Šogad Pirelli kalendāru saņem Ivars Kalniņš

Komentāri

Pasaulslavenais Pirelli kalendārs, kas ieguvis nosaukumu Calendar Girls 2015 un kuru veidojis fotogrāfs Stīvens Maizels, Latvijā uzdāvināts teātra un kino aktierim Ivaram Kalniņam, informē sabiedrisko attiecību konsultante Olga Kazaka.

Saņemot Pirelli kalendāru, kas tradicionāli cildina sievietes skaistumu, Ivars Kalniņš pastāstīja, kā viņš uztver sievišķību: “Es uzskatu, ka sievišķība ir cieši saistīta ar mātes lomu. Tas ir īpašs mirdzums, kas iedarbojas uz vīrieti. Austrumu kultūrā to sauc par iņ un jaņ – pretpoliem, kas pievelkas. Tas izskaidro, kāpēc vīrietis starp tūkstošiem sieviešu izvēlas tieši šo vienu. Man jāatzīst, ka jaunradē mani galvenokārt iedvesmo sievišķīgā enerģija. Tā ir daba, tā ir enerģija, kas ir arī manī. Tā mutuļo un liek radīt, iet uz priekšu. Dažkārt man šķiet, ka esmu tikai starpnieks, kam šī enerģija ir jāpārstrādā un jānodod tālāk mākslas tēlu veidā. Iespējams, tieši to dēvē par mākslinieka misiju.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tradicionāli kalendārs pasniegts arī komponistam maestro Raimondam Paulam un Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam.

Baltijas valstīs Pirelli kalendāru Calendar Girls 2015 saņēma Ivars Kalniņš, kā arī igauņu diriģents un Tallinas kamerorķestra dibinātājs Tenu Kaljuste, kam 2014. gadā tika piešķirta Grammy mūzikas balva, un lietuviešu kanoe airētājs, vairākkārtējs pasaules un Eiropas čempions un godalgotu vietu ieguvējs Jevgeņijs Šukļins, norāda O. Kazaka.

Latvijā Pirelli kalendāru, kas tiek laists klajā ierobežotā daudzumā un katru gadu dāvināts karalisko dinastiju pārstāvjiem, valstu vadītājiem, izcilām kultūras, mākslas un sociālās sfēras personībām, oficiāli pārstāv viens no lielākajiem Baltijas auto nozares uzņēmumiem – SIA Latakko.

Pirmais Pirelli kalendārs publicēts 1964. gadā. Gadu gaitā Pirelli projektā ir piedalījušies 33 fotomākslinieki, no tiem deviņi ir veidojuši kalendāru divreiz.

2015. gada kalendāra autors, viens no pazīstamākajiem un profesionālākajiem modes pasaules un reklāmas industrijas fotogrāfiem Stīvens Maizels (Steven Meisel), Pirelli kalendāram atkal piešķīris tā klasisko formātu – 12 fotouzņēmumi 12 mēnešiem un vāks, kā arī tā sākotnējo ideju, ļaujot sievietei būt kalendāra centrālajai figūrai.

Jaunajam Pirelli Calendar Girls 2015 pozēja 12 topmodeles: amerikānietes Džidži Hadida (Gigi Hadid), Kendisa Hafina (Candice Huffine), Karolīna Mērfija (Carolyn Murphy) un Kamerona Rasela (Cameron Russell), brazīlietes Isabeli Fontana (Isabeli Fontana), Adriana Lima (Adriana Lima) un Rakela Cimmermane (Raquel Zimmermann), britu modele Kārena Elsone (Karen Elson), puertorikāniete Džoana Smolsa (Joan Smalls), krievu modeles Natālija Vodjanova (Natalia Vodianova) un Saša Lusa (Sasha Luss), kā arī vāciete Anna Eversa (Anna Ewers).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl