Telavivā sākas 64. ”Eirovīzijas” dziesmu konkurss

Pievienot komentāru
Telavivā sākas 64. ”Eirovīzijas” dziesmu konkurss
THOMAS HANSES, EUROVISION.TV

Otrdienas, 14. maija, vakarā Izraēlas pilsētā Telavivā sāksies 64. starptautiskā ”Eirovīzijas” dziesmu konkursa pirmais pusfināls, kurā noskaidrosies pirmās 10 valstis, kas kvalificēsies konkursa finālam.

Foto: ar krāšņu dalībnieku parādi atklāta ”Eirovīzija”

”Eirovīzijas” pirmajā pusfinālā par iekļūšanu finālā sacentīsies 17 valstis – Kipra, Melnkalne, Somija, Polija, Slovēnija, Čehija, Ungārija, Baltkrievija, Serbija, Beļģija, Gruzija, Austrālija, Islande, Igaunija, Portugāle, Grieķija un Sanmarino.

Tās 10 valstis, kas būs ieguvušas vislielāko punktu skaitu skatītāju un starptautiskās žūrijas kopvērtējumā, kvalificēsies dalībai finālā, kas notiks sestdien, 18. maijā.

Pirmā pusfināla atklāšanā uzstāsies pērnā gada ”Eirovīzijas” uzvarētāja Netta Barzilai, pateicoties kurai konkurss šogad notiek Izraēlā. Uz skatuves redzēsim arī 1998. gada konkursa uzvarētāju Dana International, kā arī trīs dalībvalstis, kas jau ir kvalificējušās finālam – Franciju, Spāniju un mājiniekus Izraēlu.

Latvijas pārstāvji grupa ”Carousel” trešdien, 15. maijā, piedalīsies divos otrā pusfināla ģenerālmēģinājumos, no kuriem otro vērtēs starptautiska žūrija, tādējādi veidojot pusi no dziesmas ”That Night” vērtējuma.

”Eirovīzijas” otrais pusfināls notiks 16. maijā, un Latvijas pārstāvji uz skatuves kāps kā piektie un konkurēs ar Armēniju, Īriju, Moldovu, Šveici, Rumāniju, Dāniju, Zviedriju, Austriju, Horvātiju, Maltu, Lietuvu, Krieviju, Albāniju, Norvēģiju, Nīderlandi, Ziemeļmaķedoniju un Azerbaidžānu.

Video: ar ko ”Carousel” nāksies sacensties ”Eirovīzijas” pusfinālā