Komentāri
“Uz afišas vienkārši bija uzdrukāts.” Leģenda par “Putnu balles” rašanos
Mūziķu privātais arhīvs

Mazās, skanīgās balsis no grupas “Putnu balle”, kura apvienojās jau 2002. gadā, šobrīd jau ir izaugušas par brašiem jauniešiem, kuri joprojām turpina mūs priecēt ar sirsnīgām un skanīgām dziesmām no sava repertuāra. Lai gan varētu šķist, ka tik bieži vairs šo apvienību uz skatuves vairs neredzam, tomēr grupas dalībnieks Valters Frīdenbergs sarunā ar Skaties.lv atklāj, ka uz svētkiem un koncertiem mūziķi sanāk kopā pilnā sastāvā.

Visi muzikālie jaunieši iepriekš dziedāja bērnu vokālajā grupā “Dzeguzīte”, kur arī esot iepazinušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ar Kažu (Kārli Būmeisteru) gan kopā dauzījāmies jau no divu trīs gadu vecuma,” stāsta Valters. Pēc aiziešanas no “Dzeguzītes” visi esot apvienojušies, tomēr par nosaukuma rašanos gan esot vairākas leģendas, jo neviens to tā īsti neatceroties.

FOTO

Viena no leģendām ir tāda, ka vienā no pirmajiem koncertiem, kurā uzstājās jaunā apvienība, esot uz afišas vienkārši uzdrukāts “Putnu balle”. Tā arī jaunieši tikuši pie nosaukuma.

“Reizēm sanāk kopā uzstāties,” stāsta Valters, “bet šobrīd esam katrs savā pasaules malā.”

Tomēr esot bijuši laiki, kad ar “Putnu balli” mūziķi pelnījuši maizīti. “Bet nekad neesam uz to skatījušies kā uz iztikas avotu,” tā Valters.

Katrs mūziķis šobrīd ikdienā nodarbojas ar kaut ko citu, bet fani gan nedrīkst atslābt, jo, kā Skaties.lv var pačukstēt mākslinieki, iespējams, varam sagaidīt arī kādu jaunu grupas dziesmu.

Jau šovakar raidījumā “Mūsu labākās dziesmas” viesosies “Putnu balle”, tāpēc nenokavē un skaties LNT plkst. 21.10.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl