Jaunkundze ar pieredzīti – Diāna Kubasova

5 komentāri
Jaunkundze ar pieredzīti – Diāna Kubasova
Foto: no Diānas Kubasovas personīgā arhīva

Neskatoties uz iepriekšējo hiphopa un citu deju pieredzi, modelei Diānai Kubasovai šovs Dejo ar zvaigzni ķermenī atklājis tādas muskuļu grupas, par kuru eksistenci viņa nemaz nav zinājusi. Viņa ne tikai skaistumā varētu pašu velnu apburt, bet arī galva strādā pareizajā virzienā. “Zviedros” tāpat vien diplomus nevienam nedod. Portāls Skaties.lv piedāvā nelielu sarunu ar viņu pēc viena no smagajiem treniņiem.

Kas ir Diāna Kubasova?

Viņa ir pazīstama ne tikai pie mums, bet arī ārpus Latvijas kontūras. “Strādāju kā modele gan šeit pat, gan arī ārzemēs. Esmu piedalījusies vairāk nekā 15 modeļu un skaistuma konkursos un gandrīz visos ieguvusi arī godalgotu vietu vai titulu.” Diāna jau ceturto gadu organizē Mis un Misters Ogre, kā arī šobrīd top konkurss Miss Bikini Latvija. “Kad esmu Latvijā, modeļu darba te ir maz, tāpēc darbojos gan ģimenes biznesā, gan arī vairākos savos projektos.”

Un ne velti, jo meitene ir pabeigusi gan Rīgas Valsts 1. ģimnāziju, gan arī Stockholm School of Economics in Riga jeb t.s. “zviedrus”. Bakalaura grāds iegūts biznesa administrācijā. Par līdz šim lielāko dzīves sasniegumu viņa atbild šādi: “Manai dzīvei noteikti nav viens tāds īpaši izceļams virsotnes punkts, katra diena ir jauns sasniegums. Katrs konkurss, modeļu līgums, biznesa ideja vai dalība šajā šovā ir jauns pakāpiens, iekarota virsotne.”

Dejas atklāj muskuļu grupas, par kuru eksistenci nemaz nezināja

“Pirms šova dažādās sporta nodarbībās trenējos vismaz 5 reizes nedēļā, tāpēc domāju, ka man ir ļoti laba fiziskā sagatavotība, taču izrādījās, ka dejojot strādā pavisam citi muskuļi, nekā cilājot svarus trenažieru zālē – strādā dziļie muskuļi,” atzīstas Diāna. Kad viena deja pabeigta, sākot trenēties nākamo deju, meitene atklāj vēl un vēl jaunus muskuļus savā ķermenī. “Pirmajā nedēļā sāpēja rokas un kakla muskuļi, otrajā, dejojot džaivu, sāpēja pēdu un apakšstilbu muskuļi, taču šonedēļ, apgūstot tango, ļoti sāp starpribu, sānu un muguras muskuļi – daudzo “podderžku” jeb pacēlienu dēļ.”

Tā kā katrā dejā esot pilnīgi citādāks pamatsolis un cita veida kustības, tad attīstās citi muskuļi, un par to Diāna ir priecīga, “taču ar šausmām gaidu nākamo nedēļu – kādus vēl jaunus muskuļus un saites es savā ķermenī atklāšu, kas nu sāpēs nākamnedēļ?” smej modele.

Foto: Skaties.lv

Foto: Skaties.lv

Diānas ikdiena pirms un pēc šova

Ikdienas gaitas viņai mainījušās vairāk nekā gaidīts. “Šie treniņi ir 3-5 stundas dienā, taču vēl jau jāmeklē un jāizvēlas mūzika, jārūpējas par tērpiem, jābrauc uz piemērīšanām un jāstaigā pa audumu un apģērbu veikaliem, jādomā par rekvizītiem, tēlu, kā arī meitenēm ļoti daudz laika aiziet skaistumkopšanai katru nedēļu, lai uz skatuves izskatītos perfekti – frizieris, manikīrs, kosmetologs, solārijs. Sanāk tāds pilnas slodzes darbs.” Šobrīd viņa daudzus darba projektus ir atlikusi, atteikusi vairākiem labiem modeļu darba piedāvājumiem ārzemēs, modes skatēm Latvijā, un arī atpūtai laika nesanāk gandrīz vispār.

Foto: Toms Norde

Foto: Toms Norde

Kāds Kārlis [Kemlers] ir kā skolotājs?

“Kārlis ir ļoti labs skolotājs, viņš ļoti labi un saprotami prot izskaidrot soļus un kustības, kā arī viņam ir ļoti, ļoti liela pacietība!” Taču laiku pa laikam Diāna atzīst, – viņam ir grūti saprast, kā var daži tik ļoti elementāri soļi “nepielēkt”. “Kad viena deja ir noslīpēta, sākot mācīties nākamo, viņš aizmirst, ka neesmu profesionāla dejotāja un ka manam ķermenim savas spēju robežas, kuras, protams, katru dienu cenšos paaugstināt.” Nesaskaņu gan abu starpā neesot. Varbūt reizēm tiek pateikts kāds skarbāks vārds, bet tas abu attiecības nav nekādā veidā ietekmējis.

Foto: Toms Norde

Foto: Toms Norde

Satraukums pirms uzstāšanās reizēm – starp 9 un 10 ballēm

“Tik ļoti uztraukusies droši vien biju tikai pirms savas pirmās modes skates pirms 10 gadiem. Pirmajā šovā tik ļoti uztraucos, jo tā man bija pilnīgi jauna pieredze, nekad nebiju uzstājusies, dejojusi tiešraidē, kur visa Latvija uzreiz varēs redzēt katru manu kļūdiņu. Tiešraidē “izgāzties” ir briesmīgi, jo neko nevar izgriezt un samontēt.” Otrajā meitenei šķita, ka satraukums būs mazinājies, taču dejot pirmajiem ir briesmīgi, atzīst Diāna. “Ir ļoti liela spriedze atklāt raidījumu, atmosfēra ir saspringta, žūrija ir īpaši stingra. Manas kājas kļuva vājas un likās sirds pa muti izlēks! Ceru gan, ka ar trešo raidījumu šis satraukums sāks mazināties!”

Sarunas noslēgumā Kubasova citiem dalībniekiem novēl izturību un spēju izbaudīt šo pieredzi pat pēc spēku izsīkuma!

Diāna Kubasova un Kārlis Kemlers deju treniņu procesā

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl