Komentāri
Dejo ar zvaigzni atkalapvienošanās “flešmobam” līdzi seko pat Stambulas centrālajā laukumā
Foto: publicitātes

Pagājušajā nedēļas nogalē Majoros, Hotel Jurmala SPA terasē un tai piegulošajā teritorijā, notika veselības festivāls Starptautiskā Wellness diena (Global Wellness Day), kura mērķis bija popularizēt informāciju par veselīga dzīvesveida nozīmi, rosināt interesi un vēlēšanos izstrādāt apzinātu holistisku pieeju veselībai.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem galvenā problēma visā pasaulē, lai cik pārsteidzoši tas arī nebūtu, ir nevis vīrusi un slimības, bet gan depresija – psihiski traucējumi, kas saistīti ar bezmiegu, stresu un aptaukošanos.

Šajā sakarā pirms trīs gadiem Belgin Aksoj (Belgin Aksoy) aizsāka projektu Starptautiskā Wellness diena, kas vismaz reizi gadā ļauj spert milzīgu soli pretī veselībai, labai pašsajūtai un pozitīvai domāšanai.

Pasākuma ietvaros aizvadītajā sestdienā tika organizētas interaktīvas aktivitātes: staigāšana ar ķekatām, atklātā jogas nodarbība, dažādas bērnu izklaides un attīstošas nodarbības – šahs, sporta stafetes, zīmēšana, seju apgleznošana un daudz kas cits. Kā arī bija organizētas SPA masāžas veikšanas ar dažādām metodēm, meistarklases, tajā skaitā arī mājas apstākļos. Pasākums bija paredzēts pilnīgi visiem – no bērniem līdz pensionāriem, visas izklaides un aktivitātes bija bez maksas. Pasākumu vadīja atraktīvais Dailes teātra aktieris Lauris Dzelzītis.

Šajā dienā Jūrmalā pirmo reizi notika dejas “flešmobs” jeb zibakcija profesionāla dejotāja un televīzijas šova Dejo ar zvaigzni 2015 uzvarētāja Viktora Haritonova vadībā ar citu profesionālu dejotāju piedalīšanos, kā arī ar Latvijas un Eiropas čempioniem vingrošanā, balerīnām un breika dejotājiem. Starp īpašajiem viesiem bija Dejo ar zvaigzni 2015 dalībnieki. Deja tika veltīta veselīgam dzīvesveidam un pozitīvam domāšanas veidam.

Pasākums tika filmēts un translēts Stambulas Centrālajā parkā, kur Starptautiskās Wellness dienas svinēšanā piedalījās ap 10 000 cilvēkiem. Vienlaikus 72 valstīs notika dažādi pasākumi Starptautiskās Wellness dienas ietvaros.

Starptautiskās Wellness dienas devīze: Viena diena var mainīt visu jūsu dzīvi!, kuras pamatā ir manifests – 7 soļi ceļā uz laimīgu dzīvi.

Manifests aicina:
1) dzert vairāk ūdens;
2) doties 1 stundu ilgā pastaigā;
3) pirkt vietējos ekoloģiskos produktus;
4) neizmantot plastmasas pudeles;
5) izdarīt labu darbu;
6) organizēt ģimenes vakariņas;
7) doties gulēt pulksten 22.00.

FOTO

Lasi vēl