Tumes dārzos nofilmēts, iespējams, šīs vasaras skaistākais latviešu mūzikas video

5 komentāri
Tumes dārzos nofilmēts, iespējams, šīs vasaras skaistākais latviešu mūzikas video
MIKS ŠĒLS

Dziedātāja Aleksandra Špicberga – viena no spilgtākajiem jaunās paaudzes mūziķiem Latvijā – kopā domubiedriem radījusi jaunu latviešu tautasdziesmas ”Dieviņš bija, Dievs palika” apdari, kurai sadarbībā horeogrāfu Agri Daņiļeviču un ”Dzirnām” tapis dzīvi apliecinošs videostāsts.

”Laikā, kad tik viegli ir cilvēkiem atsvešināties vienam no otra un aizcirst durvis līdzcietībai un tuvākā mīlestībai, mēs barjeru un norobežojumu vietā gribam simboliski likt ziedošus ābeļzarus,” Skaties.lv skaidro videostāsta idejas autore un producente Māra Špicberga.

Dejas horeogrāfijā līdzās ”Dzirnu” dejotājiem līdzvērtīga loma iedalīta arī ābelēm, kuras kopā ar dejotājiem zīmē dejas rakstus. Video noslēgumā dejotāji sadodas rokās ar ābelēm, iekļaujot tās savā pulkā, smeļoties no tām spēku un aizsardzību. ”Tā satiekas pagātne ar rītdienu, cilvēks un daba,” saka Māra.

Gaiša prieka pilnais video ir uzņemts bezgalīgi plašajos Tumes dārzos, kuros kā ābeļu ziedi kokos, zemē un pat gaisā ir sabiruši ”Dzirnu” dejotāji.

Stāsta vēsts stiprina un iedrošina turēt stingru un možu garu šodienas nestabilajā situācijā. Videostāts iecerēts kā atgādinājums un liecība tam, ka dabā visam ir sava kārtība, kuru ievērot ir cilvēka dzīves lielais uzdevums.

Video ”Dieviņš bija, Dievs palika” veidojis operators Dāvis Doršs. Horeogrāfija – Agris Daņiļevičs, Dagmāra Bārbala. Producente – Māra Špicberga.

Tautasdziesmas ”Dieviņš bija, Dievs palika” jaunās apdares mūzikas autori un izpildītāji ir Aleksandra Špicberga, Elvis Lintiņš, Dagnis Roziņš, Ivars Dauksts un Reinis Zariņš. Audio ierakstīts studijā ”Shine Records”. Ierakstu masterējis Sergejs Laletins.

”Dieviņš bija, Dievs palika” ir jau ceturtais Aleksandras un Agra kopīgi radītais videostāts. Pirms četriem gadiem skatītājus sajūsmināja emocionālais un patriotiskais stāsts dziesmai ”Rakstu rakstus”, kam sekoja ezerā uzburtais sapnis ”Ave Maria”, bet pirms diviem gadiem par savu sakņu apzināšanu atgādināja ”Suitu lūgsna”.

”Dieviņš bija, Dievs palika” ir otrā dziesma topošajā tautasdziesmu oriģinālapdaru ciklā. Rudenī klausītāju vērtējumam tika nodota pirmā cikla dziesma ”Lietiņš līti nemācēja”.