Komentāri

LNT raidījuma “Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” piektajā epizodē Latgales patriots aktieris un mūziķis Kristaps Rasims mūziķi Miku Dukuru izvadāja pa vietām, ko pats līdz šim vēlējies tuvāk iepazīt.

Abu ceļojums pa Latgali sākās ar viesošanos Daugavpils skrošu rūpnīcā – vienā no pasaules trim rūpnīcām, kur aizvien izmanto seno tehnoloģiju, kad, lai izveidotos apaļas lodītes, svina tonna caur torni krīt akā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt rūpnīcā arī šodien notiek skrošu un renkuļu ražošana.

Tāpat rūpnīcā saražoto iespējams likt lietā šautuvē.

Ne velti par Daugavpils cietoksni saka, – pilsēta pilsētā. Tas tika projektēts un būvēts kā nocietinātā ideālā pilsēta. Katrai ēkai bija sava funkcija, pieskaņota forma un visizdevīgākais izvietojums.

Arī šodien šeit kūsā īsta dzīvē, jo Daugavpils cietoksni par savām mājām sauc ar tūkstotis daugavpiliešu.

Rasims un Dukurs viesojās arī Marka Rotko centrā, kas ir Eiropā otra vieta aiz Londonas modernās mākslas galerijas ”Tate Modern”, kur apskatāmi mākslinieka oriģināldarbi.

Raidījuma ”Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” turpmākajās epizodēs pārsteidzošo Latgali atklās aktrise Zane Dombrovska, aktieris Andris Bulis un dziedātājs Goran Gora.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izspēlē šo spēli un atklāj latgalieti sevī!

1/15

Kuru no šiem karogiem uzlūkojot, Tava sirds sāk sisties straujāk?

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl