”Visbiežāk ir smīns un teksts – netēlo.” Ieva Sutugova atklāti par slimību, ar ko cīnās 26 gadus

6 komentāri
”Visbiežāk ir smīns un teksts – netēlo.” Ieva Sutugova atklāti par slimību, ar ko cīnās 26 gadus
INSTAGRAM

Septembra pirmā nedēļa tiek uzskatīta par migrēnas atpazīšanas nedēļu. Dziedātāja Ieva Sutugova pastāsta par savu pieredzi ar šo slimību un cilvēku neiecietīgo attieksmi.

Sociālajā tīklā ”Instagram” Ieva raksta, ka ar migrēnu cīnās jau 26 gadus. Šo gadu laikā viņa ir pietiekami daudz reizes dzirdējusi ļoti asus komentārus, bieži vien pat nievājošus un pazemojošus aizrādījumus.

Ieva Sutugova pastāsta, kāpēc neko neapņemas, uzsākot jaunu gadu

View this post on Instagram

Arī es ar Migrēnu cīnos, nu jau aptuveni 26 gadus. Jā – tieši tik. Šo gadu laikā pietiekami esmu saskārusies ar ļoti asiem komentāriem, bieži pat nievājošiem un pazemojošiem. Biežākais ir smīns un teksts: ”Netēlo”! Esmu vēmusi skolas gaitenī, daudzu cilvēku priekšā, gluži vienkārši nepaspēju līdz tualetei, jo skolotāja mani nelaida uz labierīcībām, sakot – nav ko tik bieži iet! Vēlāk no citas skolotājas dzirdēju tekstu: ” Jā, jā, visa skola jau runā par tavu ”izrādi” gaitenī”. Darbos ir bijis dažādi – kad strādāju kopā ar draudzeni, viņa vienmēr ir saprotoša, jo zina. Citkārt skan teksti – nekas nevar būt svarīgāks par šo mēģinājumu. Un rezultāts vēljoprojām ir vainas sajūta. Vienmēr. Cilvēkiem, kas cieš no migrēnas nav viegli atrast darbu, jo kurš darba devējs ticēs (un kuram interesē), ka cilvēks gluži vienkārši 2-3 dienas nevar piecelties no gultas, smago sāpju dēļ. Septembra pirmā nedēļa – migrēnas atpazīšanas nedēļa. Esi vērīgs un saprotošs. Aicinu īpaši tos, kuriem migrēna nav (!) palasīt, kas ir migrēna un cik smaga ir šī slimība. #migraine #migrainessuck

A post shared by Ieva Sutugova (@ievasutugova) on

Ieva Sutugova atklāj lieliskās figūras noslēpumu

”Visbiežāk ir smīns un teksts – netēlo! Esmu vēmusi skolas gaitenī, daudzu cilvēku priekšā, gluži vienkārši nepaspēju līdz tualetei, jo skolotāja mani nelaida uz labierīcībām, sakot – nav ko tik bieži iet!” sociālajā tīklā raksta Ieva.

Pēc incidenta no citām skolotājām Ieva dzirdējusi tekstu, ka visa skola jau runā par viņas ”izrādi” gaitenī.

Darba gados arī ir bijis dažādi. Strādājot kopā ar draudzeni, viss bijis labi, jo viņa bijusi saprotoša, jo apzinājās ar ko dziedātāja cīnās.

Toties, citkārt skan teksti – nekas nevar būt svarīgāks par šo mēģinājumu. Un rezultātā māksliniecei joprojām ir vainas sajūta. Vienmēr.

”Cilvēkiem, kuri cieš no migrēnas, nav viegli atrast darbu, jo kurš darba devējs ticēs un kuram interesē, ka cilvēks gluži vienkārši 2 – 3 dienas nevar piecelties no gultas smago sāpju dēļ,” skaidro Ieva.

Ieva aicina būt vērīgiem un saprotošiem, kā arī tos, kuri ar šo slimību neslimo, palasīt, kas ir migrēna un cik smaga ir šī slimība.