Komentāri
Viens no šova Kāzu gūstā idejas autoriem savu kāzu rīkošanu labprāt uzticētu vecākiem
Foto: Artis Pupiņš

Pēdējā laika viens no aktuālākajiem šoviem kanālā TV3 ir pirmdienu vakaros skatāmais Kāzu gūstā, kurā trīs drosmīgi pāri ir uzticējuši savas kāzas rīkot viņu ģimenēm. Latvijā ir ieradies viens no šova oriģinālidejas veidotājiem, NBC Universal starptautisko formātu ražošanas un attīstības viceprezidents Berijs Kellijs. Portāls Skaties.lv viņu aicināja uz nelielu sarunu, lai noskaidrotu, kāpēc Latvija ir pirmā valsts, kur tiek rādīts šis šovs, kā arī to, vai viņš pats piedalītos šādā avantūrā.

Kā tev radās ideja, ka vecākiem jādod pilna atbildība par savu atvašu kāzām?

Patiesībā ne es viens varu uzņemties šo godu, jo Lielbritānijā mums ir vesela producentu komanda, kuri pārdod savas idejas NBC. Viņu uzdevums ir nākt klajā ar jauniem formātiem, un šajā gadījumā tas uzdevums bija kāzas. Es pieņemu, ka esat redzējuši dažādus kāzu formātus, un šī ir tēma, kuru var pārdot visā pasaulē viena iemesla dēļ – katrā valstī notiek kāzas, katrai ģimenei šis pasākums ir kā vesels pārdzīvojums, un vispār visi domā, ka šī diena būs skaistākā viņu mūžā. Bet, kā jau teicu par pārdzīvojumiem, kāzas ir ļoti emocionāls process, un emocijas ir veiksmīgu TV programmu atslēga. Ja redzi emocionālu cilvēku ekrānā, tad arī auditorija tāda kļūst. Tad pētījām, vai mēs šajā jomā – kāzas – varam izdomāt kaut ko jaunu, citādāku. Un šķita, ka šī ideja, kad ģimenēm tiek uzticēta kāzu rīkošana, ir pilnīgi svaiga, līdz šim neko tādu neesam redzējuši – pāris ir pilnīgi bezspēcīgs, un tikai vecāki nosaka to, kas notiks! Tas ir interesanti. Šī ir viena no tām idejām, kuras gala rezultātu nevari prognozēt, bet pagaidām šķiet, ka šis koncepts strādā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: apburošā Agnese izvēlas sev kāzu kleitu

Latvija tiešam ir pirmā valsts, kur televīzijā tiek pārraidīts šis formāts?

Jā, tā ir! Un tas noticis, pateicoties mūsu sadarbībai ar MTG. Mērķis pēc šī šova Latvijā pārdot to arī visai pārējai pasaulei.

Pieņemu, ka esat pasekojis līdzi šova norisei. Vai esat pārsteigts par kāzu formātiem, kas redzami šovā?

Jā! (Smejas.) Es galīgi nedomāju, ka tās ir kaut kādas tradicionālās latviešu kāzas. Es nedomāju, ka tās vispār ir kādas valsts vai tautas tradīcijas, un es biju ļoti pārsteigts par havajiešu stila kāzām. Es vispār nesaprotu, kāpēc kāds gribētu tāda tipa kāzas.

Tu neesi vienīgais!

Vai ne!? Un īpaši Latvijā, kur nekas nesaistās ar Havaju salām. Tā ir ļoti mistiska lieta šajā šovā, bet tas, par ko esmu patiesi priecīgs – vecāki un ģimenes savā starpā grib ieturēt kaut kādas tradīcijas. Un, pārdodot šo šovu tālāk tiem, kas vēlēsies formātu iegādāties, būs interesanti skatīties, jo, man šķiet, var noķert latviešu kāzu sajūtu.

Foto

Vai tev šķita, ka lielākās domstarpības būs par kūku vai kāzu formātu?

Ja runa ir par kāzām, tad ģimenes jebkur strīdas par sīkumiem, jo šādās situācijās ir milzīgs psiholoģiskais spiediens. Un, runājot par kūku, tā ir diezgan svarīga kāzu sastāvdaļa. Ir daži šādi punkti, kam kāzās vienkārši ir jābūt un visam jānotiek pareizi, kā arī, piemēram, kleita – tai ir jābūt tādai, kādu līgava to vēlas. Iedomājies, ka dāmai kāzu dienā mugurā ir kleita, kas viņai pašai nepatīk – tas ir šausmīgi! Tāpat arī kūkai ir milzīga simboliska nozīme. Un, skatoties no malas, protams, šķiet, ka tie it kā ir tikai sīkumi, bet plānošanas laikā tās ir lietas, kam tiek pievērsta vislielākā uzmanība. Un tāpēc šis šovs ir tik interesants, jo uz to var paskatīties no malas, īpaši, kad ģimenes par šīm lietam diskutē un padara tās problēmas vēl lielākas.

Kāda ir Kāzu gūstā galvenā ideja?

Ideja ir par nelielu sociālu eksperimentu, jo neviens nezina, kas notiks! Ir neiespējami šo procesu kontrolēt, un, man šķiet, auditorija to ļoti labi saprot – viņi nezina, kas notiks tālāk! Tas pats arī pāriem, kuri piedalās šovā – viņi vienu no savām dzīves svarīgākajām dienām uzticējuši ģimenei, turklāt tam jānotiek divās nedēļās un ir ierobežoti līdzekļi kāzu organizēšanai. Manuprāt, tas ir ļoti drosmīgs solis.

Vai tu pats piedalītos šādā šovā?

Zini, kad esi TV producents, vienmēr pats sev uzdod šo jautājumu – vai es piedalītos šovā? Un mēs kā producenti zinām, kam ir jānotiek, lai šovs būtu veiksmīgs, tāpēc es personīgi teiktu nē dalībai.

Labi, jautāšu citādi – vai ļaut saviem vecākiem organizēt savas kāzas?

Laikam, ka jā!

Tiešām!?

Jā, jo no pieredzes varu teikt, ka noorganizēt kāzas ir tik sāpīgi, un doma, ka dienu pirms ceremonijas vari ieiet baznīcā un apskatīties – super, viss ir izdarīts! – ir fantastiska! Es teiktu – jā! Nezinu gan, vai mana sieva tam piekristu…

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl