”Viņš uz mani ne reizi nepaskatījās” – populāras latviešu dziedātājas par savu pirmo mīlestību

0 Komentāru
”Viņš uz mani ne reizi nepaskatījās” – populāras latviešu dziedātājas par savu pirmo mīlestību
INSTAGRAM

Pirmā mīlestība ir pilna naivuma un iepriekš neizjustas kņudoņas vēderā, un tā vienmēr paliks pirmā romantiskā pieredze neatkarīgi no tā, vai, stāstam beidzoties, kāda no pusēm palikusi ar salauztu sirdi, vai pāra attiecības izvērtušās ilgu gadu garumā.

Savas pirmās mīlestības stāstus no salauztās sirdīm līdz īstām jūtām Skaties.lv uzticējušas pazīstamas latviešu dziedātājas, kuras savu veikumu bija pieteikušas Mūzikas ierakstu gada balvai ”Zelta Mikrofons”.

”Es zināju viņa stundas sarakstu no galvas un mēģināju ”netīšām” uzskriet virsū starpbrīžos, jo mācījāmies vienā skolā, bet ne vienā klasē. Bet viņš tā arī uz mani ne reizi nepaskatījās,” pirmo mīlu atminas Māra Upmane-Holšteine.

Aminata pirmās mīlestības stāsts ir ”tāds, kā dziesmā ”Love Injected””, savukārt Dināras Rudānes pirmā romantiskā pieredze bijusi ”kā latīņamerikāņu seriāls”.

”Vispatiesākais, ko nekad neaizmirsīšu ne es, ne otra puse,” par pirmajiem tauriņiem vēderā saka Samanta Tīna.

”Trolejbusā Rīgā pieturas garumā mācījāmies no galvas viens otra mājas telefona numurus (mobilo nebija), jo nezinājām, vai vēl kādreiz satiksimies – dzīvojām katrs savā Latvijas galā. Mums izdevās!” atceras Elza Rozentāle.

”Visi mani mīlestības stāsti vislabāk izstāstīti caur manu mūziku,” atzīst Laura Rizotto.

”Ir divas dziesmas, kas ļoti labi izstaro sajūtas, kas rodas, kad iemīlies: ”Better place” no mana pirmā albuma ”Made in Rio” un ”One of a kind” no mana otrā albuma ”Reason to Stay”. Abas dziesmas es sarakstīju, kad biju diezgan jauna un pirmo reizi saskāros ar šīm sajūtām.
Un arī šodien es to izjūtu tieši tāpat kā vecajās lirikās,” teic dziedātāja.

Patrisha atceras: ”Mans pirmās mīlestības stāsts ir mans stāsts, ļoti īpašs un pilns neaizmirstamu notikumu.”

Imanta Dimanta stāsta: ”Bērnībā dikti patika šis viens puisis – Krišjānis, kuru satiku nometnē. Viss tik tālu aizgāja, ka nometnē viena no vakara ievirzēm bija mūsu ”kāzas”. Šis ir spilgts notikums vēl joprojām, jo bija tik muļķīgi un reizē patiesi.

Vēl tagad satiekamies kā draugi un kopā skatāmies šo video un smejamies.”

”Pirmo mīlestību piedzīvoju pārāk agrā vecumā, un šķiet, ka tās bija pārāk daudz. Mēdzu iemīlēties nepareizajos puišos, kas lielumā rezumējās salauztā sirdī,” klāsta Sanija Būmane.

Šodien Sanija sirdsāķīša izvēlē ir ļoti apdomīga. ”Savu mīlestību vēl satikšu, par to esmu droša.”

Elizabetei Gailei atmiņas par pirmo iemīlēšanos ir no vidusskolas laikiem: ”Tas bija skaists un noteikti amizants laiks. Man šķiet, katru reizi, kad mēs piedzīvojam pirmo reizi kaut kādas sajūtas, tas ir ļoti satraucoši un interesanti. Taureņi vēderā un tāda lidošana pāris metrus virs zemes.

Tomēr šis iemīlēšanās stāsts turpat arī vidusskolā palika, tagad ir vienkārši jauki uz to atskatīties.”

Katō jeb Anna Zankovska par savu pirmo mīlestību uzskatu puisi, kurš dzīvojis blakus kāpņutelpā: ”Nekas dižs gan tur nesanāca, jo mums abiem tolaik bija kādi četri vai pieci gadi, bet mēs katru dienu viens pie otra ciemojāmies. Viņš man mācīja, kā dēlīšos sist naglas, jo viņam bija aiz ledusskapja iekārtota darbnīca, es viņam liku stumt leļļu ratus un dzīvot veļas kastē, jo tur bija iekārtots spots.

Kad bija jāiet mājās, mēs slēpāmies, jo šķita, ka palikt vienam pie otra pa nakti būtu milzīgs notikums. Man pat šķita, ka bija kaut kāda atzīšanās mīlestībā. Bet tas viss beidzās, kad viņš no Skrundas pārcēlās uz dzīvi citā pilsētā un salauza man sirdi.”

Ar skaistu mīlestības stāstu dalās grupas ”Kanisaifa” dalībniece, populārā perkusionista Nila Īles sieva Maija Sējāne Īle: ”Pirmo un vispatiesāko mīlestību satiku pirms 23 gadiem Sabilē Vides aizsardzības rīkotajos dziesmu svētkos. Vēl šodien atceros to brīdi ļoti spilgti.

Stāvēju kalna galā kopā ar citiem skatītājiem, skatuve bija ielejā, aiz skatuves pavērās koku galotnes, bija fantastisks saulriets un tur, uz skatuves, viens matains, ūsains džeks melni zilā, rūtainā kreklā spēlē četras kongas (toreiz tās man bija vienkārši bungas).

Ja pati to nebūtu piedzīvojusi, nekad neticētu, ka kaut kas tāds ir iespējams ārpus televizora ekrāna. Skatos uz šo ūsaino džeku un esmu kā apmāta, esmu dažu minūšu laikā samīlējusies līdz ausīm.

Kopš tā brīža esmu pārliecināta, ka nekas dzīvē nenotiek bez iemesla. Gandrīz neaizbraucu uz šo pasākumu, jo bija plānā vēl kāds cits, bet mans krusttēvs, mana kora diriģents, ar kuru uzstājāmies šajos dziesmu svētkos, uz jautājumu, vai varu nebraukt, diezgan nepārprotami atbildēja, lai pati izlemju, kas man svarīgāks.

Šis matainis izrādījās kaut kāds Nils Īle, kurš spēlējot afrikāņu bungas. Arī viņš mani bija ievērojis ļaužu barā, kas vēroja koncertu. Tajā pašā vakarā viņš pienāca pie manis un sākās mūsu mīlas stāsts, kurš pēc 23 gadiem turpinās joprojām, bet nu jau kopā ar mūsu burvīgajiem bērniem Fabiasu, Aurēliju un Nila vecāko meitu Ivetu.”

24. Mūzikas ierakstu gada balvas ”Zelta Mikrofons” ceremonija notiks Dailes teātrī 18. februārī. Ceremoniju klātienē apmeklēs visi nominanti, atbalstītāji, žūrijas pārstāvji, bet ikviens interesents Latvijā un citur to varēs vērot pilnā garumā tiešraidē TV3 Life, portālā tv3play.lv, kā arī otrā daļa skatāma kanālā TV3.

0 Komentāru