Šonedēļ izskanēs Saxophonia noslēdzošais koncerts

Komentāri
Šonedēļ izskanēs Saxophonia noslēdzošais koncerts
Saksofonu kvartets BL!NDMAN. Publicitātes foto

Festivāla Saxophonia noslēguma koncertā 22. februārī koncertzālē Rīga kopā ar Latvijas Radio kori uzstāsies viens no mūsdienu neparastākajiem saksofonu kvartetiem no Beļģijas BL!NDMAN – ansamblis, kurš pastiprināti pievēršas skaņas izpētei, tās robežas meklējot ārpus tradicionāla saksofona skanējuma.

Koncerta programmā iezīmēsies senās mūzikas dominante – Latvijas Radio kora un BL!INDMAN sniegumā skanēs Johana Sebastiāna Baha mūzika pārlikumā četriem saksofoniem. Dzirdēsim arī Orlando di Laso, Tomasa Vīlksa un Arvo Perta darbus. Otra koncertprogrammas šķautne saistīta ar mūsdienu mūziku: Maijas Einfeldes nesenāko veikumu – kora dziesma Jūras sagša ar Raiņa dzeju, rakstīta Radio korim, Arta Sīmaņa saksofonam un Lienes Kļavas altam, kā arī Jāņa Lūsēna apdares, par pamatu ņemot 13. gadsimta laudas, kas skanēs kora, saksofona un alta vijoles sabalsojumā, koncerta programmu raksturo Latvijas Koncertu pārstāve Rinta Bružēvica.

Tradicionālu kora a cappella skanējumu varēs baudīt itāļu renesanses meistara Klaudio Monteverdi un baroka komponista Antonio Kaldaras mūzikā.

Koncerta diriģents – Sigvards Kļava.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl