Tracis ap ”Čigānu karalieni” – Rinaldo nāk klajā ar aizkulišu stāstu

15 komentāri
Tracis ap ”Čigānu karalieni” – Rinaldo nāk klajā ar aizkulišu stāstu
F64/ PRIVĀTAIS ARHĪVS

Čigānu mūzikas cienītāji pēdējās nedēļas seko tracim ap koncertšovu ”Čigānu karaliene”. Vairs nepastāvošās grupas ”Riči” dalībnieks Kaspars Pudniks nācis klajā ar skaļu viedokli, ka bijusī kolēģe Anna Dribas nelietīgi izmanto ”Riču” vārdu, piesakot pasākumu kā grupas 20 gadu svinības, bet Anna apgalvo, ka viss ir pārpratums. Savu redzējumu par notikušo atklāj ”Riču” dalībnieks Rinaldo.

”Es uzskatu, ka šajā lietā būtu pareizi izstāstīt notikumus arī no manas puses, jo tieši man lietuviešu producents Viktora Prapra un Agris Ričs savulaik piedāvāja ideju – veidot koncerttūri ”Čigānu karalis”.

Nenoliegšu, sākumā ideja likās intriģējoša, bet, tā kā tagad dzīvoju Somijā, sapratu, ka man tomēr tas nav izdevīgi, atteicos. Agris piedāvāja uztaisīt kādus ”Riču” jubilejas koncertus. Idejā pat īsti neieklausījos, atteicos un kopš tā laika neesam komunicējuši,” Skaties.lv stāsta Rinaldo.

Tāpēc liels bijis viņa pārsteigums, ieraugot, ka sociālajos tīklos tiek reklamētas biļetes uz ”Riču” 20 gadu jubilejas šoviem jeb koncertizrādi ”Čigānu karaliene”.

”Pirmkārt jau – no kurienes izrauti 20 gadi? ”Ričiem” būtu 10 gadi, neesam vēl tik veci, lai 20 gadus būtu bijuši uz skatuves.

Otrkārt – kādi ”Riči”? Grupa ”Riči” bija trīs cilvēki: Kaspars Pudniks, es un mans brālis Kaspars Sunītis. Kad brālis nomira, grupa beidza eksistēt.

Vai ir pareizi un godīgi cilvēkiem, kuri nav grupā, pēkšņi rīkot mūsu it kā jubilejas koncertus? Tad jau jebkurš varētu rīkot jebkura populāra mūziķa koncertus, vienīgi pieteiktie mūziķi uz tiem neierastos un spēlētu citi,” skumji nosmejas mākslinieks.

Viņš spriež, ka nemaz nezina, kā risināt situāciju. Rinaldo pat negrib domāt, kā jutīsies cilvēki, kuri, iegādājušies biļetes uz ”Riču” koncertu, bet aizbraucot priekšā būs pavisam citi mūziķi. Tajā pašā laikā – tiesāties par vārda izmantošanu viņš nevēlas – laika tērēšana.

”Visi kopā ar lietuviešu producentu, Annu un Agri savulaik esam strādājuši, bijām labās attiecībās, taču tas nedod viņiem tiesības izmantot ”Riču” vārdu, savu šovu reklamējot. Es šaubos, ka tas noticis netīšām, tā vienkārši nenotiek.

Tas, ko viņi dara, nav pareizi. Lai taisa koncertus un lai viņiem veicas, bet lai neiejauc mūs, grupu ”Riči”, kura pēc mana brāļa nāves vairs nemaz neeksistē. Jā, tā savā ziņā ir necieņa arī pret brāļa piemiņu.

Es pat nezinu, kā to tagad risināt. Daudzi cilvēki nopirkuši biļetes uz šovu un brauks, nemaz nezinot, ka neuzstāsies ”Riči”. Lai Agris un Prapras izdomā, ko darīt, kā to mierīgi atrisināt, kā izskaidroties ar klausītājiem,” tā Rinaldo.

Ar Skaties.lv, iepazinies ar otras puses komentāru, kurā notikušais tiek pasniegts kā pārpratums, atkārtoti sazinājās arī Pudniks, kuram ir vēl skarbāks komentārs par šo visu.

”Pēc atbildes saprotu, ka tā vietā, lai atvainotos, Lietuvas producents un Anna saka, ka tas bija pārpratums. Ka tik ne tā. Un, ja mēs nebūtu pamanījuši, tad šis pārpratums būtu redzams daudzu klausītāju sejās, kuri atnāktu uz koncertu. Un vainīgi būtu nevis viņi, bet gan ”Riči”, jo neatnāca uz koncertu.

Es pieprasu, lai Anna un producents atvainojas ”Ričiem” un mūsu talanta cienītājiem, ka apzināti izmantoja nepatiesu informāciju savā reklāmā, tādā veidā cenšoties gūt savtīgu labumu. Dariet, ko gribiet, dziediet , koncertējiet – tikai neaiztieciet grupas ”Riči” vārdu.

Es pieprasu, lai šī krāpšana un nepareizā informācija, nekavējoties tiek izņemta no visiem portāliem un kultūras namu lapām, kur tā joprojām ir pieejama un maldina cilvēkus!” paziņo Pudniks.