Tapis aizkustinošs sveiciens Latvijai – tautas dziesma ”Lietiņš līti nemācēja”

2 komentāri
Tapis aizkustinošs sveiciens Latvijai – tautas dziesma ”Lietiņš līti nemācēja”
LAURA ŠŪLMEISTARE

Sveikt Latviju svētkos ar jaunu video Aleksandrai ir izvērtusies par skaistu tradīciju. Šajā novembrī tā ir maz dzirdēta latviešu tautas dziesma ”Lietiņš līti nemācēja” jaunā apdarē. Dziesmas autori un izpildītāji ir jaunie mūziķi Aleksandra Špicberga, Elvis Lintiņš, Dagnis Roziņš un Reinis Zariņš.

Pirms četriem gadiem ar video “Rakstu rakstus” klausītāji iepazina un iemīļoja Aleksandru. Nākamajos gados sekoja “Ave Maria” un “Suitu lūgsna”. Arī šoruden Aleksandra vēlas savus klausītājus iepriecināt ar jaunu dziesmu un video.

”Man tautasdziesma ir pienākums. Pienākums neļaut tai pazust citu skaņu jūklī. Pienākums to izdziedāt, lai dotu tālāk. Tā, lai tā vienmēr paliktu daļa no latviešu tautas gara,” saka Aleksandra.

Videostāsts atgādina mums ikvienam, kādas gaiša spēka rezerves slēpjas cilvēka dvēselē un skaistajā Latvijas dabā. Cik bagāti mēs esam, jo mums tepat līdzās, rokas stiepiena attālumā ir pļavas un meži.

Latvijas dabas krāšņums video tiek attēlots Gundegas Rebhūnas fotogrāfijās, ko ”atdzīvinājis” videografiķis Dainis Duļbinskis.

Video veidots studijā ”Colortime”. Audio celiņi ierakstīti studijās ”Gem Plus” un ”Shine Records”. Ierakstu masterējis Sergejs Laletins.

Aleksandra Špicberga (2002) ir viena no spilgtākajiem jaunās paaudzes mūziķiem Latvijā. Aleksandras dabiskā muzikalitāte un neparasti spēcīgā balss aizrauj klausītājus. Aleksandra ir vairākkārtēja valsts un starptautisku jauno vokālistu konkursu laureāte. Koncertējusi Zviedrijā un Norvēģijā. Izdoti divi mūzikas albumi. Šobrīd Aleksandra mācās Rīgas Doma kora skolas 2. kursā.

2 komentāri