Žoržs Siksna sajūsmā: Holivudas filmā varoņus spīdzina, liekot klausīties viņa mūziku

10 komentāri
Žoržs Siksna sajūsmā: Holivudas filmā varoņus spīdzina, liekot klausīties viņa mūziku
Ģirts Ozoliņš / f64

Zinātniskās fantastikas filmu cienītāji ziņo, ka pagājušogad radītajā filmā ”Prospect” pamanījuši īpatnēju niansi – varoņi tajā tiek spīdzināti, liekot klausīties Žoržu Siksnu. Skaties.lv sazinājās ar mūziķi, lai noskaidrotu, ko viņš pats domā par šādu pavērsienu.

Zinātniskās fantastikas filmas sižetā Žorža izpildītā ”Pasaulīte” tiek izmantota kā spīdzināšanas forma – enerģiskā dziesma negaidot tiek atskaņota varoņiem, mēģinot tos ar šīm skaņām novest līdz vājprātam.

prospect from lauma ozolina on Vimeo.

Kā sarunā ar Skaties.lv atklāj pats Žoržs, viņš jau iepriekš informēts, ka viņa māksla tiks izmantota šādā kontekstā, un devis savu atļauju.

”Guntars Račs mani jau pabrīdināja, ka dziesma būs filmā. Noskatījos, paldies, viss ir kārtībā!

Tas taču ir skaisti, ka ar manu mūziku spīdzina cilvēkus,” sarunā ar Skaties.lv smejas Žoržs.

Vēl vairāk – mākslinieks pauž gatavību ar savu mūziku paspīdzināt publiku vēl!

”Es ar prieku dotu atļauju ar savām dziesmām šādā veidā paspīdzināt tos, kas atbildīgi par Rīgas ielu stāvokli. Tas, kādā stāvoklī ir ielas tepat galvaspilsētā, ir vienkārši neaptverami! Atbildīgajiem arī vajadzētu paspēlēt manas dziesmas,” smejas mākslinieks.

Spīdzināšanas nolūkos filmā tiek izmantots arī ”Dūdieviņš”.

Prospect from lauma ozolina on Vimeo.

Nav zināms, cik samaksāts Siksnam, taču filmas budžets ir industrijai salīdzinoši neliels – nedaudz zem četriem miljoniem ASV dolāru (ap 3,5 miljoni eiro). Salīdzinājumam – mūsu pašu ”Nameja gredzens” izmaksāja divarpus miljonus eiro. Tiesa, atsauksmes par filmu ir ļoti pozitīvas.