Būt pie mammas – tas ir forši, bet vai māmiņai ņemt bērnu gultā?

0 Komentāru
Būt pie mammas – tas ir forši, bet vai māmiņai ņemt bērnu gultā?
Foto: ekrānšāviņš

Visi vecāki droši vien ir saskārušies ar situāciju, kad mazais prasās pie vecākiem gultā. Tāpēc dažreiz bērns neļauj izgulēties ne mammai, ne tētim, bet mēs būt, ka arī bērns netraucē. Māmiņu klubs centās noskaidrot vai mazo vajadzētu ņemt vecāku gultā.

Kad piedzimst mazais, gribas viņu pasargāt un būt kopā visu laiku. Tāpēc bieži vien bērniņš arī naktīs pārceļas uz vecāku gultu, ar laiku iejūtas starp tēti un mammu, un ne par ko nevēlas doties uz savu gultiņu. Psiholoģe un psihoterapeite Diāna Zande stāsta, ka šai situācijai ir senas kultūrvēsturiskas saknes. ”Ir kultūras, kur ģimenes guļ vienā ”migā”. Tur, kur ir daudz bērnu, tas ir klasiski. Tāpat, ja paskatās 100 – 200 gadus atpakaļ, tad saime vispār dzīvoja vienā telpā. Tas bija arī ļoti praktiski – lai, guļot kopā, būtu siltums,” skaidro D. Zande, ”šobrīd mēs esam tādā civilizācijas līmenī, kad bieži vien mazulim ir iespējams iekārtot atsevišķu istabu, un tad jautājums saasinās  ņemt vai neņemt bērnu blakus. Te, droši vien, nav viena absolūtā noteikuma. Var teikt, ka nesen dzimis bērniņš jūtas ļoti labi mammai – gan pa dienu, gan pa nakti. No viņa viedokļa viss ir baigi forši – tuvāk. Savukārt no mammas viedokļa – vai viņa labi izguļas, ja bērniņš ir pavisam cieši blakus. Bieži vien mammas guļ nekustīgi, lai tikai kaut ko neizdarītu bērniņam. Un, ja māmiņa ir jutīga un trauksmaina, es ieteiktu tomēr bērniņu blakus neņemt.”

Ja tomēr ir sajūta, ka vēlamies, lai zīdainītis guļ mums blakus, tam varam rast citu risinājumu. ”Groziņš – tas ir pilnīgi blakus mammas gultai. Otrs variants, ja nu māmiņa ņem bērniņu gultā, tad varbūt starp abiem var ielikt pakaviņu, lai viņam arī ir mazliet telpa. Tas tāpēc, ka ir mazuļi, kuriem nemaz nepatīk šāds pārsātinājums ar mammu.”

Tomēr bērniņa pirmajā dzīves gadā vajadzētu rast iespēju būt kopā vienā istabā – it kā kopā, bet katram ir arī telpa sev.

Vairāk par to, vai ņemt bērniņu gultā, uzzini video.

0 Komentāru