Kas ir kaunīdze? Vārdu mēģina skaidrot Jana komanda

Komentāri

Šova Es mīlu Tevi, Latvija! viena no tradicionālajām, ja var teikt – disciplīnām, ir latviešu vecvārdu skaidrošana. Tā, protams, notika arī šī šova ietvaros, un Valtera komandai bija jāizskaidro, ko nozīmē vārds kaunīdze!

Versijas bija dažādas – nogrēkojusies meitene, maza kauna gubiņa u.c., bet iespējamās versijas bija šādas: kaunīdze nozīmē vai nu tiesas priekšsēdētāja, salmu kaudze vai tikla sieviete.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ko nozīmē šis vārds un vai Janas komandai izdevās to atminēt – skaties video!

Video

Šova Es mīlu Tevi, Latvija! laikā portāls Skaties.lv piedāvā arī tev pārbaudīt savas zināšanas par Latviju un piedalīties viktorīnā Ko tu zini par Latviju? Tev pareizi jāatbild uz 10 no 10 jautājumiem, un tu piedalīsies konkursā!

Viktorīnu vari atrast te!

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl