Zināmi “Eirovīzijas” nacionālās atlases finālisti

24 komentāri
Zināmi “Eirovīzijas” nacionālās atlases finālisti
PUBLICITĀTES FOTO

Ceturtdien, 16. janvārī, kļuvis zināms, kuri mūziķi iekļuvuši ”Eirovīzijas” nacionālās atlases finālā un turpinās cīņu par tiesībām pārstāvēt Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā, kas maijā notiks Nīderlandes pilsētā Roterdamā.

Konkursa finālam, kas notiks 8. februārī, kvalificējušies deviņi dziedātāji: Samanta Tīna, Edgars Kreilis, Katrīna Dimanta, Miks Dukurs, ANNNA, ”Bad Habits”, DRIKSNA, Katrīna Bindere un Seleste.

Šogad konkursa finālistus no 26 klātienes atlasē startējušajiem dalībniekiem izvēlējās starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija gan mūzikas ierakstu, mūzikas menedžmenta un mediju, kā arī komunikācijas jomas profesionāļi, gan konkursa rīkotāji no Latvijas Televīzijas.

Vērtējot pretendentus, žūrija ņēma vērā vairākus faktorus – dziesmas oriģinalitāti un uzbūvi, muzikālo potenciālu, dziesmas vēstījumu, izpildītāja vokālās dotības un spējas, potenciālu konkurēt starptautiskajā tirgū un to, kā konkrētais mākslinieks un dziesma varētu izskatīties un ”Eirovīzijas” lielās skatuves.

Tāpat ņemta vērā ”YouTube” platformas datu analīze, kas atspoguļo, kā sabiedrība ”patērējusi” atlases kārtā izskanējušās 26 dziesmas šīs nedēļas laikā.

Papildus astoņiem finālistiem žūrija deva iespēju konkursa finālā šogad startēt arī jaunajai izpildītājai Selestei.

”Konkursam ir svarīgi, ka ir jauni, spējīgi un drosmīgi mākslinieki, kuriem ir sapnis par lielo skatuvi un nav aizspriedumu pret šo konkursu.

Seleste sevi ļoti labi parādīja atlasē, šī ir viņas pirmā uzrakstītā dziesma, un mēs ceram, ka šis viņai un citiem jaunajiem māksliniekiem dos vajadzīgo impulsu savu mērķu sasniegšanai,” žūrijas izvēli pamatoja konkursa producente Ilze Jansone.

Kā ziņots, šogad ”Eirovīzijas” atlases tiešraidē 8. februārī arī televīzijas skatītāji varēs aktīvi iesaistīties dziesmu vērtēšanā, balsojot par savu favorītu.

”Šogad būs tikai viena tiešraide, un tas uzreiz būs fināls. Tātad tikai viena iespēja visiem kopā izlemt, kurš Latviju maijā pārstāvēs Roterdamā,” sacīja konkursa producente Ilze Jansone.

Šī būs jau 21. reize, kad Latvija tiks pārstāvēta starptautiskajā ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā, kas katru gadu pie TV ekrāniem pulcē miljoniem skatītāju ne tikai Eiropā, bet arī visā pasaulē. Latvijas dziesma “Eirovīzijas” finālā iekļuvusi desmit reizes.