Lauris Reiniks: Man prieks, ka piekritu šim šovam!

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Pievienot komentāru
Lauris Reiniks: Man prieks, ka piekritu šim šovam!
Foto: Kārlis Ķilkuts/Skaties.lv

Vakar vakarā Kauņā jau otro svētdienu pēc kārtas latvieši pārsteidza visus ar savu deju lietuviešu TV3 šovā Kadagys. Deju ansamblim Daiļrade otro vietu palīdzēja iegūt arī kaimiņvalstī populārais dziedātājs Lauris Reiniks. Portāls Skaties.lv uzreiz pēc uzstāšanās viņu aicināja uz nelielu sarunu par aizvadīto laiku, kā arī to, kā bija pēc 20 gadu pārtraukuma atsvaidzināt savas tautas deju prasmes.

Šī Tev bija pirmā uzstāšanās ar tautas dejām, vai ne!?

Ar tautas dejām, jā! Turklāt Lietuvā! Es esmu dziedājis un uzstājies šeit šovā Dejo ar zvaigzni, bet tautas dejas vēl nebiju te dejojis. Es pat Latvijā to neesmu darījis ļoti sen. Pamatskolā ar to nodarbojos, bet pēc astotās klases nebiju neko atkārtojis, pie tam tagad tās dejas ir citādākas. Toreiz bija tikai Sudmaliņas, Ačkups un Muguras dancis. (Smejas.)

Uzreiz piekriti dalībai šovā!?

Kad man zvanīja lietuviešu producenti, viņi gribēja, lai esmu uz visu sezonu. Es teicu: “Ņeeeet!” Vairs negribu nekādus konkursus un kādam kaut ko šausmīgi pierādīt, it sevišķi sfērā, kura nav mana ikdiena. Teicu, ka kopā ar mūsējiem varu būt kā viesis uz vienu no sērijām. Tad viņi man paziņoja, kurš deju kolektīvs startēs no mūsējiem – zināju, ka viņi ir vieni no labākajiem, tāpēc nodomāju, kas slikts tur var sanākt!? Sapratu, ka arī viņi no manis gribēs dabūt laukā to labāko! Tā es piekritu, un man prieks, ka to izdarīju!

Foto: Laura Reinika un deju ansambļa Daiļrade kopmēģinājumi

Ņemot vērā, ka ar koka tupelēm pat pastaigāt ir diezgan grūti, un, kad vēl horeogrāfiju pielika klāt, nebija sajūta – kur es esmu iepinies!?

Man tā sajūta bija pirmajā mēģinājumā, kad iemācīja vienu no pamatsoļiem un bija jāsāk dejot! Ar acīm “ķēru” visu, kas notiek un domāju: “Jēziņ, kāpēc es piekritu!? Varbūt atteikties? Vēl jau nav par vēlu!” Bet tad viņi mani nomierināja un teica, ka es to varēšu! Galvenais bija iemācīties sarežģīto soli, kas ir visas dejas garumā.

Kad pēdējo reizi iekļāvies tik lielā kolektīvā?

Šis bija tāds ļoti kolektīvs darbs, jo parasti es pārstāvu sevi, un man komanda ir aiz muguras. Man svarīgi, lai nebūtu kauns, jo arī Lietuvā man ir diezgan daudz fanu, un galvenais parādīt sevi no labākās puses. Es centos izdarīt visu pēc iespējas labāk, lai nevienam nebūtu pārmetumu, jo pienākuma apziņa man ir diezgan liela. Saku Daiļradei lielu paldies par tik sirsnīgu uzņemšanu savās rindās. Esmu ļoti, ļoti priecīgs, ka sanāca iepazīties ar tik lieliskiem cilvēkiem!

Tavs novēlējums Daiļradei!

Novēlu viņiem saglabāt to pozitīvo garu, mērķtiecību un ticību saviem spēkiem un pats galvenais – nebaidīties!

Video: Lauris Reiniks un Daiļrade tautas deju šovā Kadagys

Lasi vēl