Rakstnieces Kristīnes Teilānes radītu stāstu uz ekrāniem izdzīvos aktrise Kristīne Belicka

2 komentāri
Rakstnieces Kristīnes Teilānes radītu stāstu uz ekrāniem izdzīvos aktrise Kristīne Belicka
no personīgā arhīva

Rakstniece, šova ”Pelnrušķīte” uzvarētāja Kristīne Teilāne pēdējā gada laikā nav snaudusi, bet radoši strādājusi. Drīzumā tiks izdota rakstnieces jaunā grāmata, viena no iepriekš uzrakstītajām grāmatām tiks izdota kā audio grāmata un stāsts ”Svētdienas sieva” kalpojis par pamatu filmai. Filma jau augustā tiks prezentēta publikai. Tā ir ieturēta ”art house” žanrā un tiks virzīta uz šāda žanra ārzemju festivāliem.

”Svētdienas sieva” ir stāsts, kas radies uz patiesu notikumu pamata, tas parāda sievietes dzīvi ar daudziem psiholoģiskiem momentiem, pārdomām. Vairāk par pašu stāstu Kristīne neko nestāsta, jo nevēlas atņemt pārsteiguma momentu filmas skatītājiem.

”Viss sākās vienkārši, mani uzrunāja režisors Konstantīns Ņedošivins un piedāvāja sadarboties. Viņu interesēja kāds no maniem iepriekš nepublicētajiem darbiem, piedāvāju ”Svētdienas sievu”, tas ir rakstīts kā sievietes monologs ar sevi pašu, un tas viņu uzrunāja. Stāstu uzrakstīju, atgriežoties Latvijā no Somijas,” skaidro Kristīne.

Esot Somijā, rakstniece pievērsa uzmanību dažādām dzīves situācijām un redzēto paspilgtināja, lai, stāstu lasot, nebūtu garlaicīgi, lai izceltos detaļas. Somija ir melanholiska valsts. Lai gan sociāli viss tur kārtībā, nav tik viegli iedzīvoties, un ātri vien cilvēki saprot, ka svešumā zāle nemaz nav zaļāka.

Kristīne iesaistījās arī filmas scenārija rakstīšanā, bet jau kā padomu devēja, ne paša scenārija autore, kā nekā stāsta un scenārija rakstīšana ir dažādas lietas.

”Režisoram jāparāda mans rakstītais no malas, lai skatītājs pierod pie varoņiem, lai filmējot paspilgtinās teksts, tam tiek pieliktas emocijas, pareizi izvēlētas filmēšanas vietas. Biju pārsteigta, kādas situācijas izdomājis Konstantīns, lai sižetiski nokļūtu pie tām situācijām, kuras aprakstītas stāstā. Patīk, ka, pateicoties scenārijam, viņa filmēšanas manierei, stāsts nav izstāstīts tikai no sievietes puses, viņš piešķir tam visam vīrišķo daļu,” sajūsminās Kristīne.

Filmā galvenā loma uzticēta aktrisei Kristīnei Belickai, kura bija pirmais gan rakstnieces, gan režisora vēlamais variants. Tāpat aktieru sastāvā var redzēt aktrisi Baibu Indriksoni, Aneti Saulīti un aktieri Andri Berģi.

”Filmēšana noris jau gadu, visi esam sadraudzējušies un tiekamies ne tikai filmēšanas ietvaros. Atceros gadījumu, kad ar Kristīni Belicku atbraucām uz filmēšanu, bet aktrisei Anetei Saulītei tā bija pirmā filmēšanas diena, mēs ar Kristīni tādas melnas, bet Anete tāda gaiša, staro, teicu Belickai: “Re, kāda gaiša meitene, ne tāda kā tu.” Viņa man atbildēja ar to pašu. Tā mēs mēdzam pasmieties viens par otru,” atceras Kristīne.

Kā smieklīgu lietu rakstniece nosauc faktu, ka filmas vajadzībām iegādājusies jaunu automašīnu. Jau kādu lauku māksliniece domājusi par automobiļa nomaiņu, bet filma palīdzējusi izvēlēties nestandarta modeli, tādu, kas der filmai un arī ikdienai.

”Pēdējā laikā maz guļu, visu laiku esmu kustībā. Sapratu, ja man pēkšņi ir brīvdiena tāpat, kaut kas jādara, nevaru citādākā ritmā dzīvot. Pēdējais gads bijis īsts ”radošais sprādziens”, uzrakstīju jaunu grāmatu ”Libertīna”, kas šogad nonāks pie lasītājiem, kopā ar Kristīni Belicku īstenojām projektu par audiogrāmatu, ierakstījām divpadsmit stundu audioierakstu, meitene no Velsas iztulkoja vienu no manām vecajām grāmatām angļu valodā, domāju to aizsūtīt uz Dānijas izdevniecībām, viss notiek,” priecājas Kristīne.