”Tā ir debilizācija.” Mūziķis Pudniks skarbi kritizē Latvijas politisko virtuvi

15 komentāri
”Tā ir debilizācija.” Mūziķis Pudniks skarbi kritizē Latvijas politisko virtuvi
KASPARS KRAFTS, F64

Pēdējo laiku notikumi Latvijas politikā, kas iekļauj gan jaunās valdības izveidošanos, gan korupcijas skandālus, uz skaudrām pārdomām vedinājuši pazīstamo mūziķi un producentu Kasparu Pudniku. Skatuves mākslinieks spilgtākos novērojumus un atziņas uztic Skaties.lv lasītājiem.

”Nu jau kādu brīdi par notiekošo var teikt, runājot līdzībās – jūs noteikti esat redzējuši dzīvnieku pasaules raidījumos, kā ietur maltīti dzīvnieku karalis lauva. Kad viņš paēdis, atlikušo medījuma miesu sāk plosīt šakāļu bars, izdvešot līdz kaulam nepatīkamas, īdzošas skaņas un plēšoties savā starpā.

Lūk, tieši tas pašlaik notiek Latvijas politikā, tikai nav neviena lauvas, pat tuvumā neredz. Ir palikuši tikai šakāļu bari, kuri apvienojušies bandās, kuras mums jāatpazīst pēc divu vai trīs burtu kombinācijām un nez kādu iemeslu dēļ jāuztic savas labklājības izlemšana, jo viņi, redz, ir ievēlēti un pārstāv tautas intereses.

Kaspars Pudniks

Kaspars Pudniks
mūziķis

Ja mazliet dziļāk paskatīsieties, tad nav nevienas bandas, kurā nebūtu kāds līdz ausīm sasmērējies biedrs vai biedre. Vienam krimināllieta, otram aizdomās turamā statuss, trešais melo, ka ausis kust, ceturtais pārstāv intereses, piektais tēlo idiotu, sestais par to visu mēģina uzrakstīt savā šakāļu avīzē atspoguļojumu tā, lai to varētu pārdot pensionāriem, un septītais ir mācītājs, kurš vakarā grēko, bet no rīta pats sev atlaiž grēkus, noskaitot pie altāra ”Mūsu Tēvs” septiņas reizes,” notikumus Latvijas politiskajā virtuvē novērojis Kaspars Pudniks.

Viņš norāda, ka Latvijas situācija nav unikāla, tas notiek visā pasaulē.

”Runā, ka tā esot globalizācija. Man šķiet, tai ir cits nosaukums – debilizācija. Tie, kuri vairāk seko līdzi ģeopolitikai, saprot, par ko es runāju. Pārējiem labāk nemaz neiedziļināties, saldāks miegs. Bet mūs vairāk interesē Latvija un latviešu pilsoņu izdarības.

Kur pazudusi lauva? Kāds vēl tic, ka tās lomu pilda tauta? Nopietni?

Kamēr tauta guļ, šī lauva varētu būt vismaz ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, taču viņam nav vairs zobu un spalva paplukusi. Norakstīsim to uz solīdo vecumu. Pats KNAB sevi ir diskreditējis līdz pēdējam. Vai kāds vēl tic, ka KNAB ir neatkarīga, noziegumus izmeklējoša iestāde?

Vienkāršā latvieša acīm Jura Juraša stāsts izskatās šādi: Reiz dzīvoja kāds KNAB darbinieks, kurš ķēra sliktos puišus, bet tad viņam piedāvāja miljonu, lai viņš padalās ar citiem, taču viņš atteicās dalīties un izpauda valsts noslēpumu… Darbā pēc šī gadījuma viņu sāka nemīlēt, un viņš ar savu draudzeni sāka strīķēt uz deputātiem… Sākumā uz Rīgas domi, bet tur viņam nepatika, tad uz Saeimu, taču, ak tavu neražu, KNAB pēc viņa tik ļoti sailgojās, ka grib atpakaļ un nu nekas neatliek kā doties atpakaļ uz KNAB. Ziniet, tas būtu pat komiski, ja nebūtu tik traģiski. Jūs gribat zināt, ar ko tas beigsies? Varu jums pačukstēt kā Vanga – ne ar ko!

Es ilgi domāju, kādēļ tā notiek Latvijā? Kādēļ tik daudz korupcijas skandālu? Kādēļ tik daudz zog? Un man ir atbilde. Gudrie jau izsenis runājuši: zivs pūst no galvas! Tad, lūk, mūsu zivs beidzot ir izpuvusi caur un caur no galvas līdz astei un no labās spuras līdz kreisajai. Mīļie, sapuvušu zivi nevar uzcept tā, lai tā būtu lietojama uzturā, lai kā jūs viņu censtos pagatavot,” savu versiju par pēdējā laika skandāliem politikā klāsta mūziķis.

