Zināmi “Eirovīzijas” pirmie desmit finālisti

1 komentārs
Zināmi “Eirovīzijas” pirmie desmit finālisti
EBU / ANDRES PUTTING

Otrdienas, 18. maija, vakarā Nīderlandes pilsētā Roterdamā tika dots starts 65. “Eirovīzijas” dziesmu konkursam, un par iespēju iekļūt lielajā finālā sacentās pirmie pusfinālisti.

Pirmajā vakarā uz skatuves kāpa pārstāvji no 16 valstīm: Lietuvas, Slovēnijas, Krievijas, Zviedrijas, Austrālijas, Ziemeļmaķedonijas, Īrijas, Kipras, Norvēģijas, Horvātijas, Beļģijas, Izraēlas, Rumānijas, Azerbaidžānas, Ukrainas un Maltas.

Apkopojot žūrijas un skatītāju balsojumu rezultātus, tapa zināms, ka finālam 22. maijā, kvalificējušās: Norvēģija, Izraēla, Krievija, Azerbaidžāna, Malta, Lietuva, Kipra, Zviedrija, Beļģija un Ukraina.

Latvijas pārstāve Samanta Tīna ar dziesmu ”The Moon Is Rising” startēs otrajā pusfinālā ceturtdien, 20. maijā, un viņai būs jākonkurē ar  Sanmarīno, Igaunijas, Čehijas, Grieķijas, Austrijas, Polijas, Moldovas, Islandes, Serbijas, Gruzijas, Albānijas, Portugāles, Bulgārijas, Somijas, Šveices un Dānijas pārstāvjiem.

Dalībai finālā automātiski kvalificējusies konkursa rīkotājvalsts Nīderlande, kā arī tā saucamā ”lielā piecinieka” valstis – Spānija, Lielbritānija, Vācija, Francija un Itālija.

1 komentārs