”Tā vietā, lai ļautu strādāt mūziķiem un ēdinātājiem, valsts izdomājusi ļaut iebraukt tūristiem.” Izklaides industrijas pārstāvji pošas protestam

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets vienojies par jauniem ierobežojumiem, un tie šoreiz visvairāk skar sabiedriskās ēdināšanas un izklaides vietas. Mūziķis un bāra un kluba ”The Sinners” īpašnieks Miks Galvanovskis izplatījis publisku aicinājumu industrijas pārstāvjiem trešdien pulcēties protestam. Kā sarunā ar Skaties.lv atklāj Galvanovskis, šis ir nāves spriedums Latvijas izklaides industrijai, kura vēl tikai sāk atkopties no krīzes. Miks jautā (un neskaitāmi industrijas pārstāvji viņam publiski pievienojas) – vai tiešām ir samērīgi ļaut iebraukt tūristiem, ļaužu masām izklaidēties lielveikalos, tajā pašā laikā līdz pēdējam piegriežot skābekli un teju apturot darbību sabiedriskās ēdināšanas un izklaides iestādēm?

Atpakaļ uz rakstu

9 komentāri

 • Mirga

  Mirga

  To, ka te somus var atrast, tas nepārsteidz. Cik atceros, igauņi atvēra robežas ar Latviju un Somiju, bet tas, ka zviedri te ieklīst, tas ir pārsteidzoši, ņemot vērā viņu joprojām augsto saslimstības līmeni, kāds nav ne somiem, ne norvēģiem, nedz arī baltiem. Kāds te minēja, ka tūrismu noliegt vēl mēnesi vai divus būtu tumsonība, bet es nepiekrītu. Katra valsts vēl varēja tikt galā katra ar sevi, un tad ļaut cilvēku masām maisīties krustu šķērsu. Ja ieriebežojumi attiecās tieši uz tranzītu, pārvadājumiem utt., tad tiem tos arī varēja atcelt. Cilvēks parastais varēja pasēdēt savā valstī šovasar. Par nozari piekrītu - tikko lēnām sāka vērties vaļā, tā atkal visu ciet. Un, ja jau tā - kur tad tie tūristi liksies, ja viss tāpat nespēj strādāt uz pilnu klapi?
 • Rolands

  Rolands

  Darba diena ir pagalam slikts laiks, lai protestētu. Maz cilvēki būs. Vai esat aizdomājušies, kādēļ lielākās protesta akcijas Francijā notiek tieši sestdienās? Atbilde vienkārša - jo sanāk kopāt desmitiem reižu vairāk cilvēku.
 • Sīkā

  Sīkā

  Pievienojos raksta autoram. Pagaidām ceļošana varēja pagaidīt. Daudzmaz sākām uzelpot.. Kamēr nebija visas robežas vaļā..
 • Irēna
 • Arita Takahashi

  Arita Takahashi

  Slimnīcām tagad ir grūti laiki - ir liela slimnieku plūsma ar "ielaistiem" hroniskiem slimniekiem - vēžiniekiem, hepatītniekiem, HIV pozitīvajiem, AIDS slimniekiem - jo slimnīcas tiem uz laiku nebija pieejamas vai arī viņi atturējās no pakalpojumiem dēļ bailēm inficēties. Izklaidi var organizēt kā veltījumu slimnīcām, kaut vai slimnīcu pagalmā vai tuvumā. Kaut vai slimnīcai pietuvinātā lielveikalā var sarīkot nelielu koncertiņu pret garāmgājēju ziedojumiem, reklamējot, ka puse ziedotās naudiņas nodos slimnīcām kā ziedojumu. Par slimnīcām un ārstiem tagad piedomā daudzi, gan jau, ka būs cilvēki, kas ziedos. Vai arī - var rīkot koncertu-akciju, kas palīdzēs savākt asinis, jo šobrīd daudziem tās pietrūkst. Vajag domāt par to, kas "maisās" pa cilvēku galvām un pēc tam to izmantot savās reklāmās. Automašīnai tā nenopelnīsi, bet tekošā mēneša maizei pietiks. Un mans jautājums - kura gan industrija šajos apstākļos, kad plosās vīruss saņem normālus ienākumus? Pareizi, neviena. Visas industrijas šobrīd ir mīnusos, izņemot masku un dezinfekcijas līdzekļu ražotāji.
 • Arita Takahashi

  Arita Takahashi

  Nu, zviedriem vajag uzlikt īpašu "Zviedru sodu". Vienkārši, ja dzirdat kādu Rīgā vai citur runājam zviedriski, vajag pieiet pie tā cilvēka un palūgt viņam samaksāt 2000 eiro sodu par to, ka viņš ir zviedrs un iedomājas, ka Latvija ir Zviedrijas kolonija, respektīvi, Zviedrijas teritorija un ka latvieši nav cilvēki, bet gan Zviedrijas vergi. Zviedri ir pie šādiem sodiem jau sen pieraduši - viņi tos var atļauties samaksāt. Ja viņi nesaprot, kāpēc tāds sods jāmaksā, tad vajag tam zviedram paskaidrot, ka viņi pārkāpj karantīnas noteikumus un ka viņi nav ievērojuši 14 dienu karantīnu. Ja viņi iebilst, ka karantīnu ir ievērojuši, tad likt, lai parāda 15 dienas vecas lidojumu biļetes, kuras viņi, protams, parādīt nevar. Domāju, ka, ja katram zviedram dienā palūgs samaksāt 2000 eiro sodu kādas 5-6 reizes, tad tas uzlabos Latvijas ienākumus un arī uzlabos zviedru uzvedību. Zviedri ir viltīgu, uzskata Latviju par savu koloniju un uzskata, ka viņi te var lidot un peldēt pāri ar savu privātfirmu organizēto satiksmi un neievērot 14 dienu karantīnu, lai gan viņu valstī pilnīgi visi cilvēki ir vai nu inficētu vai saslimuši vai pārslimojuši vai vīrus izplatītāji.
 • S

  S

  Kápéc nenotiek stingra iebraucéju kontrole un karantína, vienalga, árzemnieks vai vietéjais, bet uzbrúk strádátájiem, darbiniekiem? Kam no varas ir izdevígi,ka traucé kádam strádát?
 • Andris Latvers

  Andris Latvers

  Tā ir liekulība, zinot ko nozīmē daudzām valstij svarīgām tautsaimniecības nozarēm slēgtas robežas. Sorry, bet slēgtas robežas nav tikai tūrisms, kurš valsts budžetā ienes daudzus miljonus, dod daudz darba cilvēkiem, kuri savukārt maksā nodokļus pašvaldībām un valstij, lai savukārt valsts varētu maksāt algas valsts sektorā strādājošiem, kuri arī izmanto izklaides industrijas piedāvātos produktus. Ņemam to pašu airBaltic . Vai to pašu Vecrīgu, kuru bez tūristiem var vienkārši slēgt ciet. Šeit ir problēma cilvēkiem spēja mainīties un pielāgoties jauniem apstāķļiem. Mums visiem labi zināmi Raiņa slavenie vārdi: "Pastāvēs, kas pārvērtīsies!" Mainās laiki, mainās tehnoloģijas, mainās apstākļi, maināmies mēs paši.
  • Pilnīgi piekrītu

   Pilnīgi piekrītu

   Robežas nav tikai tūrisms. Bet izskatās pat viens no lielākajiem medijiem LV pat to nesaprot (vai izliekas nesaprotam) tikai atražojot vienas nozares pārstāvju teikto. Kliegt, ka tagad ir saslimtība pieaugusi, jo atvērtas robežas - pilnīga tumsonība.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!