”Pirms vēlēšanām šakāļu bandas solīja neapliekamā minimuma celšanu, pensiju indeksācijas, bērnu pabalstu celšanu un ķīseļu pienu upes latviešiem, kuri nu atgriezīsies no ārzemēm un cels Latvijas ekonomiku. Pirms vēlēšanām visam bija nauda, visi zināja, kur to var atrast, ieekonomēt un kā sociāli taisnīgi līdzekļus sadalīt.

Arī presē varam joprojām lasīt, cik Latvijas ekonomika ir strauji augoša, kā pildās valsts kase un kā samazinās izdevumi. Taču nu ir runājuši jaunie ministri, kuri, tavu brīnumu, stāsta, ka iepriekšējā valdība ir atstājusi tukšas ministriju kases un dažās ministrijās pat esot radies deficīts vairāku desmitu miljonu eiro vērtībā.

Par OIK nerunāsim, pārāk skumji. Gāzes cenas un elektroenerģijas tarifi jau šā gada beigās atkal pieaugs un gulsies uz bagātāko Latvijas sabiedrības daļu – pensionāriem un vientuļajām māmiņām, kuras audzina savus bērnus vienas pašas,” jaunās valdības pirmos soļus kritizē Pudniks.

Pārmetumus un kritiku Pudniks velta arī presei un masu medijiem, kuri tā vietā, lai atspoguļotu objektīvu un patiesu viedokli par notikumiem valstī un pasaulē, balstot to uz vismaz trīs informācijas avotiem, par galveno uzdevumu izvirza peļņas gūšanu:

”Un tad nu mums nākas lasīt par populāru cilvēku attiecību peripetijām un gultas spilvenu tīrību, jo tas taču ir svarīgākais, par ko runāt.”

”Ja esat pamanījuši, tad nav iespējams novērst nevienu nelikumību mūsu valstī, jo viss ir likumīgi nostiprināts un ikviena šāda ”lietu sakārtošana” draud valstij ar tiesu darbiem. Ir viens risinājums – valstī ir jāizsludina ārkārtas situācija, kuras laikā šie likumi būtu spēkā neesoši, un jāsakārto lietas. Elementāri. Protams, tūlīt pretī būs bļāvēji, bet mums, latviešiem, nepatīk skandāli, lai jau mīļā miera labad zog.

Kamēr Latvijas politiķi un augsti godājamie ierēdņi Eiropas un Amerikas intereses stādīs augstāk par pašu valsts un tajā dzīvojošo tautiešu interesēm, diemžēl uz izmaiņām cerēt ir naivi.

Pavisam nesen uzzināju, kā svītrotākie deputātu kandidāti tomēr tiek Saeimā. Izrādās viņi izmanto algebrā gūtās zināšanas, kad, saskaitot mīnusu un mīnusu, veidojas pluss – ”-” + ”-” = ”+”.

Mums tik ļoti vajag jaunus vilcienus un ”Mercedes-Benz” markas autobusus Rīgas ielās… Vai kāds ir pajautājis cilvēkiem? Sakiet, lūdzu, vai mēs varam sarunāt, ka jūs vēl gadiņus piecus pavizināties esošajos vilcienos un autobusos, bet mēs, kompensējot šīs milzīgās neērtības, jums paaugstināsim pensijas un samazināsim transporta biļetes cenas…

Izrādās, ka medicīnas pakalpojumi ir nepieciešami tikai bagātajiem, pārējiem tā nav vajadzīga. Diemžēl šādi un nekā savādāk mēs pasakām paldies mūsu senioriem par viņu darbu valsts un sabiedrības labā. Paldies, ka jūs bijāt, kaut jūs ātrāk aizietu debesīs sauli meklēt, citādāk mums nāksies pacelt pensionēšanās vecumu līdz 99 gadiem. Nu ņirgājas acīs skatoties, ļoti bēdīgi.

Tas, ko valsts atļauj darīt Latvijā bankām, vispār ir vājprāts. Šantāža, piespiedu jauno noteiktumu pieņemšana, vienpusīga līgumu grozīšana, arvien augošā kontrole, datu nodošana trešajām personām, pārskaitījumu ierobežojumi, mistiski limiti, neadekvātas komisijas maksas. Kauns, ka mums nav pašiem savas bankas un valūtas. Nekas – vēl gadiņi trīs četri un skaidras naudas kā tādas dabā vairs nebūs,” spriež mūziķis.

”Notikumu tik daudz, ka kopainu nevar ieraudzīt. Taču to var sajust, un mēs to izjūtam uz savas ādas katru dienu. Jautājums, cik ilgi mēs vēl tā izvilksim? Taču, kā saka deputāti, ”vēl nekad vēsturē latvieši Latvijā nav tik labi dzīvojuši”.

Rūpējieties viens par otru un galvenais – domājiet ar savu galvu! Galu galā, ja jaunajai valdībai kaut kas nesanāks, tad vainīga būs tauta, kā vienmēr!” tā Pudniks.