Vai čelliste Madara būs konkursa sensācija? Šogad vienīgā dziesma ”Eirovīzijā” latviešu valodā, kuru jau slavē eksperti

4 komentāri
Vai čelliste Madara būs konkursa sensācija? Šogad vienīgā dziesma ”Eirovīzijā” latviešu valodā, kuru jau slavē eksperti
Publicitātes foto

Otrajā pusfinālā par iespēju pārstāvēt Latviju ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā Portugālē cīnīsies arī šogad vienīgā dziesma latviski – Madaras Fogelmanes ”Esamība”. Neparastā meitene ar čellu plašākai pašmāju publikai vēl nav tik labi pazīstama, taču dažādos topos un totalizatoros viņas dziesma jau izpelnījusies augstu novērtējumu.

Madara Fogelmane ir dzimusi un uzaugusi Jelgavā, jau agrā bērnībā sākusi rakstīt dzeju, bet vēlāk pievērsusies dziesmu rakstīšanai un apguvusi čella spēli.

Madara tic, ka tieši instruments vislabāk atspoguļo to, kas esi, tavu patieso esamību. ”Instruments iemieso sevi, pauž, kas esi, ko domā, kā sajūti pasauli. Augstākā meistarība ir prast šo sajūtu nodot arī citiem,” tā jaunā māksliniece, kura čella spēli sauc par savu dzīvesveidu.

”Jūtu, ka šis ir mans laiks. Beidzot sevi apzinos kā čellisti un dziedātāju​, un man ir dziesma, kas nav tikai dziesma, bet vēstījums, ar kuru gribu dalīties,” par savu ”eirodziesmu” teic Madara.

”Esamība” ir šī gada vienīgā ”eirodziesmas” kandidāte latviešu valodā. ”Esmu latviete, un neatkarīgi, kurā pasaules malā esmu, tā ir daļa no manas esības. Latviešu valoda ir tā valoda, kurā vislabāk varu nodot savu vēstījumu, iekļaut savas emocijas, stāstīt par sevi pašu.

Bet mūzika ir tā valoda, kurā cilvēki runā no sirds uz sirdi. Ja ir īstā dziesma, emocija, to sajūt ārpus valodas barjerām,” stāsta Madara, uzsverot, ka arī, ja ”Esamība” būs jāved uz Portugāli, tā uz turieni ceļos tajā pašā latviešu valodā.

”Esamību” kā vienu no spēcīgākajām Latvijas ”eirodziesmām” jau novērtējuši arī eksperti un kokursa fani ārzemēs.

Doties uz filmu sadaļu

TOP komentāri

  • Mans vārds
    +2 +2 0

    Mans vārds

    Skaista dziesma, kura nāk no esības pamatiem. Dziesma ar jēgu un vēstījumu. Tie kas pieraduši pie Despasito, vai tamlīdzīgiem bezdvēseliskiem industriāli radītiem pseido šedevriem, iespējams ir ko pazaudējuši no iekšējās, cilvēciskās dabas, un šāda veida emocijas vairs nespēj uztvert.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl