6 komentāri

Tēta nedienas Latvijā šodienas sērijas varonis liepājnieks Vismants mājās dara tikai to, kas pašam patīk un ko viņš grib. Vai dzīvesbiedres Kristīnes piecu dienu prombūtne ko mainīs svētku veikaliņa īpašnieka un pasākumu rīkotāja un mājsaimnieces ikdienā?

42 gadus vecais Vismants un 38 gadus jaunā Kristīne audzina trīs atvases – Ketlinu (9), Oliveru (5) un Evertu (3). Ģimenē mājas darbus galvenokārt veic Kristīne, tikmēr Vismantam mājās pienākumu neesot. Kamēr vecākiem domas, kurš patiesībā iznes miskasti, dalās, skaidrību ievieš deviņgadīgā meita: ”Viņš ļoti daudz ko aizmirst. Viņam ir tādas zāles, lai viņš visu atcerētos, bet viņš aizmirst zāles iedzert.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vismants un Kristīne, kuri iepazinās stopējot, nav precējušies. Kristīne atklāj, ka tikusi bildināta attiecību pirmajā gadā – pirms 13 gadiem, tomēr līdz kāzām nav tikuši.

Ar vīriešu darbiem mājās Vismants esot uz ”jūs” – nepatīkot. ”Lampu es varu nomainīt, bet, ja viena izdegusi – ak, kungs! – es taču neiešu krāmēt ķebli un kāpt…” vaļsirdīgs ir šova Tēta nedienas Latvijā šīs nedēļas varonis.

Foto

Pirmajā šova Tēta nedienas Latvijā dienā Vismantam ļauts darīt ko sirds vēlas, bet iecere to aizvadīt saskanīgā kāršu spēlē bērniem drīz apnīk un sākas blēņošanās. Arī sava veikaliņa apmeklējums kopā ar bērniem tētim prasa krietnu devu enerģiju. Kad veikaliņš daudz maz sakārtots, Vismants bērniem izdomājis vēl kādu izklaidi – parka apmeklējumu. Dienas turpinājumā četrotne dodas uzspēlēt… biljardu. Vēlāk gan tētis atzīst, ka šī nav bijusi pareizākā izvēle, jo bērniem spēle bijusi par garlaicīgu un šī spēle tomēr ”jāspēlē ar galvu”. Aktīvās dienas noslēgumā tētis bērniem servē viņu iecienītos pelmeņus.

Otrajā tēta nedienā jādzīvo saskaņā ar mammas plānu, kas Vismantam nekādus pārsteigumus nesagādā. Tikmēr abi puišeļi no rīta pamatīgi saniķojas un tētis miskastē izmet jaunākā dēla džemperi. ”Ja mētājas, ja nav nevienam vajadzīgs, tad nav vajadzīgs. Tad lai nēsā citi bērni!” rīcību pamato Vismants. Dēli nogādāti uz bērnudārzu, Ketlina uz skolu aiztecējusi pati un Vismants pēc atgriešanās mājās ķeras klāt zupas pagatavošanai.

”Tā gaļa nav laba,” frikadeļu zupu kritizē meita, kura atzīstas, ka gaļa sākusi viņai negaršot. Meitene uzreiz pēc maltītes ķeras klāt skolā uzdotajiem mājasdarbiem. Pēkšņi izrādās, ka deviņgadīgā meita nezina reizrēķinu. Kad mājasdarbi beidzot pievārēti, bērniem sākas treniņu un nodarbību maratons. Vakarā tētis, gardi smejot, atzīstas, ka ir noguris. Arī otrajā vakarā dēli nespēj laikus liekties uz auss, un Vismants ķeras pie radikālākām metodēm – žagariem, paša vārdiem, dakteri bērziņu. Tiesa, tas vairāk kā joks, tomēr metode izrādās gana iedarbīga, un dēli jau drīz vien iekārtojas savās gultiņās.

Kā paredz šova Tēta nedienas Latvijā noteikumi, trešajā dienā Vismantu sagaida pieci Kristīnes īpašie uzdevumi – salabot flīzes, pielikt skapīšu durvīm rokturi, notīrīt logus, salabot podam vāku, iztīrīt tualeti, izgatavot plaukt skolas lietām, pielikt pakaramo, pabeigt Everta fotokolāžu. ”Ak, Dievs, tas ir kaut kāds trakums!” nosmej Vismants un ķeras klāt. Tikmēr mamma Jūrmalā izbauda atpūtu sāls istabā, skaistuma procedūras un riktīgi izskrienas. Izrādās, Vismantam ne sevišķi patīk, ka viņa sieviete ir sportiska. Skaidrojums nav tālu jāmeklē – tajā laikā viņam jānodarbojas ar bērniem.

”Tipiskie vīriešu darbi – kaut ko saskrūvēt, uztaisīt – viņam ļoti nepatīk. Viņš labāk pasauks meistaru vai sievu, vai vienkārši neko nedarīs un sieva beigās to izdarīs,” atklāj Kristīne. Viņai būs jāpieņem, ka stikla skapīša durvīm nu tapināts dzīpariņu rokturītis. ”Attaisīt var, tā ka viss ir kārtībā,” sevi slavē Vismants. Trešās dienas vakarā divi no pieciem uzdevumiem paveikti. ”Šodien tā nopērušies ar tiem uzdevumiem. Traks var palikt! Tas ir grūti,” atzīst Vismants.

Ceturtajā dienā, lai tiktu galā ar logu nomazgāšanu, Vismants izsauc strādnieku brigādi ar pacēlāju. Šova noteikumi šādu rīcību neaizliedz, galvenais, lai uzdevums paveikt. Kristīne ideju uzņem ar sajūsmu un izbrīnu un nolemj turpmāk ik pavasara un rudens logu mazgāšanu uzticēt dzīvesbiedram. Palīdzība no malas tiek aicināta arī, lai pieliktu pakaramo.

Nākamā uzdevuma izpilde daļēji rada spriedzi tēva un meitas attiecībās. Vismants gan teic, ka tā negadoties bieži. Tikmēr Jūrmalā pie Kristīnes ieradusies viņas draudzene. Video sveicienā ģimenei Kristīne atzīst, ka ir atpūtusies, bet ļoti ilgojas pēc mājām. Arī Vismants atklāj, ka sievas tūkst.

Piektajā dienā tiek steigts ar pēdējo uzdevumu, un 500 eiro braucienam ar Tallink nopelnīti.

”Man ir cerība, ka kaut kas mainīsies. Ka tu man vairāk palīdzēsi un būsi biežāk kopā ar mums,” Kristīne vēršas pie Vismanta, kurš cer solījumu turēt.

Video

TOP komentāri

 • nu
  +4 +4 0

  nu

  piedodiet,bet tas tetins tads bremze.Bernus vajag radinat pie rezima-likt gulet 21.00 un tad nebus cikstesanas no rita.
 • prātiņ nāc mājās
  +2 +2 0

  prātiņ nāc mājās

  Tāds čakars tikai tāpēc lai na haļavu līdz Stokholmai aizbrauktu???" Tak tas pacēlājs un pakaramais jau pusi cenas atsita...
 • Marta
  +2 +2 0

  Marta

  Par gulēšanu var piekrist- laicīgi gulēt un nebūs problēma piecelties. Nu tas žagars gan nevietā un vēl kameru priekšā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl