Valtera Frīdenberga ārstēšanai saziedoti jau vairāk nekā 100 000 eiro

2 komentāri

“Es ticu, ka pēc neilga brīža varēšu visiem teikt lielu paldies, ka atkal esmu vesels” – ar šādiem vārdiem emocionālā video uzrunā pazīstamais mūziķis Valters Frīdenbergs otrdien lūdza palīdzību. Mūziķim ir vēzis, kura ārstniecības iespējas Latvijā ir izsmeltas.

Slimības izmeklējumiem Vācijā nepieciešami 17 500 eiro, ko tauta saziedoja stundas laikā. Trešdien ziedojumu summa jau pārsniedz 100 000 eiro, kas ļaus apmaksāt arī tālākās procedūras.

Mūziķa video vēstījums “Facebook” lapā vakar aizkustināja tūkstošiem līdzcilvēku. Viņam vēzis diagnosticēts pirms gada. Pēc ārstēšanas veselības stāvoklis uzlabojies, taču tagad vēzis ir atgriezies, un viņam atkal nācies veikt ķīmijterapiju.

“Vēža saslimšana tomēr nevēlas atkāpties. Man ir jāturpina ārstēšanās Vācijā, kam, diemžēl, līdzekļus viens pats nespēju rast. Tomēr es ticu, ka jau pēc neilga brīža varēšu jums visiem teikt lielu paldies, ka atkal esmu vesels,” citēts Mūziķis.

Jau stundas laikā nepieciešamā summa tika saziedota, un pat pārsniedza prasīto daudzumu, sasniedzot 100 000 eiro. Šo naudu izmantos tālākajiem Valtera ārstēšanas kursiem.

Sākotnēji bija cerības tik galā ar tām ārstniecības iespējām, kas ir Latvijā, stāsta portālā “ziedot.lv”, kurš vāc naudu mūziķa ārstēšanai.

“Diemžēl nē, un ārstējošais ārsts ir ieteicis meklēt citur palīdzību, citas metodes, kas nav pieejamas Latvijā. Un “Charite” klīnika Vācijā ir uzņēmusies pirmo posmu veikt diagnostiku, ārstēšanu, lai noteiktu tālāko terapiju,” skaidro “ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Ar katru gadu pieaug to vēža slimnieku skaits, kas palīdzību lūdz ar “ziedot.lv” starpniecību. 2015. gadā tie bija 11 cilvēki, 2016. gadā – 27, bet šogad – jau 46. Un kopējā summa, ko cilvēki lūguši, augusi no 198 000 līdz 1,3 miljoniem eiro.

Palīdzības lūdzēju vidējais vecums ir 19-37 gadi, 90% cilvēku – darbspējas vecumā. Trešdaļai ir bērni. Summas, kas jāpiemaksā no saviem ienākumiem par ārstēšanos – 883 eiro līdz pat 13 563 eiro mēnesī. “Sistēmā ir pārāk maz naudas un inovāciju. Esam maza valsts, netiekam līdzi jaunākajām tehnoloģijām, iespējām,” saka “ziedot.lv” vadītāja.

Austrumu slimnīcā, kurā Valters ārstējās, skaidro, ka Vācijas ārstu diagnostikas rezultāti tiks rūpīgi izvērtēti, lai spriestu par tālāko atveseļošanās gaitu.

“Ja tehnoloģisku vai pieredzes iespēju neesamības dēļ to pie mums nav iespējams sniegt,  tad var saņemt S2 veidlapu, un ārstēšanos apmaksu saņemt no valsts puses. Tas varētu būt tas tālākais ceļš,” norāda Rīgas Austrumu slimnīcas priekšsēdētāja

Mūziķis jau tuvākajā laikā varētu doties uz “Charite” klīniku Vācijā. Tur 2011. gadā ārstējas arī Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš smagi cieta pēc karstuma dūriena un pārslodzes maratona laikā. Latvijas mediķiem ar “Charite” personālu izveidojusies laba un cieša sadarbība, kas ir nozīmīgs faktors pacientu veselības atgūšanas procesā.

TOP komentāri

  • es zinu
    0 0 0

    es zinu

    nedod Dievs kādam saslimt ar šo briesmīgo slimību,bet ne jau par to stāsts,cik daudzi mirst katru dienu,kāpēc tiem ziedot .lv nepalīdz,a ko tie nelaimīgie cilvēki ir sliktāki un 4,stadijā metastāzes,tur neko vairs darīt nevar,tas ir laika jautājums. uz šo rēķinu atkal ziedot.lv vnk iedzīvojās un tauta pavelkas līdzi,tas gan skumji:((( Ziedot.lv,ja esiet labvēļi,tad dodaties uz GAIĻEZERU,tur tādu slimnieku daudz,ļoti daudz un cik vēl tādu kuri atstāti nāves varā,mājās...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl