Asaras, patiesas emocijas un sapratne: noslēdzies “Tēta nedienu” šovs

27 komentāri
Asaras, patiesas emocijas un sapratne: noslēdzies “Tēta nedienu” šovs
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Šonedēļ ”Tēta nedienas” bija piemeklējušas Žalkovsku ģimeni Ogrē. Mamma Anete beidzot varēja izbaudīt vairāk nekā vienu brīvu dienu, jo rūpes par mājas soli un mazajiem ķipariem bija uzņēmies tētis Inguss. 

Kamēr Inguss strādā algotu darbu, lai ģimenei nekā netrūktu, divu bērnu māmiņa Anete ik dienu pavada, mājās auklējot mazo meitiņu Luīzi, kurai ir gadiņš. Savukārt četrgadnieks Alens apmeklē dārziņu.

Smaidīgie Anete un Inguss, kā jau vairums ”Tēta nedienu” šova varoņu, iepazinās internetā. Bet ar vienu mazu niansīti. Vairāk par abu iepazīšanos lasi šeit!

Lai arī Ingus katru mīļu brīdi cenšas pavadīt ar bērniem, atslogojot Anetes ikdienas soli, tomēr sieviņai ar tādu nelielu atslodzi ir par maz.

”Es gribētu, lai viņš palaiž mani brīvsolī un saprot, cik emocionāli grūti ir apvienot mājas darbus un bērnu audzināšanu. Jo viņš reizēm atbrauc mājās un nesaprot, kāpēc man mati gaisā un acis raustās, cik liela spriedze tā ir,” iemeslu, kādēļ ģimene pieteikusies TV projektam, skaidroja Anete.

Anete tika aizsūtīta prom no mājām, lai relaksētos un baudītu glaunās viesnīcas labumus, bet Inguss palika mājās ar visiem sievas pienākumiem un abu atvasēm, kuras šova pirmajā dienā lutināja ar bērnu laukumiņa un karuseļa apmeklējumu un pankūkām vakariņās.

”Tētu nedienu” otrajā dienā, kā ierasts, spēkā stājās sievas ikdienas grafiks, kad Ingusam bija jāveic visi sīkie darbiņi, ar kuriem ik dienu ir aizņemta viņa mīļotā Anete. Taču, pirms ķerties pie ikdienas rūpēm, tētim nācās salabināt abas atvases.

Inguss atklāja bērnu audzināšanas principu: ”Es esmu stings, bet stingrība nav aiz dusmām, vienkārši pasaku stingri, kad ir laiks to pateikt.

Par klausīšanu ir tā, ka brīžiem Alens nevienu vairs neklausa, kad nezini, kādas metodes jāizmanto. Bet laikam mani klausa nedaudz vairāk. Vai nu es varu pateikt stingrāk, vai arī viņš ar mammu ir pavadījis tik daudz laika, cik ilgi var viņu klausīt.”

Anete jau otrajā dienā viesa cerību, ka vīrs būs sapratis, cik mājas darbu apvienošana ir emocionāli nospiedoša, brīžiem pat graujoša.

Tikmēr Inguss laiku netērēja un ķērās klāt arī pusratā esošajam vannasistabas remontam.

TV projekta trešajā dienā Inguss tika iepazīstināts ar pieciem īpašajiem uzdevumiem.

Foto: Ekrānuzņēmums

”Ieraugot sarakstu, es nodomāju: Viss kārtībā, esmu tos uzdevumus parādā jau labu laiku. Sieva ir vairākas reizes teikusi, ka to vajadzētu izdarīt. Dažādu iemeslu pēc esmu atlicis un attaisnojies. Neesmu bijis gana apņēmīgs, lai tos izpildītu,” atzina ģimene galva.

Ģimenē strīdi parasti esot par sīkumiem. ”Mēs tik ilgi nestrīdamies, ka vajag sastrīdēties. Tā kā mēs to darām tik reti, aiziet līdz skaļām frāzēm, lai gan strīda iemesls bijis kaut kas absolūti dumjš,” skaidroja Inguss.

Kā atklāja Anete, romantika neesot vīra stiprā puse: ”Es labprāt gribētu saņemt kaut vai šad tad ziedus.”

Šova ietvaros abi vienojās, ka, ja Ingus biežāk dāvinās ziedus, Anete mazāk ”pukstēs”.

”No mājas ikdienas pienākumiem saskāries biju ar visu. Ēst gatavošana nebija grūta, bet nav ierasts, ka man tas ir jāieplāno savā laika grafikā,” piektās ”Tēta nedienu” šova dienas rītā secināja Inguss.

Anete pēc lutināšanas viesnīcā sapratusi, ka ir liels mājas cilvēks: ”Gribas mājās – savu gultiņu, savu ģimeni. Un atpūsties man nozīmē atpūsties visiem kopā. Jo viena es nemāku.”

TV projekta noslēgumā Inguss atzina, ka šovs ļāvis apstiprināt domu, ka būt mammai nenozīmē sēdēšanu mājās, ka tas ir reāls darbs. Arī pats pierādīja, ka ar visu lieliski spēj tikt galā un ģimenei nopelnīja 500 eiro.

Ģimenes atkalsatikšanās viesnīcā izvērtās emociju un mīļuma pilna, mammai apraudoties.

Līdz ar raidījumu šova ”Tēta nedienas Latvijā” trešā sezona ir galā.

“Tēta nedienu” šova sezonas noslēguma sērija