Atcelts šā gada ”Eirovīzijas” konkurss Roterdamā

14 komentāri
Atcelts šā gada ”Eirovīzijas” konkurss Roterdamā
NPO/AVROTROS/NOS

”Eirovīzijas” konkurss šogad nenotiks – ar šādu paziņojumu nupat nākuši klajā tā organizatori. Atcelšanas iemesls – ”Covid-19” izraisītā krīze.

”Ar dziļu nožēlu paziņojam, ka 2020. gada ”Eirovīzijas” konkurss Roterdamā ir atcelts. Pēdējo nedēļu laikā esam mēģinājuši rast dažādus alternatīvus risinājumus, lai dziesmu sacensība tomēr varētu notikt,” teikts organizatoru oficiālajā paziņojumā.

Iepriekš izskanējušas versijas, ka konkurss varētu notikt bez skatītājiem, tikt translēts TV vai varētu tikt pārcelts tā norises laiks.

Ņemot vēlā ”Covid-19” straujo izplatību un no tās izrietošos ierobežojumus, tomēr pieņemts lēmums, ka ”dzīvo” lielkoncertu rīkot nedrīkst – mākslinieku, apkalpojošā personāla un viesu veselība ir pirmajā vietā.

Konkursa atcelšana nav viegls lēmums – tam aktīvi gatavojās tūkstošiem ļaužu Nīderlandē, strādājot pie iespaidīga skatuves šova, kā arī vēl vairāk visā Eiropā – 41 valsts delegācijas aktīvi strādāja pie koncertšoviem.

Latviju konkursā bija jāpārstāv Samantai Tīnai, bet nu diemžēl viņas uznācienu uz lielās skatuves neredzēsim.

Nākamā gada festivāls tiek plānots turpat Roterdamā, taču vēl nav skaidrs, kā tas notiks. Kuluāros jau runā, ka varētu automātiski dot tiesības šogad izvēlētajiem māksliniekiem startēt šovā nākamgad bet atkārtota konkursa.