Trīs nedēļas pirms dzemdībām Laura Raila novada republikas nozīmes vokālistu konkursu

3 komentāri
Trīs nedēļas pirms dzemdībām Laura Raila novada republikas nozīmes vokālistu konkursu
Māris Lazdāns

Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās jau devītais Lauras Railas un Indras Railas organizētais vokālistu un popgrupu konkurss ”Popfestjūrmala 2018”. Šogad četrās vecuma kategorijās no 5 līdz 23 gadiem piedalījās 120 vokālisti un 63 popgrupas no visas Latvijas, kopskaitā ap 500 cilvēkiem. Laura pasākumu noorganizēja trīs nedēļas pirms dzemdībām.

Dalībnieku sniegumu vērtēja Latvijā atzīti mākslinieki – Viktors Zemgals, Maija Sējāne, Kaspars Tīmanis, Laura Raila un Indra Raila. Pēc konkursa žūrija atzina, ka par spīti faktam, ka konkurss norisinājās no agra rīta līdz vēlam vakaram, tā bijusi bauda klausīties aizraujošos vokālos priekšnesumus.

”Esot pēdējās grūtniecības nedēļās pasākumu organizēt nebija viegli, noguruma līmenis pienāk krietni ātrāk. Man vienīgajai no žūrijas bija tāds krēsls, kurā nepieciešamības gadījumā varēju kārtīgi atgāzties uz aizmuguri. Citādāk no 9 rītā līdz 12 naktī es diez vai būtu nosēdējusi. Domāju, ka būs trakāk, kopā ar mazuli esam godam un ar prieku pārvarējuši konkursu,” sarunā ar portālu Skaties.lv atklāj Laura.

Arī konkursanti priecājās par paveikto un balvām. Šogad ”Grand Prix” ieguva 18 gadus vecā Estere Tauriņa. Estere ar savu burvīgo džeza izpildījumu aizrāva žūriju un šaubu nebija, ka kopvērtējumā tieši šī jaunā, talantīgā dziedātāja būs pirmā.

Savukārt ansambļu konkurencē šogad ”Grand Prix” ieguva grupa ”Mello”. ”Mello” izpildīja Reiņa Sējāna komponēto dziesmu, kurai nav konkrētas valodas un kura panākumus guvusi pat Ķīnā.

”Ļoti priecājāmies redzēt gan jaunos konkursantus, gan arī iepriekšējo gadu dalībniekus, kuri auguši savā sniegumā. Priecājāmies arī, ka mums ir tādi atbalstītāji, kuri bērniem un jauniešiem dāvā izaugsmi dažādu balvu veidolā. Esmu laimīga, ka mums ir iespēja bērniem piepildīt sapni, dāvāt jaukas emocijas. Visi dalībnieki saņēma ne tikai diplomus, bet arī saldumu balviņas,” atklāj Laura.

Konkursa beigās tika atklāts lielais pārsteigums, ko sagādāja žūrijā esošā vokālā pasniedzēja, dziedātāja Maija Sējāne, seši konkursanti, kuri sevi teicami pierādīja, iekļuva uzreiz otrajā ”X Faktors” 2. sezonas atlases kārtā. Savukārt ”Grand Prix” ieguvēja Estere Tauriņa nepiedaloties šova atlasēs uzstāsies uzreiz televīzijas atlasē.

”Lai izdodas un tiekamies jau nākamajā gadā desmitajā jubilejas konkursā,” novēl dziedātāja un vokālā pedagoģe Laura Raila.

3 komentāri