1 komentārs

Šonedēļ Tēta nedienas Latvijā kājām gaisā apgriezušas kādas Lielvārdes ģimenes dzīvi. Mammas piecu dienu prombūtni emocionāli uzņem kā mājāspalicēji, tā aizbraucēja.

Artūrs un Santa ir precējušies nepilnus divus gadus, ģimenē aug divas atvases – sešgadnieks Artūrs no Santas iepriekšējām attiecībām un pusotru gadiņu jaunā Samanta. Mamma pēc aicinājuma ir manikīra meistare, bet, kamēr maziņā ir maziņa, kļuvusi par pilnas slodzes mājsaimnieci. Artūrs seniors strādā namu apsaimniekošanas jomā Rīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģimenē strīdi esot vairāk par mammas nogurumu, audzinot bērnus, ko tētis nesaprot. Viņš atzīst, ka mājas solis ir uz sievas pleciem, pats piedaloties tikai labprātīgā kārtā un tikai pa brīvdienām.

Dodoties pelnītā piecu dienu atpūtā, Samantai sajūtas ir interesantas un valda neziņa, kā vīrs tiks galā ar visiem uzdevumiem. Pāris sirsnīgi atvadās, un Santa ir prom. Tētim pirmā diena paiet visai rāmā gaisotnē, jo ballīte ar draugiem ”izgāžas”, vēl nenotikusi. Vakariņās abiem bērniem tiek servēta pica, bet meita nav sajūsmā.

Foto

Otrajā Artūra nedienā viņam jādzīvo saskaņā ar mammas plānu. Artūrs to vērtē kā ”diezgan reālu”. Viņš mammas ikdienas plāna īstenošanai pieiet ar neredzētu centību. Arī vakariņās tiek gatavots ne no vienkāršākajiem ēdieniem – lazanja. Mazā Samanta niķojas, bet tētis meitas kaprīzēm nepakļaujas. Vakarā trijotni apciemo Artūra mamma.

Trešajā dienu Artūru sagaida pieci Santas uzdevumi – pabeigt un nostiprināt sekcijas plauktus, sagatavot bērnistabu remontam, izcept sievai medus kūku, iemācīt Artūram alfabētu un iztīrīt ledusskapi un nomazgāt visus logus. Darbi Artūrā modina vienu otru atklāsmi. Piemēram, viņš nekad dzīvē vairs netīrīs ledusskapi. Tikmēr mamma videosveicienā no smalkajiem apartamentiem atzīst, ka ļoti noilgojusies un skumst pēc saviem mīļajiem. ”Kā vakars klāt, tā pieraudāti spilveni pēc jums,” atklāj Santa. Dēls pēc sveiciena noskatīšanās pamatīgi apvainojas, ka mamma ļāvusies atpūtai vienatnē. ”Protams, mēs kopā pieteicāmies ļaut viņai atpūsties. Ikdienā es uz piecām dienām noteikti nekur nelaidīšu. Bet viņai vajadzīgas tās piecas dienas atpūsties,” teic Artūrs.

Ceturtā Artūra nedienā jāsteidz paveikt atlikušos darbus. Tomēr plaukta pieskrūvēšana tētim atņēmusi spēkus, lai uzceptu medus kūku. Kamēr dēls mācās alfabētu, domas par konditoreju mainījušās un ar mammas palīdzību ķeras klāt konditorejas brīnuma radīšanai. Top, iespējams, pasaulē pirmā apaļā medus kūka. ”Nekad dzīvē vairs negribu cept kūkas,” secina Artūrs.

”Parastie ikdienas darbi – to vēl var izdarīt. Tas ir vieglāk nekā pieci lielie uzdevumi,” ceturtās dienas vakarā atzīst Tēta nedienas Latvijā šīs nedēļas varonis.

Piektajā dienā, pirms ģimene atkal satiekas, rosība valda gan Rīgā, gan Lielvārdē. Artūrs jaunākais Artūram vecākajam pasniedz dāvanu – par labi padarītajiem darbiem.

”Neesmu gatava tik ilgi atpūsties viena pati bez bērniem, bez ģimenes,” atzīst Santa. Tikmēr Artūrs atklāj kādu ģimenes dzīves ”īpatnību”: ”Es esmu teicis – ģērbies, brauc un atpūties! Tu saki: ”Nē, es nebraukšu bez tevis!” Tagad tev bija stimuls piecas dienas atpūsties, un man bija stimuls piecas dienas pastrādāt un būt ar bērniem. Tā kā es neesmu nemaz tik slikts vīrs.” Artūrs ģimenei godam nopelna ceļojumu ar Tallink 500 eiro vērtībā.

Video

TOP komentāri

  • Expertīze
    +2 +2 0

    Expertīze

    Jauks pāris, tādi skaisti un jauni cilvēki. Ļoti patika vīra attieksme pret audžudēlu. Lai veiksme un mīlestība visam mūžam!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl