5 komentāri

Jo lielāka ģimene, jo vairāk vajadzību – ceturtajā interjera pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” sērijā dizaineres uzdevums būs iekārtot daudzbērnu ģimenes viesistabu. Tai ir jākļūst mūsdienīgai un daudzfunkcionālai, tomēr saglabājot plašuma sajūtu.

Jāiekārto ”mājokļa sirds” – viesistaba

Pārvērtību raidījumam savu mājokli šoreiz pieteikuši daudzbērnu ģimenes vecāki – Edvīns un Tamāra. Abiem ir trīs bērni – meita Kristiāna, dēliņš Kristofers un pastarīte – astoņus mēnešus vecā Gabriela.

Ģimene šajā mājoklī dzīvo jau vienpadsmit gadus, taču pilnīgi par savām mājām to sauc tikai kopš pagājušā gada, kad to iegādājās savā īpašumā. ”Šajā dzīvoklī ir uzauguši mūsu mīļie bērni un veidojusies mūsu ģimene. Šīs ir mūsu ģimenes pirmās mājās,” saka māmiņa Tamāra.

Viesistaba ir mājokļa sirds. Tamāra tajā pavada ļoti daudz laika ar mazo Gabrielu, un vakaros tur kopā sanāk visa ģimene. Tā ir vieta, kur tiek uzņemti radi un draugi. Ģimene ir nolēmusi, ka pienācis laiks istabā ieviest jaunas vēsmas, tāpēc pieteikušies raidījumam ”Manas mājas ar IKEA”. Raidījumā IKEA interjera dizaineri pārveido telpas dažādos Latvijas iedzīvotāju mājokļos, demonstrējot IKEA piedāvātos risinājumus reālās telpās un sniedzot praktiskus padomus interjera veidošanā.

Tamāra un Edvīns vēlas, lai telpa kļūtu mūsdienīgāka un daudzfunkcionālāka, bet tā nedrīkst zaudēt plašuma sajūtu. Viesistabai jākļūst par vietu, kur visiem pulcēties un baudīt gardu maltīti, līdz ar to ir svarīgi, lai būtu padomāts arī par pietiekami lielu ēdamgaldu. Tāpat vecākiem svarīgs ir arī ērts dīvāns, kā arī funkcionāls stūrītis bērniem, kur rotaļāties un glabāt mantas.

Kā vienā telpā apvienot vairākas funkcijas?

Ģimenes viesistabas pārvērtības uzņēmusies veikt IKEA interjera dizainere Barba Romanovska. Viņas uzdevums būs izveidot harmonisku telpas plānojumu un vienlaikus nodrošināt visas nepieciešamās funkcijas – ēdamzonu, vietu bērnu rotaļām un mantām, ērtu vietu atpūtai, kā arī plauktus grāmatu un dažādu citu ģimenes lietu glabāšanai.

Tētis Edvīns stāsta, ka vakaros mēdzot sēdēt dīvānā un lasīt grāmatas, kā apgaismojumu izmantojot uz galvas uzliekamu lukturīti. Tāpēc dizaineres uzdevums būs arī ieviest telpā apgaismojuma risinājumus, kas būtu gan funkcionāli, gan radītu mājīgu noskaņu.

Tā kā viesistaba ir apvienota ar virtuvi, dizainerei būs jāatrod veids, kā pieskaņot pārējo telpu jau esošajai virtuves daļai.

”Svarīgi ir šo vietu padarīt mājīgu, siltu un drošu, lai ģimenei ir sajūta, ka par visu ir padomāts,” saka Barba. Turklāt dizainere izvēlēsies risinājumus, kas pieejami par zemu cenu un var būt par iedvesmu daudziem.

To, kādu iekārtojumu, stilu, krāsu un materiālu risinājumu IKEA interjera dizainere Barba izvēlēsies šim mājoklim, skaties raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” trešdien, 2. oktobrī, plkst. 21.00 kanālā TV3!

Par IKEA

IKEA mērķis ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Uzņēmuma ikdienas biznesā tiek ievēroti ilgtspējas principi, un tas atbalsta dažādas iniciatīvas, kas rūpējas par bērniem un vidi. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1943. gadā Zviedrijā IKEA piedāvā laba dizaina un funkcionālas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Šobrīd 50 pasaules valstīs ir vairāk nekā 420 IKEA veikalu. Baltijā ir divi IKEA veikali – viens Latvijā un viens Lietuvā, kā arī ir pieejamas trīs preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas – divas Lietuvā un viena Igaunijā.

Par projektu

Pašmāju iecienītākā mājokļa pārvērtību raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektā sezona ir klāt! Vai tā būtu gaužām maza virtuve, neparasta plānojuma viesistaba vai pavisam īpaša guļamistaba – IKEA dizaineri atradīs risinājumu jebkuram izaicinājumam. Katru nedēļu IKEA dizaineri dosies uz kādu no mājokļiem Latvijā, lai tur īstenotu to īpašnieku ilgi gaidītās pārvērtības. Skaties raidījumu katru trešdienas vakaru plkst. 21:45 televīzijas kanālā TV3! Visas raidījuma epizodes vari skatīties arī portālā TV3Play!