Zināmi ”Eirovīzijas” nacionālās atlases pusfinālisti

3 komentāri
Zināmi ”Eirovīzijas” nacionālās atlases pusfinālisti
PUBLICITĀTES FOTO

Trešdien, 5. decembrī, kļuvis zināms, kuri mūziķi un grupas cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Telavivā. No 33 dalībniekiem, kuri novembrī piedalījās otrajā atlases kārtā, dalībai konkursā izvēlēti 16 pretendenti.

Konkursa divos pusfinālos redzēsim ne tikai Latvijā jau zināmus mūziķus un grupas, bet arī jaunus, līdz šim mazāk zināmus vārdus.

Par iespēju pārstāvēt Latviju ”Eirovīzijā” cīnīsies Samanta Tīna, Markus Riva, Elza Rozentāle, Edgars Kreilis, Adriana Miglāne, ”Double Faced Eels”, ”Dziļi Violets feat. Kozmens”, ”Laime Pilnīga”, ”Laika Upe”, ”Carousel”, ”Kris & Oz”, Kristiāna Bumbiere, Alekss Silvērs, Aivo Oskis, Kristīne Pastare (Peress) un Līga Rīdere.

Pēc pirmās dziesmu noklausīšanās gan mūzikas izdevniecības ”Universal Music Group” repertuāra nodaļa, gan Latvijas žūrija atzina, ka šajā sezonā augusi konkursam iesniegto dziesmu kvalitāte.

”Vērtējot dziesmas un dalībnieku uzstāšanos klātienē, žūrija centās atrast nepieciešamo līdzsvaru starp jaunajiem un pieredzējušajiem izpildītājiem, saglabājot intrigu par to, kurš būs pārliecinošāks šoreiz, un dodot iespēju arī jaunajiem parādīt sevi lielākas auditorijas priekšā,” skaidro konkursa žūrijas vadītājs DJ Rudd.

Vairāki iepriekšējo sezonu dalībnieki konkursā atgriežas kā dziesmu autori. Piemēram, Aminata ir sacerējusi Aleksa Silvēra izpildīto dziesmu ”Fireworks” un ”Eirovīzijas” atlasē piedalās jau ceturto reizi, bet Jānis Driksna, kurš iepriekš veiksmīgi startējis gan kā autors, gan kā izpildītājs grupas ”My Radiant U” sastāvā, šogad konkursā piedalās kā Adrianas Miglānes izpildītās dziesmas ”Scared of love” autors.

Savukārt Mārtiņš Gailītis jeb Marka konkursā debitē gan kā autors, gan kā izpildītājs un producents – viņš ir producējis ne vien savas grupas ”Double Faced Eels” dziesmu, bet ir viens no producentiem Kristiānas Bumbieres izpildītajai dziesmai ”Remedy”. Kopā ar grupas biedru Reini Straumi viņš kā autors piedalījies arī Elzas Rozentāles dziesmas ”You came on tiptoe” radīšanā. Dziesmas mūzikas un vārdu tapšanā savu artavu devusi arī Māra Upmane-Holšteine.

Iepriekšējās sezonas dalībnieki ”In My Head” šogad palīdzējuši radīt grupas ”Laika Upe” dziesmu, bet TV šova ”X Faktors” žūrijas pārstāvis un grupas ”Instrumenti” dalībnieks Reinis Sējāns konkursā debitē kā producents Kristīnes Pastares izpildītajai dziesmai ”Smaragdi un pelni”.

Piekto gadu pēc kārtas konkursā piedalās ne vien dziedātājs Markus Riva, bet arī producents Kaspars Ansons, kurš šoreiz producējis Adrianas Miglānes un Aleksa Silvēra dziesmas.

Interesanti, ka konkursa pusfinālos piedalās divas dziesmas ar nosaukumu ”Fire” – vienu izpilda grupa ”Double Faced Eels”, bet otru – Edgars Kreilis. Savukārt Aleksa Silvēra izpildītajai un Aminatas sarakstītajai dziesmai dots nosaukums ”Fireworks”.

Mārcis Vasiļevskis kā izpildītājs piedalās divos skaņdarbos – dueta ”Carousel” sastāvā un savā ierastajā ampluā grupā ”Laime Pilnīga”.

Visas 33 dziesmas, kas bija izturējušas pirmo atlases kārtu, konkursa mājaslapā un projekta ”YouTube” kontā vērtēt varēja arī plašāka sabiedrība. Balsojot ”Par”, ”Pret” vai atstājot dziesmu ”Rezervē”, tā saucamā tautas žūrija savu viedokli izteikusi vairāk nekā 34 tūkstošus reižu. Vislielāko atbalstu tautas balsojumā saņēmusi apvienības ”Dziļi violets feat. Kozmens” ”Tautas dziesma”. Otra populārākā dziesma tautas balsojumā ir Adrianas Miglānes ”Scared of Love”, bet trešajā vietā ierindojusies ”Double Faced Eels” dziesma ”Fire”.

Savukārt konkursa ”YouTube” kanālā divas populārākās dziesmas, kuru video bija skatīti vairāk nekā 18 tūkstošus reižu, bija Markus Riva izpildītā ”You make me so crazy” un tautas balsojuma līderu ”Dziļi violets feat. Kozmens” ”Tautas dziesma”. Viņiem seko Adrianas Miglānes dziesmu ”Scared of love”, kas skatīta vairāk nekā 15 tūkstošus reižu.

Jau ziņots, ka “Eirovīzijas” nacionālās atlases pirmā pusfināla cīņa notiks 26. janvārī.

Doties uz filmu sadaļu

TOP komentāri

  • Ko??? WTF????
    0 0 0

    Ko??? WTF????

    Kur tad Kristīne Šomase "Harmony" un Miks Galvanovskis "Fake", tikai šīs divas dziesmas, manuprāt, drīkst nekaunējoties rādīt pasaulei. Atkal tika tie, kam vairāk draugu, kas balso un pieredzējušie žūrijas draugi. Dievinu astro'nout un Māru Upmani Holšteini, bet Rozentāles balss ir laba, bet dziesma mēsls ar kuru var dabūt lielajā Eirovīzijā tikai pēdējo vietu. Dj Rudd bija astro'nout sastāvā kādreiz un ir ļoti labās attiecībās ar Upmani Holšteini un tāpēc jau nevarēja atzīt, ka viņas rakstīta dziesma ir galīgs mēsls. Piedod, Māra, astro'nout dziesmas ir ļoti labas un tā ir mana mīļākā latviešu grupa, bet šī dziesma atbaidoša un nekāda, klusa un garlaicīga. Nu ja nav mums to dziesmu un visas labās tāpat netiek pat SuperNovā, tad varbūt nevajag piedalīties Eirovīzijā, paņemsim vienu vai vairāk gadiņus brīvus un sagaidīsim tiešām normālu dziesmu. Ko sakāt? P.S. Labākā dziesma bija "Harmony", Kas tautai un žūrijai ir ar dzirdi...it īpaši žūrijai... Te arī žūrijā ir nesaprotošu cilvēki, takā X faktorā. Piedodiet, bet tie Rudi un Sējāni (nerunājot pat par to Busuli, lai tak dzied, lai nevērtē, ja pats augstāk par savu jau sen uzlikto latiņu tikt nevar) tak no dziesmām neko nesaprot (runājot gan par SuperNovu, gan X faktoru.) Jāvērtē dziedātājiem, kas paši vēl attīstās, nevis tiem, kas kaut ko pārsteidzošu radīt varēja tikai pirms 10 gadiem. Varbūt jāaicina citu valstu eskperti, te tak žūrija pazīst katru otro dalībnieku ļoti personīgi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl