Komentāri

LNT raidījuma “Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” piektajā epizodē Latgales patriots aktieris un mūziķis Kristaps Rasims mūziķi Miku Dukuru izvadāja pa vietām, ko pats līdz šim vēlējies tuvāk iepazīt.

Abu ceļojums pa Latgali sākās ar viesošanos Daugavpils skrošu rūpnīcā – vienā no pasaules trim rūpnīcām, kur aizvien izmanto seno tehnoloģiju, kad, lai izveidotos apaļas lodītes, svina tonna caur torni krīt akā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt rūpnīcā arī šodien notiek skrošu un renkuļu ražošana.

Tāpat rūpnīcā saražoto iespējams likt lietā šautuvē.

Ne velti par Daugavpils cietoksni saka, – pilsēta pilsētā. Tas tika projektēts un būvēts kā nocietinātā ideālā pilsēta. Katrai ēkai bija sava funkcija, pieskaņota forma un visizdevīgākais izvietojums.

Arī šodien šeit kūsā īsta dzīvē, jo Daugavpils cietoksni par savām mājām sauc ar tūkstotis daugavpiliešu.

Rasims un Dukurs viesojās arī Marka Rotko centrā, kas ir Eiropā otra vieta aiz Londonas modernās mākslas galerijas ”Tate Modern”, kur apskatāmi mākslinieka oriģināldarbi.

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” turpmākajās epizodēs pārsteidzošo Latgali atklās aktrise Zane Dombrovska, aktieris Andris Bulis un dziedātājs Goran Gora.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izspēlē šo spēli un atklāj latgalieti sevī!

1/15

Kuru no šiem karogiem uzlūkojot, Tava sirds sāk sisties straujāk?

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl