2 komentāri

21. februārī TV3 Lietuva sāksies šovs Sekot līdzi (Kadiķis), kurā piedalīsies arī latviešu deju ansamblis Daiļrade. Sekot līdzi šova gaitai un piedalīties balsojumā varēs portālā Skaties.lv.

Kadagys (Kadiķis) ir pasaulē līdz šim nebijis starptautisks projekts. Šovā par galveno balvu cīnīsies dažādi tautas deju ansambļi, tostarp arī deju ansamblis Daiļrade no Latvijas. Lai izpildītu visus šova noteikumus, vienā priekšnesumā piedalīsies arī Latvijā un Lietuvā populārais mūziķis Lauris Reiniks, informē DA Daiļrade pārstāve Raita Celma.

“Tautas dejas ir tradīcija, kura daudzu gadsimtu un paaudžu izkopta, ir aktuāla visā Baltijā arī šobaltdien. Latvijā jo izteikti tautas deja ne tikai glabā mūsu dižo kultūras mantojumu, bet arī attīstās līdzi laikam. Mums ir jādalās ar savām vērtībām kā mūsdienīgajām, tā arī senajām, jo tajās ir bezgalīgi daudz, ko mācīties. Paturot prātā latviskās dzīvesziņas nozīmi, esmu pārliecināts, ka mums ir ļoti daudz ar ko lepoties, un labprāt to parādīsim arī saviem kaimiņiem – lietuviešiem!” uzsver Daiļrades dejotājs Jānis Pētersons.

Foto

Pēc katra priekšnesuma kolektīvu sniegumu vērtēs profesionāla žūrija, un Latvijā šo konkursu tiešraidē no 21. februāra katru svētdienu varēs vērot, līdzi just un piedalīties interneta balsojumā portālā Skaties.lv. Tieši šova skatītāji būs tie, kuri noteiks šova uzvarētāju, tādēļ DA Daiļrade cer uz tautiešu atbalstu, lai varētu turpināt cīņu par galveno balvu.

Projektā piedalīsies 10 tautas deju ansambļi, kas uzstāsies ar savu deju programmu saskaņā ar katra raidījuma tēmu. No Lietuvas konkursam izvirzīti deju ansambļi: Nemunas, Vingis, Viļņas Universitātes tautas deju ansamblis, Alsa no Akmenes, Panevėžio pynimėlis, Žilvitis, Neris un Sietuva. Ielūgumu pievienoties projektam saņēmis arī lietuviešu-poļu mazākumtautības tautas deju kolektīvs un deju ansamblis Daiļrade no Latvijas. Projektā paredzēti arī dažādi viesi, no tiem – tautas deju ansamblis Lietuva, kā arī viesi no ārzemēm.

Video: DA Daiļrade TV3 šovā Dejo ar zvaigzni

Deju ansamblis Daiļrade dibināts 1990. gada 14. novembrī un darbojas Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā Ģilde paspārnē. Daiļrade ir Latvijas augstākās kvalitātes deju grupas (A grupa) vadošo TOP3 Latvijas deju ansamblis, 2013. gada Dziesmu un deju svētkos kļuvis par fināla konkursa laureātu, iegūstot 1. vietu valstī. Ansambļa mākslinieciskā vadītāja ir vairākkārtēja Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku virsvadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne, kā arī šobrīd kolektīva dejotprasmi attīsta pedagogi Vladimirs Ponomarjovs un Kontantīns Koļesņikovs.

Ansamblis guvis vairākas laureātu godalgas Latvijas jaunrades deju konkursos, kā arī guvis augstus panākumus ikgadējās tautas deju skatēs. DA Daiļrade ir atklājis arī XIII. Pasaules Koru olimpiādes ceremoniju, pārstāvējis Latviju arī dažādos visaugstākā līmeņa pasākumos ārzemēs, pēdējie no kuriem minami 2015. gadā Latvijas prezidentūras organizētie pasākumi – Vācijā (Berlīnē) Zaļās nedēļas atklāšanas pasākums un Ķīnā (Pekinā) – Latvijas valsts kultūras un tūrisma prezentācija.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl