Trauksme Jēkabpils pusē: saimnieks Aivars, atgriezies Latvijā no Vācijas, ballējas un neievēro pašizolāciju?

121 komentārs
Trauksme Jēkabpils pusē: saimnieks Aivars, atgriezies Latvijā no Vācijas, ballējas un neievēro pašizolāciju?
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Pie Skaties.lv vērsušies vairāki Jēkabpils novada Dignājas pagasta iedzīvotāji, kuri vēlas celt trauksmi. Populārais ”Saimnieks meklē sievu” dalībnieks Aivars Dimitrijevs, kurš jau labu laiku dzīvo un strādā Vācijā, negaidīti atgriezies mājās, kur, pēc iedzīvotāju novērojumiem, ļāvies uzdzīvei rajona centrā, neievērojot likumā noteikto pašizolāciju.

Saimnieks Aivars jau labu laiku dzīvo Vācijā, kur strādā vistu fermā. Lai arī saimnieks intervijās neslēpj, ka dzīve Vācijā ir daudz labāka un pagaidām uz dzīvi Latvijā viņš atgriezties negatavojas, vasaras izskaņā saimnieks Skaties.lv atklāja, ka nāksies uz laiku atgriezties negaidītu nebūšanu dēļ (lasi ŠEIT!).

Pie Skaties.lv vērsušies Dignājas pagasta ļaudis, kuri informē, – Aivars nupat ir atgriezies Latvijā. Viss būtu lieliski, taču saimnieks tā vietā, lai ievērotu piesardzības pasākumus, meties baudīt rajona sociālo dzīvi.

”Saimniekšova Aivariņš ir atgriezies no Vācijas, no lielās peļņas. Un neievēro pašizolāciju.

Viņš uzskata, ja lieto masku, neko nepārkāpj. Esot visu uzzinājis, un pietiek ar sejas masku.

Viņš pakļauj riskam visu Vandānu ciemu, apmeklē vietējo veikalu un dzer. Tā kā viņš ir Latvijā atpazīstama persona, vietējie iedzīvotāji atturas piezvanīt attiecīgajām instancēm,” ziņo kāds vietējais.

Ziņotājs vēlas palikt anonīms un uzsver, ka, pēc viņa domām, arī uz sabiedrībā pazīstamām personām attiecas tie paši likumi.

”Es vismaz ceru, ka, izlasot šo rakstu, viņš apzināsies risku, kādam briesmām pakļauj pārējos,” Aivaru apdomāties aicina ziņotājs.

Vācijā, no kuras ieradies Aivars, saslimstības ar Covid-19 rādītāji joprojām ir augsti, un šī valsts ir starp tām, no kurām atgriežoties obligāti jāievēro pašizolācija.

Noteikumi paredz, ka, atgriežoties no Vācijas, jāievēro 10 dienu pašizolācija. Tas nozīmē, ka jāuzturas savā dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā, nedrīkst uzņemt viesus vai doties ciemos vai uz sabiedriskām un publiskām vietām un telpām, kur uzturas daudz cilvēku,

Tiesa, uz veikalu, nodrošinoties ar sejas masku, drīkst aiziet, ja nav citu iespēju. Tad stingri jāievēro divu metru distance starp veikala apmeklētājiem un darbiniekiem, veikals jāapmeklē laikā, kad tajā ir vismazāk cilvēku, kā arī stingri jāievēro higiēna.

Kā Skaties.lv ziņo rajona iedzīvotāji, Aivars uz rajona veikalu gan dodoties ne pirmās nepieciešamības vadīts, bet gan lai baudītu sociālo dzīvi, turklāt tur ir regulārs viesis ”karstākajās” stundās.

Skaties.lv vairākkārt centās sazināties ar Aivaru un informēt par pašizolācijas noteikumiem, taču allaž atsaucīgais saimnieks šoreiz izvairās komentēt situāciju.

Pēc kāda laika Skaties.lv Aivara vārdā uz telefona zvanu atbild vīrietis, kurš stādās priekšā kā Aivara kolēģis Viesturs. Vīrietis Skaties.lv apstiprina, ka abi ar Aivaru ieradušies Latvijā.

Jautāts, vai pēc atgriešanās tiek ievērota 10 dienu pašizolācija, vīrietis paziņo, ka Vācijā, vietā, kur abi strādā, ”tā vīrusa nav”.

Kā liek noprast vīrietis, abi ar Aivaru šobrīd Latvijā labi pavada laiku.  Vīrietis neatceras, cik dienas pagājušas kopš abu ierašanās, bet spriež, ka tā varētu būt aptuveni nedēļa. Drīzumā gan abi atgriezīšoties Vācijā.

Skaties.lv atgādina Aivaram, ka lieta ir nopietna, un, cienot dzimtā pagasta iedzīvotājus, būtu tikai godīgi un atbildīgi, ja saimnieks ievērotu pašizolāciju.

Aivars noteikti var vienoties ar atsaucīgajiem Vandānu ciema iedzīvotājiem par attālinātu pārtikas piegādi pie viņa durvīm.

Pašizolācija turklāt nenozīmē, ka Aivaram jānīkst četrās sienās.

Aivaram joprojām atļauts doties dabā – viņš drīkst izbaudīt Latvijas skaisto rudeni, pastaigājoties dabā, ievērojot divu metru distanci no cilvēkiem un izvairoties no vietām, kur pulcējas cilvēki, piemēram veikaliem.

Visi noteikumi par pašiozlāciju atrodami ŠEIT.

Ja Aivara uzvedība joprojām nemainās un satrauc iedzīvotājus, viņi tiek aicināti nekavējoties informēt pašvaldības policiju, kuri izskaidros likumus Aivaram, iespējams, saprotamākā valodā.

121 komentārs