Calendar Live: modes pasaule var būt pārlieku vilinoša, tāpēc modelēm jāuzmanās

0 Komentāru
Calendar Live: modes pasaule var būt pārlieku vilinoša, tāpēc modelēm jāuzmanās
Foto: ekrānšāviņš

Šova Calendar Live meitenēm bija iespēja tikties ar vienu no populārākajiem vīriešu modeļiem Latvijā – Dāvidu Dāvi Sakni. Viņš pastāstīja modelēm par savu pieredzi modes pasaulē.

Dāvis Dāvids Sakne ir ne tikai modelis, bet arī vīriešu modes stilists. Viņš atklāj, ka modeļu aģentūra interesi par viņu izrādīja 17 gadu vecumā, kad uzaicināja uz fotosesiju. Sakne gan atzīst, ka sākotnēji bijis aizspriedumu pilns, jo viņam šķitis, ka kļūšana par modeli viņu varētu padarīt sievišķīgāku. Tomēr viņš veiksmīgi pārvarējis šo stereotipu, kas viņam ļāvis kļūt par vienu no pieprasītākajiem modeļiem Latvijā.

Sakne atklāj, ka viņš kā stilists ir strādājis arī ar meitenēm. ”Modelēm ir jābūt kā mīkstai māla pikai, kuru var veidot. Bieži vien žurnāli izvirza uzstādījumus, un, ja modele nevar pielāgoties, tad bieži vien ir problēmas,” skaidro Sakne.

Viņš akcentē, ka ne tikai talants, bet arī veiksme ir svarīga. ”Lai kļūtu par veiksmīgu modeli, svarīgi ir arī tas, vai Tu iepatīcies klientiem,” atklāj Sakne. Modelis arī uzsver, ka ārkārtīgi svarīgi ir neaizmirst, ka modes biznesā, gluži kā jebkur citur, punktualitāte un precizitāte tiek novērtēta, jo klienti par modeļu darbu maksā naudu.

Sakne arī atklāj, ka pieredzējis modeles, kuras skolā ir ļoti apzinīgas un plāno apgūt, piemēram, mediķa profesiju. Taču, tiklīdz “modelējot” meitenes nokļūst ārzemēs, viss bieži vien sagriežas kājām gaisā. ”Skaistie sapņi jaunajām meitenēm ārzemēs bieži mainās. Tāpēc modelēm ir jābūt uzmanīgām,” padomu dod Sakne.

0 Komentāru