3 komentāri

Dziedātāja Aminata pēc sestās vietas iegūšanas 2015. gadā Vīnē turpmāk ik gadu savu vārdu saistījusi ar “Eirovīziju”. 2016. gadā ar viņas sarakstītu dziesmu “Eirovīzijā” Latviju pārstāvēja Justs, gadu vēlāk viņa sacerēja dziesmu Lietuvas izpildītājai Aistei Pilvelītei. Šogad ar viņas sacerētu dziesmu ”What I Had With You” par ceļazīmi uz “Eirovīziju” cīnīsies neparastais pašmāju talants Ed Rallidae. Dziesma oficiāli tiek izdota autores dzimšanas dienā, 9. janvārī. 

Ed Rallidae jeb Edvards Grieze jau ir sevi pieteicis Latvijas popmūzikā, sadarbojoties ar Rassell (dziesmas ”Esi kustībā”, ”Ziema”, ”Kaila”), Rodion Gordin (”Crashing Down”, ”Missing”) un DJ Makree (”Clouds”). Taču līdz ar jaunā skatuves vārda prezentēšanu Ed Rallidae nolēmis pāršķirt jaunu lappusi savā mūziķa darbībā un kļūt par pilnvērtīgu solomākslinieku.

Rallidae ir latīņu valodas vārds, kas apzīmē kosmopolītisku dzērvjveidīgo kārtas putnu dzimti, kam pieder arī grieze.

Muzikālās gaitas Edvards uzsāka Ventspilī. Viņš bija popgrupas ”Jūras akmentiņi” dalībnieks, mācījās Ventspils Mūzikas vidusskolā un mūzika ir kļuvusi jau par neatņemamu Edvarda dzīves sastāvdaļu.

”Mani nebeidz pārsteigt tas, cik mūzikas valoda ir universāla,” viņš saka. ”Manā dzīvē jau bijuši tādi gadījumi, kad uzstājos meistarklasēs ārpus Latvijas un satieku tur tādus dalībniekus, kuri neprot ne krievu, ne angļu valodu, taču komunikācija tāpat ir iespējama, jo runā mūzika.”

Pērnā gada decembrī tika prezentēts Ed Rallidae mūzikas videoklips oriģinālkompozīcijai ”Paliksim šeit”, kuras pamatvēstījums ir aicinājums latviešiem nepamest savu dzimteni, un šā gada vasarā plānots izdot arī pirmo oriģināldziesmu minialbumu.

Taču mūziķis bija ļoti patīkami pārsteigts un pagodināts par Aminatas Savadogo piedāvāto sadarbību ar dziesmu ”What I Had With You”.

Aminata sev ierastā veidā uzrunāja Edvardu īsi un konkrēti, aizsūtot viņam ziņu: ”Edvard, teikšu kā ir. Sarakstīju tev dziesmu.” Tam sekoja atbilde: ”Aminata, teikšu kā ir. Tikko veikalā gandrīz no rokām izmetu pienu.” Piens tomēr tika saglābts un veiksmīga, jauna sadarbība ir notikusi.

Pirmo reizi Aminata Edvardu izdzirdēja konkursā ”Ghetto Faktors” 2016. gadā. Viņas uzmanību uzreiz piesaistīja jaunā vokālista tembrs, kas ļoti atšķīrās no pārējo konkursa dalībnieku piedāvātā, kā arī Edvarda neparastā, netipiskā uzvedība uz skatuves. Jau toreiz Aminata nodomāja, ka vajadzētu uzrakstīt viņam dziesmu.

Pēc ilgāka laika kādā 2017. gada pavasara vakarā šāda iedvesma tiešām radās, taču dziesmas melodija un piedziedājuma teksts nostāvēja plauktā līdz pat rudenim, kad Aminata beidzot sazinājās ar Edvardu, piedāvāja sadarboties un abi devās uz studiju pie producenta Kaspara Ansona, kurš radīja dziesmas aranžējumu.

”Rakstot dziesmu ”What I Had With You” es mēģināju iejusties vīrieša ādā un saprast, ko viņš varētu just pēc šķiršanās no savas mīļotās,” stāsta Aminata.

”Mans varonis dziesmā sāk meklēt sev kādu vai kādas, kuras varētu remdēt viņa sāpes, bet viņš gūst tikai īslaicīgu, fizisku mierinājumu, ar ko viņam, protams, nepietiek. Tas nespēj aizpildīt to tukšumu kaut kur dziļi iekšā. Viņš saprot, ka jaunās attiecības nav tādas, kādas viņam bija iepriekš, taču arī vecajās vismaz pagaidām nespēj atgriezties, jo tās beidzās pārāk sāpīgi.

Vai dziesmas varonis spēs pārdzīvot šo situāciju un atgriezties atpakaļ savās īstajās attiecībās, ir jautājums bez atbildes arī man,” stāsta dziesmas autore.

Dziesma apzināti sarakstīta, nevadoties pēc popmūzikas jaunajiem kanoniem un noteikumiem. Lauzti vārdi un melodija mūsdienu popmūzikā bieži tiek uzskatītas par kļūdām, taču Aminatai ”What I Had With You” šķita tieši tāda, neparastāka popdziesma, kurā katra nots un katrs vārds ir savā vietā.

”Man šķiet ka šī ”nepareizība” ļoti piestāv dziesmas varonim,” pamato tās autore. ”Arī viņš meklē atbildes un risinājumus, pats līdz galam nav pārliecināts, ka rīkojas pareizi. Un tas attiecīgi ļoti piestāv Edvardam, jo viņš nav tipisks popmūzikas dziedātājs. Ed Rallidae izceļas ar atšķirīgu, dabas dotu dziļu balss tembru, savdabīgu dziedāšanas manieri un arī neparastu uzvedību uz skatuves, kas man ļoti simpatizē.”

No 9. janvāra jaunā dziesma pieejama visos populārākajos mūzikas straumēšanas servisos, kā arī dzirdama Latvijas radiostacijās.

TOP komentāri

 • Ilze

  Ilze

  Aminata ir labākais kas Latvijai no Eirovīzjas bijis ever. Lai veicas šim jaunajam!
 • Ieva
  0 0 0

  Ieva

  Liela nozīme ir tam kā tiek pasniegta dziesma
  Ceru, ka tik psihi nedziedās kā Justs lielajā Eirovīzijā...
 • Es

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl