Skudriņa: Sarīkot kāzas divu nedēļu laikā ir nereāli

Komentāri

Pirmdien, 8. februārī, TV3 startēja drosmīgais precību šovs Kāzu gūstā. Kā šova noteikumus vērtē kāzu un pasākumu rīkošanas ekspertes? 

Šovam Kāzu gūstā izvēlēti trīs pāri, kuri sapņo par perfektām kāzām, kas kļūs par skaistāko dienu viņu mūžā. Taču šova noteikumi paredz, ka kāzu rīkošanu uzņemas topošo laulāto radiniekiem, kuru rīcībā ir 7000 eiro un divas nedēļas laika. Pāri pa to laiku dodas atpūtā, un viņiem liegta iespēja ietekmēt kāzu rīkošanas norisi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai uzzinātu, vai 7000 eiro ir pietiekams budžets, lai sarīkotu prātā paliekošas kāzas, un vai kāzu rīkošanu uzticēt vecākiem ir laba doma, portāls Skaties.lv uzrunāja Kāzu aģentūras direktori Daci Miezīti un pasākumu aģentūras Skudras metropole dibinātāju Gundegu Skudriņu.

Ja mīlnieki nolēmuši laulības ostā iestūrēt vasarā, tad par 7000 eiro iespējams noorganizēt kāzas tā saucamajā ekonomiskajā režīmā – bez nakšņošanas viesu namā un dārga restorāna īres. Savukārt laikā no oktobra līdz aprīlim, iekļaujoties šajā summā, kāzas iespējams sarīkot. ”Tas gan nozīmē, ka no kādiem pakalpojumiem būs jāatsakās, piemēram, videooperatora, kura honorārs vidēji ir no 700 līdz 1500 eiro. Bet kopumā tas ir iespējams, jo nesezonā kāzu nozarē strādājošie piedāvā diezgan lielas atlaides,” portālam Skaties.lv pauž Kāzu aģentūras direktore Dace Miezīte.

”Tas, ka kāzas rīko vecāki, tas ir trakākais, kas tajā visā ir,” smej pieredzējusī kāzu rīkotāja. ”Es pati saskaros ar to, ka ir divu tipu mammas – tās, kuras domā caur līgavas skatu prizmu un fantastiski palīdz meitai plānot kāzas, mēs kopīgi izdomājam visādus pārsteigumus, ļoti feini, ka mamma ir kā labākā draudzene, un ir mammas, kurām ir savs viedoklis, un meitas viedoklis vispār nav svarīgs. Tad sajūta ir tāda: kurš precas – mamma vai meita? Jo kāzas tiek rīkotas tikai tā, kā grib vecāki,” novērojumos dalās Miezīte.

”Šovā vistrakākais, ka jaunie pāri vispār netiks pie teikšanas, un visu izlems vecāki. Un jautājums ir par to, vai vecāks ieklausīsies savā bērnā, arī tad, ja viņš nav klāt, un pazīs viņu, vai taisīs it kā tās būtu pašu kāzas,” drosmīgo šova formātu vērtē Miezīte.

Kāzas sarīkot divu nedēļu laikā ir nereāli, galvu saķer pasākumu aģentūras Skudras metropole dibinātāja Gundega Skudriņa. ”Es pieļauju, ka šovs būs interesants,” viņa atzīst sarunā ar portālu Skaties.lv.

Foto

Jautāta komentēt 7000 eiro budžetu, Skudriņa norāda, ka kāzas var sarīkot arī par 100 eiro, bet tādā gadījumā pilnīgi visu sarunā. ”Nauda nespēlē lomu, vai kāzas izdosies. To nosaka lielisks radošs gars, pieeja, uzņēmība, labas organizatora spējas, piemītošie talanti un cilvēku psiholoģijas pārzināšana,” faktorus, kas nosaka to, vai kāzas izdosies, uzskaita Skudriņa. ”Vienam pārim ir par maz ar 50 tūkstošiem un citam pietiek ar 50 eiro. Ir jāzina tie cilvēki, tādēļ vienas atbildes, vai 7000 eiro ir gana, man nav. Viss atkarīgs no cilvēkiem, kuriem kāzas rīko, un cik liela ir rīkotāju ieinteresētība, cik daudz viņi gatavi ziedot sava laika, enerģijas un uzņēmības,” vērtē Skudriņa.

Viņa norāda, ka pats galvenais kāzu elements ir sajūta un mīlestība. ”Ja runājam par mīlestību, tai jābūt tik dodošai, ka katram jāspēj savas ambīcijas un egoismu paturēt malā, un to ir ārkārtīgi grūti izdarīt. Arī man kā mammai. Jo tā ir beznosacījuma mīlestība, kas var būt tikai mammām, tāpēc ka viņas dzemdē bērnus. Tas, ka vecāki grib pārņemt, vadīt savu bērnu dzīves – to, kur viņš mācīsies, ko ēdīs un kā precēsies – es to vērtēju negatīvi. Manuprāt, ir jāļauj katram augt un būt personībai tādai, kāds viņš ir, tas jāciena un jārespektē. Un tas ļoti lielā mērā attiecas arī uz svētku svinēšanu.

Otra lieta, ar ko esmu saskārusies savā praksē, ir kad jaunais pāris absolūti nerēķinās ar viesiem vai vecākiem. Tā ir otra galējība. Vecāki it tavas, saknes, tavs kodols, ar ko jārēķinās, lai tu vari lidot. Ja ar to nerēķinās, lidojums var neizdoties. No visām pusēs ir jābūt tolerantai un mīlestības pilnai attieksmei, tikai tad kaut kas var iznākt,” atzīst Skudriņa.

Foto: Kāzu gūstā dalībnieki

Video: Kāzu gūstā 1. sērija

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl