2 komentāri
Lolita Novikova: Mani centušies arī izgrūst no trolejbusa
Foto: no Lolitas Novikovas personīgā arhīva

Angel, The Rebel Riders, Mojo Boogie… Tā varētu saukt un saukt 90. gadu Latvijas rokgrupas ziedu laiku skaļākos hitus. Kurš gan negribētu piedzīvot vēl vienu Rebel koncertu? Tagad Lolita Novikova mūzikas karjerā aizgājusi pati savā virzienā, taču šogad noticis vēl kāds pavērsiens viņas dzīvē – mūziķe tika uzaicināta piedalīties šovā Dejo ar zvaigzni. Portāls Skaties.lv aicināja viņu uz nelielu sarunu par TIEM laikiem, kā arī to, ko viņa dara pašlaik.

Lolita Novikova jeb, kā viņu aprindās pazīst, Lola stāsta, ka pēc Rebel, iespējams, skaļākā albuma Deep Inside izdošanas (1995. gads) tas viss esot bijis kā sprādziens. “Bija ļoti grūti pārslēgties, jo vienā brīdī mani pazina noteikta auditorija, kurai regulāri uzstājos naktsklubos, bet jau nākamajā zina pilnīgi visi.” Uz jautājumu, vai ar to vispār iespējams aprast, mūziķe atbild pēc nelielas apdomas: “Vai ar to vispār var aprast? Tad, kad tevi grib redzēt īstie fani, tas, protams, ir ļoti patīkami, bet ir arī citāda reakcija, un pie tā pierast ir ļoti grūti! Piemēram, pavisam nesen viena sieviete atpazina mani trolejbusā, un pagrūda mani tā, ka gandrīz izkritu no transporta.”

Foto: no Lolitas Novikovas personīgā arhīva

Foto: no Lolitas Novikovas personīgā arhīva

Mūziķe līdz šim arī uzstājusies daudzviet pasaulē, un ir pat bijušas koncertu sērijas, kur Lola uzstājusies ar baleta trupu. “Tas ir kā kuro reizi – citreiz esi prom dažas nedēļas, bet viens kontrakts man bija pat uz 8 mēnešiem.” Pašlaik izbijušās rokgrupas Rebel soliste strādā pie jaunā albuma, ko veido kopā ar leģendāro rock’n’roll grupu Kēksi.

Foto: no Lolitas Novikovas personīgā arhīva

Foto: no Lolitas Novikovas personīgā arhīva

Viens no spilgtākajiem momentiem, kas palicis atmiņā, ir Rebel darba laiks Singapūrā. “Publika bija lieliska, mēs paši redzējām daudz ko jaunu, kā arī grupu tur uzņēma fantastiski. Bet diemžēl pēc tā brauciena mūsu sadarbība lēnām arī gāja uz galu,” atceras Lola. Uz jautājumu, vai kādreiz uz skatuves sanācis aizmirst vārdus, viņa smejoties atbild: “Protams! Īpaši, ja dziesma ir ierakstīta nesen! Tad uz skatuves improvizēju un nereti arī atstāju tā, kā to izdomāju uz vietas.” Līdzīgi viņiem arī top dejas. “Ar Andri kaut ko ākstāmies, improvizējam, rodas kaut kādas jaunas kustības, soļi, un saprotam, ka šo taču varam izmantot arī uzstājoties.”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl