru Gusānu Dons steidza apgūt dziesmu ”Pēdējā vēstule”, lai uz Latgales vēstniecības ”Gors” skatuves tā skanētu latgaliešu valodā.

Video: Dons ”Pēdējo vēstuli” nodzied latgaliski

Pilnu epizodi skaties šeit!

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” turpmākajās epizodēs pārsteidzošo Latgali atklās dziedātājs Miks Dukurs, aktrise Zane Dombrovska, dziedātāja Elza Rozentāle, aktieris Andris Bulis un dziedātājs Goran Gora.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izspēlē šo spēli un atklāj latgalieti sevī!

1/15

Kuru no šiem karogiem uzlūkojot, Tava sirds sāk sisties straujāk?

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl