15 komentāri

Šova Kāzu gūstā jaunākais pāris Agnese un Raitis, uzzinājuši savu kāzu scenāriju, maigi izsakoties, nebija par to sajūsmā. Vakara gaitā jaunais vīrs nāk klajā ar visai negaidītu paziņojumu.

Agneses māsīcai Ditai bija radušās bažas, ka Raitis no savām kāzām varētu aizbēgt. Par laimi, tas nav piepildījies un vecāku sarūpētajā pacēlājā viņš gaida līgavu pie sava dzīvokļa trešā stāva logiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ideju ar pacēlāju daudz citādāk bija iztēlojusies Raita māsa Kaiva: ”Man likās no pacēlāja jābūt kaut kādas wow, bet tā nebija.” Pretējās domās par pacēlāju ir Agneses māsīca. ”Viss bija vienkārši perfekti! Viņiem pašiem un viņu kaimiņiem tas būs neaizmirstams pasākums,” saka Dita.

Kamēr Agnese un Raitis ir ceļā uz Iecavu, viesu namā notiek pēdējie sagatavošanās darbi. Pie darba tiek likti arī viesi… Pirmo reizi ieraugot kāzu dekorācijas viesu namā, Agneses vecmāmiņa ir tieša: ”Cik apakša solīda, tik augša traka! Tas ir kā tādā karnevāla variantā.”

Foto

Agnesi un Raiti pirms viesu nama sagaida zirgi, kuru mugurās līgava un līgavainis dodas uz laulības reģistrācijas vietu – pļaviņu pie viesu mājas. Tomēr ir kāds ”bet”, lai notikumu izbaudītu. – Ārā ir auksts, un Raitis pukojas par ilgo gājienu un fotografēšanos. Aukstums labi justies patraucējis arī Raita patēvu, bet Raita mamma norāda, ka vismaz bijis smuki. ”Viņu vēlēšanās piepildījās – būt kopā, veidot vienu ģimeni un sākt atkal jaunu dzīvi kopā,” ceremoniju vērtē Agneses mamma Dace.

Kad Agnese un Raitis ir apprecējušies, no ceremonijas vietas uz svinību zāli tiek pārnesta arka, kas, pēc Raita ģimenes domām, ir visai skopi izrotāta. ”Es nesaprotu, floristei nepietika kļavu lapu, kas mētājas visur apkārtnē?!” dekoratores veikumu kritizē Raita mamma.

Raitis un Agnese, kuri ir pamatīgi nosaluši, aizvien netiek laisti siltumā. Viņiem jāveic sarūpētās latviešu kāzu tradīcijas – gan čigāni, gan mammu gādātā sālsmaize, gan šķīvis, kas jāsaplēš. Par pēkšņajām latviešu tradīcijām nav sajūsmā Raita mamma, kura sava bērna kāzas jau no paša sākuma vēlējās pavadīt tīrā havajiešu stilā. Viņa nav sajūsmā arī par Ditas kāzu vadības stilu. Tikmēr Raitis kaļ plānu, kā pēc iespēja ātrāk ”aizšmaukt” uz mājās. Arī viņa mamma jau plāno, kā saīsināt viesu namā plānotās aktivitātes. ”Varbūt mičošanu var likt jau uz deviņiem?” domā Irina.

Tikai pastāv bažas, ka jaunajam pārim nebūs mašīnas, ar ko aizbraukt, jo gaidītās diennakts vietā auto, kā izrādās, rezervēts tikai uz astoņām stundām, un šoferis jau grib braukt prom… Raita mamma atzīst, ka dēlam ar jauno sievu ļaus viesu namu pamest agrāk…

Tomēr pēc pirmā dejas domas par prombraukšanu sāk mainīties. ”Viņiem patīk, viņi jūtas ļoti omulīgi, manuprāt,” pauž Agneses māsa Kitija. ”Pirmo valsi dejojot, viņi bija ļoti saspringti, bet, kad gāja otrā, trešā deja, viņi atraisījās. Un saprotu, ka Raitim un Agnesei patīk,” kāzu svinības vērtē Kitija.

”Mums bija ideāla pirmā deja! Tā turpinājās četru dziesmu garumā,” sajūsmā ir Agnese. Arī Raitis, kurš līdz šim tikai pa retam izrādījis sajūsmu par kāzu organizēšanu un norisi, atplaukst nelielā ekstāzē. Vēlāk atzīst, ka ”ir baigi kruti”. ”Man patīk, es vienkārši izbaudu,” atklāj jaunais vīrs. ”Vecāki ir ieguldījuši tik daudz laika, tik daudz darba, dienām negulējuši, savstarpēji konfliktējuši. Un tad es sapratu, kāpēc viņi grib viesu namu. Viņi grib beidzot atpūsties,” šova Kāzu gūstā izskaņā atzīst Agnese.

”Šīs kāzas ir labi plānotas, jautras un ļoti sirsnīgas,” šova Kāzu gūstā noslēgumā atzīst Agneses māsīca un kāzu vadītāja Dita.

Video

TOP komentāri

 • minna
  +11 +11 0

  minna

  Njā vīrs iespārda. Tad viņam gucci kurpes, dārgāku uzvalku, tad ir auksts, lai gan jaunajai sievai zilas lūpas, īrēta kleita un kurpes pa 30 eu, un pat savu prenci nepiedāvā.. vēl uzbrauc uz omi, ka tipa pietiek, kultūra nekāda. Bet nez kāpēc visi te piesienas līgavai, tipa mati atauguši. Johaidī, da tāpēc, ka naudas nepietiek, viss līgavainim. Un iepriekšējā sērijā arī visu laiku ēda līgaviņa, laikam apjauzdama, ka turpmāk visas finanses aizies vīra uzturēšanai.
 • Mmm
  +11 +11 0

  Mmm

  Apsveicu pāri. Tikai verojot abus. Liekas ka meitene daud vairāk pieaugusi kā puisis. Meitene sirsnīga un prot cienīt cilvēkus. Puisis ar visu ģimeni, kaut kā līdz galam to nav iemācījies. Zēl. Bet lai viņiem viss izdodas un ur tikpat labi pēc jāzām, kā pirms :)
 • Inga
  +10 +10 0

  Inga

  Ar interesi skatījos šovu un gaidīju kāzas, bet biju vīlusies! Raita māte gribēja kāzas havajiešu stilā, bet pati izrādīja neapmierinātu ģīmi! Nebija prāta darbs, oktobra mēnesī, puspliku līgavu triekt zirga mugurā! Līgava ļoti jauka, bet neapskaužu viņu, jo jaunais vīriņš , tāpat, kā vīramāte, dikti tendēti tikai uz savu labumu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl