Komentāri
Ekskluzīvi FOTO, kā Lauris Reiniks mācās tautas dejas un gatavojas šovam!
Foto: Vladislavs Proškins

Jau pavisam drīz, 21. februārī jeb nākamsvētdien, Lietuvā startēs šovs ar nosaukumu Kadagys, kas pulcēs vairākus viņu, kā arī mūsu pašu tautas deju kolektīvus. Mūsu valsti tur pārstāvēs DA Daiļrade, un viņiem pievienosies neviens cits kā Baltijas popmūzikas zvaigzne Lauris Reiniks. Portāls Skaties.lv piedāvā ekskluzīvu ieskatu, kā norit gatavošanās process pirms lielā iznāciena.

Kadagys, kas tiešajā tulkojumā no lietuviešu valodas nozīmē “kadiķis”, ir pasaulē līdz šim nebijis starptautisks projekts. Šovā par galveno balvu cīnīsies dažādi tautas deju ansambļi, tostarp arī deju ansamblis Daiļrade no Latvijas. Lai izpildītu visus šova noteikumus, vienā priekšnesumā piedalīsies arī Latvijā un Lietuvā populārais mūziķis Lauris Reiniks, informē DA Daiļrade pārstāve Raita Celma.

Foto

Interesanti, ka tieši Daiļrades uznāciens šovā Dejo ar zvaigzni iepriekšējā pavasarī iedvesmoja mūsu kaimiņvalsts televīzijas producentus uzsākt darbu pie šāda projekta. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – Lietuvā tautas deju kolektīvi nav tik populāri kā pie mums, tāpēc, iespējams, tieši šis šovs spēs iekustināt mūsu “braļukas” aktīvāk pievērsties šai lieliskajai nodarbei.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl