Šodien, melnajā piektdienā, ieteicams būt uzmanīgiem

1 komentārs

Trīspadsmito datumu, kas iekrīt piektdienā, mēdz saukt arī par melno piektdienu. Bailes no skaitļa 13 zinātnieki sauc par trideka fobiju. Tikmēr sociālantropologi saka, ka māņticībai dažkārt piemīt arī maģiska darbība.

Kā noskaidroja LNT, šodien CSDD Rīgas nodaļā neviens nav atteicies kārtot braukšanas eksāmenu, turklāt visas iespējamās 96 vietas ir aizņemta. Viss notiek kā parasti citās dienās.

”Tur var būt divi jautājumi – vai nu cilvēki, kas iet uz eksāmenu, netic māņticībai, vai tie, kas tam tic, jau laikus izvēlējās citu datumu un nenonāk mūsu redzeslokā,” stāsta CSDD Rīgas nodaļas priekšnieka vietnieks Alberts Krūmiņš. Arī autoskolu absolventi, kuri izvēlējušies vakar kārtot braukšanas eksāmenu, atzīst, ka kārtotu arī 13. datumā piektdien, ja gadījumā nesanāks pirmajā reizē, datumam nav ne vainas.

Cilvēki strikti dalās divās kategorijās – tie, kuriem patīk skaitlis 13, un tie, kam nepatīk, tādi noteikti nedzīvos pat pāris dienu viesnīcas numuriņā, kas atrodas 13. stāvā.

”Kad cilvēks rezervē istabu, viņš nezina, kādā stāvā dzīvos, tikai ierodoties viesnīcā, viņš redz, ka ir iedots 13. stāvs, protams, ir bijuši gadījumi, kad cilvēki, kad redz, ka ir 13. stāvs, viņš lūdz, lai stāvu nomaina, ko mēs arī darām, bet nu šādi gadījumi nav bieži,” skaidro viesnīcas Radisson Blu pārstāvis Kaspars Ekša.

Vēl pirms Bībeles pirmsākumiem skaitlis 13 un piektdiena bija ar diezgan negatīvu nozīmi, bet šī kombinācija kopā salikta tikai pirms nepilniem 100 gadiem. Šo leģendu lielā mērā radījuši masu mediji, un tā, visticamāk, nāk no ASV pēc biržu krīzes sākuma 1927. gadā. Tā ievadīja ekonomisko drudzi un lielās depresijas laiku. Biržu krīze sākās piektdienā, kas bija 13. datums, – tā ziņots dažos avotos.

Tikmēr sociālantropologi uzskata, ka mūsdienās melnajai piektdienai vairāk tic tie cilvēki, kuriem ir bijusi kāda negatīva pieredze, kas saistīta ar šo dienu.

”Tā ir parasta lieta, kad pievēršam uzmanību tām situācijām, kuras apstiprina mūsu teorijas un ignorējam tās, kādas teorijas neapstiprinām. Māņticība ir maģiskās darbības mazās formas. Kā jebkuras citas maģiskās darbības viņām nav jābūt pamatotām,” skaidro norāda sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

Arī astrologi uzskata, ka visas piektdienas 13. datumā nevar būt sliktas. Viss atkarīgs no astroloģiskā planētu stāvokļa. Piemēram, šodien pirmā dienas puse nav īpaši labvēlīga un no rīta jābūt īpaši uzmanīgiem.

”Kaut vai no slideniem ceļiem jāuzmanās. Pašsajūta varētu nebūt pārāk laba,” akcentē astrologs Juris Kauliņš. ”Bet jāsaka tā, ka dienas gaitā astroloģiskā situācija kļūs labāka,” iepriecina J. Kauliņš.

Šogad kopumā ir trīs piektdienas, kas iekrīt 13. datumā, – februārī, martā un novembrī.

TOP komentāri

  • Čiks
    0 0 0

    Čiks

    Nū nezinu,kā tur ir ar to 13 datumu. Patiesībā es arī agrāk baidijos un ticēju tam 13 datumam, bet sanāca tā ,ka pagājušo gad man piedzima meitiņa 13. Janvārī. Tā kā tagad nezinu ko darīt priecāties vai turpināt baidīties no tā 13 datuma. Bet nu es tomēr palikšu pie pozitīvām domām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl