Aizliedziet cigaretes un piešķiriet aukles vientuļajām mammām! Magone izstrādājusi risinājumu, lai aizbraukušie atgriežas Latvijā

34 komentāri
Aizliedziet cigaretes un piešķiriet aukles vientuļajām mammām! Magone izstrādājusi risinājumu, lai aizbraukušie atgriežas Latvijā
Privātais arhīvs

Pie Skaties.lv vērsās Londonā dzīvojošā Latvijas šovu zvaigzne un dzejniece Magone Šutoviene (agrāk Burka). Māksliniecei ir gatavs plāns, kā veicināt ārzemēs dzīvojošo tautiešu atgriešanos, un viņa gatava sadarboties ar valstsvīriem, lai palīdzētu rast ceļu uz mājām ārzemēs izklīdušajiem brāļiem un māsām.

Kā Skaties.lv atklāj Magone, viņa jau kopš 2004. gada ar nelieliem pārtraukumiem dzīvo Londonā. Viņa ir sapratusi, – tautiešu aizbraukšana ir aizgājusi par tālu; laiks saukt pazudušos mājās.

”Zinu ļoti daudzus, kas kvēlo atgriezties, taču cilvēkus attur bažas par darbu, iztikšanu, dzīvesvietu.

Pastāv arī jaukto ģimeņu diskriminācija, īpaši esot attiecībās ar pakistāniešiem un indiešiem.

Sevišķi to var just laukos, mazās pilsētās, kur cilvēki atskatās, sačukstas, gandrīz rāda ar pirkstu.

Lai vai kā, katrs staigājam savās kurpēs un nosodīt cita izvēli neesam tiesīgi,” pārdomās ar Skaties.lv dalās Magone.

Dzejniece uzskata, ka valstij stingri jāstrādā pie tā, lai aizbraucēji atgrieztos dzimtenē, un viņa ir apņēmības pilna sniegt valstsvīriem palīdzīgu roku šajā ne vieglajā uzdevumā! Magonei gatavs rīcības plāns, ko ar Skaties.lv starpniecību viņa gatava prezentēt valstsvīriem.

”Nevis solīt to, kas makā tā arī nekad neiekritīs, bet tiešā darīt tā, lai mēs, aizbraukušie, jūtam, ka mūs gaida un ka atgriežoties būs, ar ko paēdināt ģimeni.

Lai piešķir vecākiem pabalstus! Normālus nevis izsmieklu astoņu latu vērtībā kā tas bija dēlam pirms aizbraucām.

Vientuļajiem vecākiem lai valsts piešķir auklītes, lai arī tās ģimenes, kam nav vecvecāku, māsu un brāļu, kas palīdz, tiek uz darbu.

Atgriešanās pabalstu kā pirmo roku, kamēr ģimene iekārtojas.

Londonā dzīvojam ar 1300 minimālo algu, kamēr Latvijā labākajā gadījumā alga 400 eiro, taču veikalā, tirgū, benzīntankā cenas tās pašas. Ko lai ģimene ēd?

Jaunu drēbi gribas nopirkt, bērnus uz teātri aizvest,” skaidro Magone.

Viņa spriež, ka, ja pat maizītei nauda jārēķina, par tādiem vienkāršiem priekiem kā jauns apģērbs vai teātris Latvijā dzīvojošajiem jāaizmirst.

Magonei ir risinājums. Viņa iesaka ar likumu aizliegt alkohola un cigarešu tirdzniecību Latvijā, lai ierobežotu nelabvēlīgo ģimeņu nesaprātīgos tēriņus.

”Cik labi būtu piecelties vienu dienu un veikalos nevienas ”cigas”! Taču cilvēki traki paliktu!

Tā vietā atbalstiet biznesa plānus, lauku tūrismu. Latvija ir tik skaista un bagāta savā dabiskumā un senatnīgumā. To tik var sajust prom esot. Laucinieks savu ceļu staigā un bieži pat neredz, ka zālē spīdina jāņtārpiņš, dīķmalā stiķē zaļā kokvarde un Pokaiņos dīgst zemestauki.

Tā ir nemākslota bauda. Dodiet iespēju mums atkal redzēt un just. Un dzīviem būt,” valstsvīrus uzrunā Magone.

TOP komentāri

 • Ostministerium
  +13 +12 -1

  Ostministerium

  Taadus murgus jau sen neesu lasiijis! Citaati "Lai piešķir vecākiem pabalstus!...", "Vientuļajiem vecākiem lai valsts piešķir auklītes, ...", "Atgriešanās pabalstu kā pirmo roku, kamēr ģimene iekārtojas.", "Londonā dzīvojam ar 1300 minimālo algu, kamēr Latvijā labākajā gadījumā alga 400 eiro..." - liecina ka shii "dzejiskaa" ZOSS (magone) ir galiigi zaudeejusi saikni ar realitaati. Vai arii mees dziivojaam DAZHAADAAS Latvijaas. Kaut kaa neesu neko dzirdeejis par Latvijas "ekonomisko briinumu", par attistiitu razhoshanu, eksportu u.t.t.
  Gribeet jau var visu, gan algas kaa Anglijaa, gan sociaalaas garantijas kaa Zviedrijaa. Bet kur njemt tam visam naudu? Lai valsts panjem kaadu krediitu Starptautiskajaa Valuutas fondaa?
 • MIA
  +12 +10 -2

  MIA

  Lai veči, kuri neiesaistās aprūpē, sponsorē! Papildus smieklīgajai alimentu naudai! Par daudz uz sieviešu pleciem tiek krauts!
 • Guna
  +10 +10 0

  Guna

  Un no kādas naudas tad tās aukles sponsorēs? Labāk to naudu novirzīt uz medicīnu vai izglītību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl