Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Komentāri
Deju ansambļa Daiļrade līderis: Mēs līdz galam nesapratām, uz ko parakstāmies!
Foto: privātais arhīvs

Vakar uzzinājām, ka lietuviešu TV3 kanāla tautas deju šovs Kadagys noslēgsies jau svētdien, nevis plānotajā 27. martā. Intervija bija ieplānota jau iepriekš, bet saruna ieguvu pavisam citu nozīmi. Šajā sarunā deju ansamblis Daiļrade līderis Jānis Pētersons pastāsta par grūtajiem rītiem, to, ka 24 stundas diennaktī ir pilnīgi pietiekami, kā arī aicina visus skatītājus uz pēdējo fināla kauju.

Tu dejo no divu gadu vecuma. Ja mammas dzīve nebūtu saistīta ar tautas dejām, kā Tev pašam šķiet, vai dzīve Jāni Pētersonu būtu aizvedusi līdz tām?

Tie, kas mani pazīst, zina, ka esmu hiperaktīvs, kaut kur jau tā enerģija būtu jāliek tāpat! Patiesībā īsti nevaru iedomāties savu dzīvi bez dejošanas. Tā kā ikdiena man ir saspringta, kā jau daudziem jauniešiem, tad kopīga ģimenes kaislība ir lielisks veids kā būt kopā. Milzīgs paldies manai ģimenei un tieši mammai, ka viņa man jau no mazotnes ir mudinājusi dejot, jo tas man ir devis ļoti daudz pieredzes, zināšanas par latvisko dzīvesziņu, kā arī draugus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ko dari ārpus mūzikas un dejām?

Šobrīd strādāju Accenture Latvija par SAP Tehnisko konsultantu, kā arī paralēli studēju LU Datorikas fakultātē datorzinātni. Katru nedēļu eju arī uz baseinu, lai uzturētu sevi labākā formā, kā arī laiku pa laikam skrienu. Daudz laika gan sanāk veltīt tieši mūzikai, kas man ir izaicinājums. Grupa jau nerobežojas tikai ar mūziku, sanāk arī sevi attīstīt citās jomās, jo tur visu esam sasnieguši savām rokām.

Foto

Tu arī esi no cilvēkiem, kam 24 stundas diennaktī ir par maz?

Nav par maz, ja proti saplānot savu laiku. Kad mācījos vidusskolā, bija tāds teiciens: ”Ir trīs nepieciešamības – miegs, sociālā dzīve un mācības, no šīm izpildīt vari tikai divas,” bet tās ir muļķības. Ja nespēj visu paveikt laika trūkuma dēļ, vienmēr meklē, kā uzlabot sevi, lai sanāktu. Es ticu, ka to var izdarīt, ja gana cenšas.

Vai ir dienas, kad atver acis un gribas pateikt sev: “Nē, šodien es neko nedarīšu!”

Drīzāk ir dienas, kad negribas atvērt acis un pasnaust vēl kādu stundiņu, jo pēc dabas esmu pūce, bet, tiklīdz esmu ārā no gultas, vienmēr meklēju jaunas iespējas vai izaicinājumus. Es domāju, ka galvenais nav, lai tev viss, ko tu dari, būtu pati mīļākā lieta uz pasaules, bet visā ir meklējams azarts un vēlme sev pierādīt, ka tu to vari izdarīt. Es domāju, ka noteikti arī man pienāks diena, kad gribēsies piebremzēt šo dzīvesveidu, bet, kamēr varu, turpināšu ar pilnu jaudu.

Video: Daiļrade tautas deju šovā Kadagys iegūst perfektu vērtējumu

Piektā vieta, otrā vieta un tagad beidzot arī līderpozīcija. Vai pašam ir pārsteigums par šādiem rezultātiem?

Protams! Mēs taču nemaz līdz galam nezinājām, uz kurieni braucam, kad pirmo reizi nokļuvām Kauņā. Varu veltīt tikai labus vārdus organizatoriem, jo līmenis bija gana augsts visam pasākumam kopumā. Bez šaubām, strādājot ar tik daudz cilvēkiem vienā projektā, gadās kādas ķibeles, bet tie visi ir sīkumi. Galvenais tagad neapstāties un iet tikai uz priekšu!

Kad ieguvāt 2. vietu, biju jums līdzi uz Kauņu, un atzināt, ka paši sevi vērtējat ar 8. Vai svētdien beidzot sanāca nodejot uz desmitnieku?

Iveta [deju ansambļa Daiļrade vadītāja – red.] vienmēr mums saka, ka “mākslā robežu nav”, tādēļ 8 jau bija ļoti labs rezultāts. Mēs Daiļradē cenšamies būt paškritiski, lai vienmēr atrastu sevī vēlmi augt arī turpmāk. Pat ja svētdien bijām ļoti labi, tad tas tikai tūlītēji pacēla visu vērtēšanas skalu augstāk. Izaicinājumi ir veselīgi, ja tiecies pēc maksimuma, ko esi spējīgs izdarīt.

Kā pats vērtē Daiļrades iespējas šovā Kadagys?

Šeit labāk atturēšos spekulēt, bet skaidrs, ka ļoti lielu lomu visā spēlēs tieši atbalsts no skatītājiem. Pēdējais raidījums būs bez žūrijas vērtējuma. Mēs apzināmies, ka savā ziņā pārstāvam visu Latvijas dejotāju saimi, tādēļ mums pašiem ir skaidrs – dejosim, cik labi spēsim, un cerēsim, ka skatītāji to novērtēs. Svētdien 19.30 slēdziet iekšā Skaties.lv un, kad mēs dejojam, balsojiet kadagys.tv3.lt!

Foto: deju ansamblis Daiļrade šovā Kadagys

Vai jūtat atbalstu no mājām?

Katru svētdienu, kad pēc visa pasākuma iekāpjam autobusā, Iveta mums lasa īsziņas, kuras viņai sūta visdažādākie cilvēki – tas paceļ debesīs! Milzīgs paldies visiem par labajiem vārdiem un atbalstu! Tikai un vienīgi pateicoties jums, joprojām esam šovā un turpinām pārstāvēt Latviju. Šonedēļ gan pēdējo reizi, bet ceram, ka tas pamudinās tos, kas vēl nebija mūs vērojuši, šoreiz to izdarīt. Jāpiemin, ka Kauņā mūs atbalstīt ir braukuši cilvēki no visām Latvijas malām, un esmu dzirdējis, ka šo svētdien viņu būs vēl vairāk – jūtamies mīlēti kā no lietuviešu, tā arī no tautiešu puses. Paldies jums, jo bez jums mēs neesam nekas.

Kā Tev šķiet, kāpēc Kadagys noslēdzās priekšlaicīgi?

Oficiāls paziņojums tā arī laikam nav bijis, tādēļ labāk nejaukšos Lietuviešu televīzijas iekšējās lietās. Kā personīgo komentāru varu piebilst, ka diemžēl nauda bieži vien stājas ceļā lieliskām idejām. Esam priecīgi un pateicīgi organizatoriem un skatītājiem par lielisko piedzīvojumu 4 raidījumu garumā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl