Arstarulsmirus par savu jauno imidžu un to, kurš melo labāk – vīrieši vai sievietes, 2. daļa

0 Komentāru
Arstarulsmirus par savu jauno imidžu un to, kurš melo labāk – vīrieši vai sievietes, 2. daļa
Foto: Kristīne Sergejeva

Viņa iepriekšējo daiļradi citēsim vēl ilgi. Tas, cik daudz viņa darba un arī personības ir ielikta Latvijas “hip-hopā”, nav noslēpums nevienam, kurš kaut reizi ir dzirdējis “Plus/Mīnus”, “Jautājums” vai jebkuru citu viņa skaņdarbu. Taču viņš nekur nav pazudis. Tieši pretēji – joprojām darbojas, turklāt tagad startēs jaunā lomā, jo novembrī skatītājiem tiks atrādītas pirmās stāvizrādes. Agrāk mēs šo cilvēku pazinām kā Gustavo, tagad viņa vārds ir Arstarulsmirus.

Par viņa stāvizrādi parunājām vakar, šodien pievērsīsimies ne tik nopietniem tematiem. Arstarulsmirus mums pastāstīs, vai joprojām atceras lirikas no Gustavo laikiem, to, kā viņš strādā ar sevi, kā arī par savu jauno imidžu un skatījumu uz lietām.

Intervijas 1. daļu lasi šeit!

“Istabas vidū” ciemojas Arstarulsmirus, 2. daļa

Vai joprojām, pieceļoties nakts vidū, varētu noskaitīt “Taisno tiesu”?

(Domā) (Smejas) Es kaut kur biju atbildējis, ka es varu? (Smejas)

Nē, nē, bet domāju, ka kādreiz to varēji!

Zini, to es piefiksēju jau Gustavo laikā, ka man vajag atcerēties pirmo rindiņu. Ja es to atceros, tad viss pārejais iet automātā. Tie teksti man bija tik ļoti iedrillēti. Un bieži vien pieķēru sevi, ka izpildu tekstu, pats paralēli domāju pavisam kaut ko citu un aptveru, ka nesaprotu, kurā vietā dziesmā esmu. (Smejas) Bet nu tie bijuši tādi mirklīgi momenti. Atbildot uz Tavu jautājumu, ja atcerētos pirmo rindiņu, droši vien varētu noskaitīt visu, bet, tā kā es pēdējos gados sevi esmu piepildījis ar pilnīgi citu informāciju, tā manī dzēš ārā un aizvieto veco.

Es gan nezinu par Tevi, bet pats esmu tāds salīdzinātājs. Ja atskaties uz Gustavo laiku, cik ļoti Tu redzi sevi iepriekšējā tēlā?

Kaut kādi ieradumi ir mainījušies, bet pie tā arī pielikts ļoti daudz pūļu, lai tas vispār samainās. Tas bija man ērtais modelis, kuru es pats biju uzbūvējis un tajā dzīvojis. Un tad manī pārslēdzās kaut kas – var taču arī citādāk gan dzīvot, gan tvert pasauli, komunicēt, pats būt citādāks. To es sāku arvien biežāk atklāt. Centos kļūt atvērtāks pret citiem, kuri teica – “Tu joprojām dari tā!” – “Labi, paldies, pievērsīšu uzmanību!” Soli pa solim tas izdevās.

Tavs vārds gan laikam ir nodrillēts temats, tāpēc man būs tikai viens jautājums par to – mamma un ģimene kopumā ir pieradusi vai joprojām tomēr arī “Gustiņš” nekur nav pazudis?

Gan, gan! Visvieglāk laikam ir tiem, kas mani pazīst vismazāk. Savukārt tiem, kuri mani zina ilgāk, viņiem ir jāmaina tas ieradums. Un tas ir sarežģīti! Man gan likās, ka tā nevajadzētu būt, jo tomēr ir pagājuši jau vairāk kā divi gadi. (Smejas) Interesanti, ka ir tie cilvēki, kurus es nepazīstu, bet viņi mani uz ielas uzrunā visos trijos vārdos un nekļūdīgi. Es viņiem saku, ka nav vajadzības teikt visus trīs vārdus, pietiek ar Arstarulsmirus.

Jāatzīst, ka es pirms intervijas mazliet patrenējos, un man sanāca tikai pirmais vārds.

Kā jau teicu, tas nav obligāti!
Foto: Kristīne Sergejeva

Foto: Kristīne Sergejeva

Tev jau tā vārdu maiņa ir diezgan tuva tēma, jo kādreiz Tu biji Gustavo, nevis Gustavs. Es varbūt kļūdos, bet, ja pareizi atceros, Tev labāk patika, ka Tevi dēvē par Gustavo, nevis Gustavu. Vai nebija tā?

Nebija tā! Jo tas skatuves vārds arī bija tapis kaut kā vienā brīdī, neapzinātā vecumā. Tajā laikā mani iedvesmoja kaut kādi meksikāņu izcelsmes Kalifornijas reperi, kuriem visiem tur ar “o” beidzās, un pie tā es arī paliku. Un ikdienā mani uzrunāja kā Gustavs vai Gustiņš. Atceros, bērnībā sajutu to, ka uzvārdā mani uzrunā skolotājs, policijas darbinieks (Smejas) vai ārsts. Un sajūta bija tāda – kad dzirdu, ka mani uzrunāja uzvārdā, tad zināju, ka tas nav man tuvs draugs. (Smejas)

Vai zināji, ka šajā imidžā – ar autaudzētiem matiem, nevis skūtu galvu – izskaties jaunāks?

Jāāāa! (Gardi smejas) Bet man tur nāk vēl informācijas blāķis, ko paziņot. (Smejas) Īsāk sakot, salīdzināju ar vienu līdzcilvēku savu izskatu pirms tam un tagad. Varēja redzēt kaut kādu iekšēju saspringumu un pat pretrunas, ko iepriekš nebiju piefiksējis, jo tajā laikā mazāk nodarbojos ar kaut kādu sevis analīzi. Un uz šo pretrunu bāzes veidojās visādi emocionāli saspringumi, kas lielā mēra atspoguļojas sejā. Ja mēs salīdzinām divas video intervijas – kas ir šodien un tā laika, to ļoti labi var redzēt.

Šis jautājums iet cauri visiem intervējamajiem, jo man ļoti patikušas atbildes. Kā Tev šķiet, kurš melo labāk – vīrieši vai sievietes?

Sarežģīti kategorizēt! Bet es teikšu tā – skatoties, kam Tu melo! (Smejas) Sievietēm ir attīstītāka izjūtu pasaule, kam bieži vien nav nekāda sakara ar racionalitāti, un viņas jūt, ka viņām melo. Tu vari stāstīt un pamatot visu, ko saki ar loģiskiem izskaidrojumiem, bet, ja tomēr esi darījis savādāk kā stāsti, viņa vienkārši to jūt. Es pats esmu ar to saskāries ar dažādām sievietēm tik daudz reižu, lai varētu apgalvot, ka tas tā ir! Tas ir tikai vēlviens pamudinājums tam, ka gribu būt atklātāks, lai man pašam nav jāmelo. Jo mēs jau pret citiem varam būt tikai tik patiesi, cik patiesi esam pret sevi.

Arstarulsmirusa izrādes notiks:

  • 7. un 8. novembrī Rīgā, k/t ”Splendid palace”;
  • 6. decembrī Cēsīs, ”Vidzemes koncertzāle”;
  • 11. decembrī Liepājā, LOC ”Rožu zāle”;
  • 20. decembrī Ventspilī, t/n ”Jūras vārti”.

Savu viesi neviens neliks pie sienas vai stūrī. Ar runātāju jārēķinās, viņam jādod telpas brīvība. Arī Opra savus viesus mēdz uzņemt un nosēdināt angāra vidū. Tas tāpēc, lai ir plašas telpas sajūta un nebūtu klaustrofobisku blakus efektu. Tāpat arī es savus intervējamos turpmāk likšu ”Istabas vidū”.

0 Komentāru