Sokolovs atklāj neveiklākās situācijas, kuras piedzīvotas fotosesiju laikā

2 komentāri
Sokolovs atklāj neveiklākās situācijas, kuras piedzīvotas fotosesiju laikā
GINTS IVUŠKĀNS/F64

Erotisko bilžu meistars Aleksandrs Sokolovs par fotogrāfu strādā jau astoņpadsmit gadus, tāpēc paļaujas uz savu profesionalitāti. Tas nemazina dažādas interesantas, negaidītas situācijas, kuru laikā foto māksliniekam jāatrod risinājumi.

Kā biežāko neveiksmi darbā Sokolovs nosauc fotosesiju vannā. Kliente jau ieradusies un Aleksandrs pēkšņi secina, ka atslēgts ūdens.

”Risinājums ir vienkāršs – piedāvāju jebkuru citu fotosesijas veidu, bet par vannas fotosesijas cenu. Stresa līmenis vidējs,” sociālajā tīklā ”Facebook” raksta Aleksandrs.

Daudz grūtāk ir, ja atslēdz elektrību, tiesa gan, tā bijis tikai divreiz. Vasaras gadījumā fotosesija tika pārcelta uz mežu, bet rudenī gaidītas četras stundas, līdz parādījusies elektrība.

”Drausmīgi bija tad, kad kliente atnākusi nedaudz ātrāk, un es viņai saku, ka jāpagaida 5 minūtes, kamēr atnāks vizāžiste. Tad šokēts un ar aukstiem sviedriem sapratu, ka aizmirsu sarunāt grima mākslinieci,” sociālajā tīklā informē Aleksandrs.

Aleksandrs Sokolovs: Sievietes, kuras ļoti labi izskatās, gultā vienmēr zaudē ”pelēkajām pelēm”

Šāda situācija fotogrāfam bijusi vien divas vai trīs reizes un visu vienmēr izglābuši sociālie tīkli. Ja ieliek ierakstu, ka meklē vizāžisti un piedāvā 100 eiro par darbu, nav iespējams neatrast aroda speciālistu.

”Vēl bija stulba situācija, kad fotografēju vannas istabā un no manām “šķībajām” rokām uz flīzēm nokrita fotoaparāts. “Nekas, nekas”, smaidot pateicu modelei un turpināju darbu ar rezerves kameru. Meitene tā arī neuzzināja, ka finansiāli tas ir tas pats, ja es ar mašīnu notriektu luksoforu,” neslēpj Sokolovs.

Ir noticis arī tā, ka fotosesijas laikā Aleksandram uzrakstīja draudzene un izbeidza viņu romantiskās attiecības. Neslēpjot, ka viņai vairāk nav jūtu pret fotogrāfu un ir jauns mīļotais.

Sokolovs turpināja fotografēt, komunicēt ar modeli un tajā pašā laikā asaras tecējušas kā divas upes.

Fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs: Es neesmu par gejiem. Esmu pret idiotiem

”Dažreiz ir ārējie faktori, kuri neļauj normāli strādāt. Kā var fotografēt, ja klientes vīrs sitās durvīs un bļauj “Es zinu, ka Liene ir tur! Liene nāc ārā!” Mēs iztēlojāmies, ka nedzirdam un pēc pusstundas viņš aizgāja,” atbalstītājiem sociālajos tīklos raksta Aleksandrs.

Gadījums beidzies laimīgi, nākamajā dienā vīrietis uzrakstījis fotogrāfam atvainošanās vēstuli, bet tas nemazina faktu, ka Aleksandram nepatīk tāda veida situācijas.

Bijusi kliente, kura vēlējusies būt sasieta, bet vīrs bijis kategoriski pret. Beigās vīrieši vienojušies, kamēr tiks veidots virvju dizains, fotogrāfa acis būs aizsietas.

”Viena modele gribēja ieriebt draugam. Vai izjokot. Nezinu. Viņa palūdza, lai es viņai uz muguras un dibena uzpilinātu šķidrās ziepes. Es tā izdarīju. Bildes bija vairāk nekā divdomīgas,” raksta Sokolovs.

Ir bijušas klientes, kuras nav vēlējušās, lai fotogrāfijās redzami drēbju nospiedumi, tāpēc viņas jau grimēšanas laikā sēdējušas kailas. Beigu beigās, lai dāmas nejustos neērti arī Sokolovs un vizāžiste izģērbušies.

Aleksandrs Sokolovs atzīstas, ka bijis emocionāli atkarīgs no sievietes

”Pavisam nesen viena modele sajuta, ka sākas mēnešreizes. Man nebija neviena tampona, tāpēc nācās izskriet uz veikalu. Neesmu eksperts šajā jomā. Piegāju pie pārdevējas gados, palūdzu iedot vislabākos tamponus. Pārdevēja sāka jautāt kaut ko, par ko man nebija ne jausmas – izrādās tie tamponi atšķiras savā starpā,” piedzīvotajā dalās Sokolovs.

Šie ir tikai maza daļa no darba laikā piedzīvotajiem momentiem, bet, ja tiek izcelti, tātad palikuši fotogrāfam īpaši atmiņā.