Pasakaini foto: ”Dejo ar zvaigzni” Martas Kalējas sapņu kāzas

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
Pasakaini foto: ”Dejo ar zvaigzni” Martas Kalējas sapņu kāzas
Elvis Lācis

Pagājušās nedēļas izskaņā laulības ostā iestūrēja dejotāja, šova ”Dejo ar zvaigzni” dalībniece Marta Kalēja un uzņēmējs Juris Irbe. Pēc kāzām Marta pieņēma vīra uzvārdu un nu dēvējama par Martu Kalēju-Irbi. Pāris kāzas saorganizēja mēneša laikā!

Jau pašā sākumā jaunlaulātie zināja, ka viņu kāzas nebūs klasiskas ne izpildījumā, ne tērpos, ne dekorācijās. Marta arī nevēlējās, lai viņas kāzas organizē kāds cits, jo pati ir rīkojusi tik daudz dažādus pasākumus – gan pasaules mēroga, gan Latvijas, ka vēlējās, lai laulības no sākuma līdz beigām ir viņu pašu ieguldījums, lai sajūtama pāra enerģētika.

”Sākot ar ielūgumu izgatavošanu, kleitas dizainu, puķu pušķi, dekorācijām, ceremonijas un svinību vietas iekārtošanu, to dekorēšanu. Beidzot ar visiem atlikušajiem sīkumiem, lai mūsu viesi justos labi un vedējiem – modeļu aprindās zināmajiem Margrietai un Mikum Lasmaņiem – būtu tikai jāsaliek punkti uz “I”. Liels paldies vecākiem, kuri mūs morāli atbalstīja un palīdzēja ar norises vietu laicīgo sagatavošanu,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Marta.

Par kāzu kleitu runājot, Marta zināja, ka viņai nebūs kleita no salona, kā nekā neviena kleita no redzētajām žurnālos, dažādos šovos viņu vizuāli neuzrunāja.

Kāzas tika saorganizētas mēneša laikā, tad arī kleita prātā tika uzmodelēta ļoti ātri. Pamatu kāzu tērpam dejotāja iegādājās zīmola ”Amoralle” veikalā. Kleitai viņa pati piemeklēja atbilstošas krāsas audumus, mežģīnes, lai realitātē uzburtu savu sapņu tērpu.

”Tad nu mana mīlestības svētku kleita ir pašas dizains un šuvējas Guntas Liepas realizācija. Ar šo dāmu sadarbojos deju kleitu šūšanā, zinu, ka viņa uzšūs tieši tā, kā esmu norādījusi un iedomājusies, kas man ir ļoti svarīgi! Jā, man bija sapņu kleita,” tā Marta.

Ejot līdzi draudzenei uz kāzu kleitu salonu, arī Marta uzmērīja kleitu. Laikojot tērpu, viņai nebija ne jausmas, ka pašas kāzas būs jau šajā vasarā. Kleitā dejotāja nejutās līdz galam viņa pati, bija stīva un jutās nekomfortabli.

”Kleitas ideju mēs varētu vērtēt kā miljons vērtu, tāpat arī gala rezultātu, jo jutos pasakaini. Par summām nerunāšu, jo nauda jau nav galvenais,” smaida Marta.

Arī pārim kurpes nebija pirktas veikalā, bet speciāli radītas zīmolā ”Wims”. Par matu sakārtojumiem rūpējās friziere un vienlaikus pāra draudzene Inese Sproģe, bet Martas grims tapa, pateicoties šovā ”Dejo ar zvaigzni” iepazītajai grimētājai Helgai Saknei.

Pāris savus mīlestības svētkus svinēja vecā, neaizskartā VEF teritorijas ēkā. Vietu mīlnieki izvēlējās sajūtu vadīti. Vide, tās radītās emocijas un sajūtas lika saprast, ka tā ir vieta, kurā ir vērts apprecēties!

”Maģiskais datums – 08.08.18. un skaista, saules apspīdēta pievakare. Paldies mācītājam Aināram Baštikam, kurš parakstījās uz šo interesanto ideju un padarīja mūsu ceremoniju vēl spēcīgāku,” smaida Marta.

Laulību svinības turpinājās ģimenes mājas pagalmā kā deju vakars un kopā būšana ar mīļākajiem, vistuvākajiem cilvēkiem. Pagalmu rotāja lieli burti, kuri veidoja vārdu – mīlu. Šo vārdu jaunlaulātie viens otram saka katru dienu.

Marta un Juris vēlējās, lai ikkatrs acu skatiens, kas ir kopā ar viņiem, ir labāko vēlējumu un patiesuma pildīts. Tā bija viņu sapņu diena, tajā varēja piedalīties tikai paši, paši tuvākie.

”Kā sapratu, ka Juris ir mans īstais? To nesaprot, to sajūt. Visas darbības, ikdienišķās un neikdienišķās. Pēc attieksmes, pēc dažādām situācijām. Pēc tā, cik patiess cilvēks var justies esot blakus otram. Kā jau teicu – to nesaprot, bet gan sajūt,” nosaka Marta.

Jaunā sieva uzskata, ka mīlestība ir svētīgākais, ko cilvēks dzīvē spēj sajust. Mīlestība ir tā, kas vairo prieku un liek dvēselei smaidīt. Ja dvēsele ir laimīga, tad arī cilvēks tāds ir. Un to nu jau vairāk vārdos neietērpt, bet gan acīs saskatīt.

”Mīlestība ir lēnprātīga, mīlestība ir laipna, tā neskauž, mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga. Tā neizturas piedauzīgi, tā nemeklē savu labumu, tā nepiemin ļaunu. Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību. Tā apklāj visu, tā tic visam, tā cer visu, tā panes visu. Mīlestība nekad nebeidzas,” Marta citē Pāvila 1.vēstuli Korintiešiem, kas atrodama Bībelē.

Pāris bauda, dzīvo un priecājas. Galvenais ir tvert mirkli un būt šeit, tagad un darīt visu pēc labākās sirdsapziņas. Tas ir tas, ko jaunā sieva novēl ikvienam.

0 Komentāru