Komentāri

Deju ansamblis Daiļrade vakar vakarā pārliecinoši startējusi Lietuvas TV3 šovā Kadagys, kopvērtējumā ieņemot 5. vietu, kas nozīmē, ka redzēsim mūsu pārstāvjus arī nākamajā svētdienā! Pirms viņu uzstāšanās īsā video kolektīva vadītāja Iveta Pētersone, kā arī tā līderis Jānis Pētersons atklāja, ko viņiem nozīmē tautiskā deja un dalība šovā.

“Es dejot sāku 2 gadu vecumā, tātad principā tad, kad man vēl kājās bija autiņi,” stāsta DA Daiļrade līderis Jānis Pētersons. “Tas nozīmē, ka šī jau ir mana 18. sezona, un tradicionālā dejošana ir kļuvis par manu dzīvesstilu!”

“Jānis ir harizmātisks, kurš spēj paķert pārējos sev līdzi! Es tiešām gribētu teikt, ka viņš ir viens no etaloniem jaunajai paaudzei,” “komplimentē” deju kolektīva vadītāja. Viņš spēlē arī rokgrupā un atzīst, ka dara to sevis dēļ, bet ir forši, ja kādam citam tas arī patīk. “Būt Daiļrades līderim man ir ļoti nozīmīgi, jo varu izzināt kultūru, un to, ko tas īsti nozīmē – būt latvietim!” tā Jānis.

Foto: DA Daiļrade mēģina kopā ar Lauri Reiniku

“Jūs ziniet, mana pārliecība ir tā, ka tautiskās dejas Latvijā dejo jaunatnes un sabiedrības labākā daļa. Es ar to negribu noniecināt, ka tāda pati labākā daļa dzied koros un spēlē teātri. Visi tie jaunieši, kas nodarbojas ar tautas tradīciju saglabāšanu, es uzskatu, ir zelta daļa,” emocionāli stāsta kolektīva vadītāja. “Ir interesanti tas, ka viņi paspēj ne tikai dejot, bet arī ļoti labi mācīties, strādāt algotu darbu un, piemēram, kā Jānis, vadīt savu rokgrupu. Tam visam pa vidu, viņi visās vietās ir izcilnieki!”

“Mēs centīsimies parādīt, ka dejot ir ļoti aizraujoši, un ikkatram vajadzētu to pamēģināt, ja vien viņiem ir tāda iespēja!” video noslēgumā papildināja Daiļrades līderis Jānis.

Video

Skaties.lv piedāvā apskatīt Daiļrades priekšnesumu šovā un kā tas tapa fotogrāfijās un video.

Foto

Lasi vēl